İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Musa Erkmen, 3 saat önce yazdı:

Sadece dilekçe yazanlarda var dilekçe ücreti 350 TL alıyorlar

Sağolun Sayın Musa Erkmen bilgi için. Beceremezsem öyle bir şeyleri de değerlendirmek zorunda kalacağım tabii. 

672 sendika inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Alıntı yapamadım ama twitter da es durumundan ret alan biri daha paylaşılmış.Bu hafta ikinci aynı durumdan verilen ret.Ne sonuç alacağımı artik anlamış oldum sanırım.Uzgunum.

679 gib komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Başka kriterleri olablr kurum kanaati gibi 

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Eğer ohal komisyonu kararindan bahsediyorsak eş durumunda sadece kurum kanaati yazıyor. Kararında eşinin durumundan yazmayacak, "konu hakkında değerlendirme yazısı bulunduğundan" yazıp geçecekler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İnşallah hayırlı haberler aldığımız bir hafta olur.Rabbim kalplerimize inşirah versin. 

677 üniversite idari personel.

İnceleme devam.

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

677 universite

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi günler,

Forumumuza yeni üye olan sayın @Rümeysa Erdoğan ' ın İade sonrası alacakların yasal faiziyle birlikte ödenmesine dair paylaşımları dikkatimi çekti. Kararlara https://forum.khkhaber.com/forum/48-i̇dare-diğer/  sayfasından ulaşılabilir. İlk karar iade olan bir öğretmenimizle ilgili. İkinci karar okutman olarak görev yapan bir mağdurla ilgili.

Kararların birisi İzmir diğeri Uşak idare mahkemesine ait. Özellikle ilk karardaki açıklamalar çok güzel. Kararları incelediğimde kendisinin paylaşımı yapılan kararlarda mağdurun vekili sıfatıyla görev aldığını gördüm. benzer durumda olanların dikkatine.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.Bugun itibari ile gerekçeli karar elime geçti.Karar no : 20039.

Tespitler:

*23 aylık sendika üyeliği

*İfademde belirttiğim, 2011 yilinda bir kaç  defa katildigim sohbet

*VEEEEE olumsuz kurum kanaati

Size daha önce buradan yazmıştım,kurumum aranmamis diye.Okul müdürümu aradım ,biryerde yüzyüze görüştük.Mudurumu yaz sonu gibi il milli eğitimden aramislar,kurum görüşü için.Kendisi benim red kararımı duyunca şok oldu.Cunku kendisi benimle ilgili olumlu konuştuğunu söyledi.Bana ne olur ne olmaz diye söylemediğini belirtti.Bana istemem halinde yazılı beyanda bulunabileceğini yada mahkemeye gelip söylediklerini aynı şekilde ifade edebileceğini söyledi.

Şimdi komisyon kendi kafasina göre olumsuz kurum görüşü yazmış olabilir mi ya da başkasının kurum görüşü benimkiyle karışmis olabilir mi?

Güncelleme • • bkartli
  • Şaşırma 2
  • Üzülme 5

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KHKlılar ArtıkKonuşuyor    twitter destek lütfen

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bkartli, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.Bugun itibari ile gerekçeli karar elime geçti.Karar no : 20039.

Tespitler:

*23 aylık sendika üyeliği

*İfademde belirttiğim, 2011 yilinda bir kaç  defa katildigim sohbet

*VEEEEE olumsuz kurum kanaati

Size daha önce buradan yazmıştım,kurumum aranmamis diye.Okul müdürümu aradım ,biryerde yüzyüze görüştük.Mudurumu yaz sonu gibi il milli eğitimden aramislar,kurum görüşü için.Kendisi benim red kararımı duyunca şok oldu.Cunku kendisi benimle ilgili olumlu konuştuğunu söyledi.Bana ne olur ne olmaz diye söylemediğini belirtti.Bana istemem halinde yazılı beyanda bulunabileceğini yada mahkemeye gelip söylediklerini aynı şekilde ifade edebileceğini söyledi.

Şimdi komisyon kendi kafasina göre olumsuz kurum görüşü yazmış olabilir mi ya da başkasının kurum görüşü benimkiyle karışmis olabilir mi?

Öncelikle geçmiş olsun ifade derken hakkınızda soruşturma açıldı ve siz mi ifade verdiniz ...müdüre çok inanmayın derim 15 t sonrasında sendika istifayi işleme koymadı bizim şerefli müdür iki gün sonra memur arayıp hocam senin sendika istifayı müdür işleme almıyor gel bir konuş dedi.arsdim tele cevap vermiyor akşam parkta gördüğümde hayırdır niye scmiyorsunuz diye sorduğumda ortam sıkıntılı sizi atacaklar bu belli peki istifati işleme aldınız mı yok ilçeden bilgi geldi istifa işlemi yapılmasın diye yazılı mi dediğimde sözlü hem ne olacak sin güne kadar üyesin ne değişir dedi....açığa alınma ile birlikte dolabtaki tüm kitap vs attirmis...birgün ilçe mebde görüştük çok sevindim iadeye çok üzülüyordum sizin gibi suçsuz insanlara dedi köşeye çekip zaten aradıklarında olumlu konuştum dedi ...hayret dedim istifayi bile işleme koymamistiniz oysaki ....bak bir yıl diken ustundeydim oğlum dersaneye gitti ne çektiğimi kimse bilmez dedi...ya biz 5 sene be dile kolay dedim ayrıldım.bizimki böyle şeref yoksunu biriydi hasılı bu arada komisyon kararında kurum görüşü vs yazmıyordu ayrı mesele

Güncelleme • • Musa Erkmen
  • Beğeni 1
  • Onaylama 1

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...