İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Editör

Dersim Eğitim Sen'den Güner S. iade

• Beğeni 8
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://odatv4.com/makale/bir-donem-en-yakinindaki-isim-acikladi-hepsi-tahliye-olacak-221739

Türkiye 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden bu yana 5 senedir Fetullahçı terör örgütüyle mücadelesini sürdürüyor. 

Bugüne kadar cezaevine girenler kadar dışarıda kalanlar da hep tartışma konusu olmuştu. Fakat geride kalan 5 yılın ardından yaklaşık 250 bin FETÖ hükümlüsünün cezasının üçte ikisini tamamladığı gerekçesiyle tahliye olması bekleniyor.

Bu iddia, kendi deyimiyle 1966'dan 1996'ya kadar 30 yıl boyunca Fethullahçı terör örgütünün içerisinde yer alan ancak “kandırıldığını anladıktan sonra” örgütten ayrıldığını dile getiren Nurettin Veren’e ait.

Veren, Odatv'ye çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Konunun üzerinde durulmasını gerektiğini dile getiren Nurettin Veren şunları söyledi:

“7 sene 6 ay hapis cezası alanların hepsi çıkacak. 250’e bine yakın insan tahliye olacak. Başsavcılardan aldığım bilgi bu. Canı yanmış domuz sağlamından daha beterdir. Bunların hepsi çıkacak 2022’nin ilk üç ayı içerisinde… Hükümet tatlı su mücadelesi veriyor. Tam da seçim öncesi…”

“Seçim öncesi tahliye olacaklar” vurgusu yapan Nurettin Veren, FETÖ’nün artık “eline top tüfek alamayacağını” dile getirerek örgütün, Türkiye’nin bürokratik işleyişini aksatacak saldırılar yapacağını belirtti. 

Sovyet Rusya örneğini gösteren Nurettin Veren, “Rusya böyle çöktü, herhangi bir fiziki saldırı altında değildi. Tedarik zinciri yok edildi. Yolsuzluk, yoksulluk, hırsızlık had safhaya çıktı gün geldi bir rüzgarla Beyoğlu’ndaki harabe evler gibi yıkıldı. Devletin bu tahliye olacaklara çok dikkat etmesi gerekiyor. Fakat şu anda tatlı su mücadelesi veriliyor” ifadelerini kullandı. 

Mert Taşçılar

göreve iade için dava açtık şu an danıştay da 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
lizzy, 10 dakika önce yazdı:

https://odatv4.com/makale/bir-donem-en-yakinindaki-isim-acikladi-hepsi-tahliye-olacak-221739

Türkiye 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden bu yana 5 senedir Fetullahçı terör örgütüyle mücadelesini sürdürüyor. 

Bugüne kadar cezaevine girenler kadar dışarıda kalanlar da hep tartışma konusu olmuştu. Fakat geride kalan 5 yılın ardından yaklaşık 250 bin FETÖ hükümlüsünün cezasının üçte ikisini tamamladığı gerekçesiyle tahliye olması bekleniyor.

Bu iddia, kendi deyimiyle 1966'dan 1996'ya kadar 30 yıl boyunca Fethullahçı terör örgütünün içerisinde yer alan ancak “kandırıldığını anladıktan sonra” örgütten ayrıldığını dile getiren Nurettin Veren’e ait.

Konunun üzerinde durulmasını gerektiğini dile getiren Nurettin Veren şunları söyledi:

“7 sene 6 ay hapis cezası alanların hepsi çıkacak. 250’e bine yakın insan tahliye olacak. Başsavcılardan aldığım bilgi bu. Canı yanmış domuz sağlamından daha beterdir. Bunların hepsi çıkacak 2022’nin ilk üç ayı içerisinde… Hükümet tatlı su mücadelesi veriyor. Tam da seçim öncesi…”

“Seçim öncesi tahliye olacaklar” vurgusu yapan Nurettin Veren, FETÖ’nün artık “eline top tüfek alamayacağını” dile getirerek örgütün, Türkiye’nin bürokratik işleyişini aksatacak saldırılar yapacağını belirtti. 

Sovyet Rusya örneğini gösteren Nurettin Veren, “Rusya böyle çöktü, herhangi bir fiziki saldırı altında değildi. Tedarik zinciri yok edildi. Yolsuzluk, yoksulluk, hırsızlık had safhaya çıktı gün geldi bir rüzgarla Beyoğlu’ndaki harabe evler gibi yıkıldı. Devletin bu tahliye olacaklara çok dikkat etmesi gerekiyor. Fakat şu anda tatlı su mücadelesi veriliyor” ifadelerini kullandı. 

Mert Taşçılar

Dün ben de okumuştum bu yazıyı. Bunlar ısmarlama yazılar.

Ne olduğu belli olmayan İltisak diye bir kavram oluştur, herkesi bu torbanın içine at. Kendine göre bir milat belirle, buna bile uymadan insanları yargıla, ceza ver. Bir de verdiğin ceza bitsin, insanlara halâ potansiyel suçlu muamelesi yap. 

Bunu isteyebilirler elbette ama gerçekleştiremezler. Adalet o kadar da eğilip, bükülemez, bir noktada kırılır. 

Hakkımızda bu tip insanların gerçekte ne düşündüğünü görmek acısından ibretlik bir yazı. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adım yok, 2 dakika önce yazdı:

Dün ben de okumuştum bu yazıyı. Bunlar ısmarlama yazılar.

Ne olduğu belli olmayan İltisak diye bir kavram oluştur, herkesi bu torbanın içine at. Kendine göre bir milat belirle, buna bile uymadan insanları yargıla, ceza ver. Bir de verdiğin ceza bitsin, insanlara halâ potansiyel suçlu muamelesi yap. 

Bunu isteyebilirler elbette ama gerçekleştiremezler. Adalet o kadar da eğilip, bükülemez, bir noktada kırılır. 

Hakkımızda bu tip insanların gerçekte ne düşündüğünü görmek acısından ibretlik bir yazı. 

Dostlar ulusalcılar da en başından beri bu işin içinde. Onlar da MHPlilerle beraber nemalandılar bu süreçten epey.

Nasıl ki dinciler dini ve milli değerleri istismar ediyorsa, bunlar da Atamıza duyulan sevgiyi istismar ediyorlar. Kılıçdaroğlu ilk mücadelesini CHPde bunlarla verdi. Bunlardan kurtulmadan iktidar olamayacaklarını biliyor. Vurduğu gol olsun diyorum.

• Beğeni 7
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
lizzy, Bir saat önce yazdı:

Mert Taşçılar

Meşhur cemaat uzmanı Nurettin Veren konuşmuş yine gerçi alanında uzman 3 kişiden biri kendileri bir de Gülerce var tabi...Konuşun bakalım ortam sizin ne de olsa 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba,

Bugün UYAP dan Ankara 14.İDD istinaf'dan red edilen başvurumu temyiz için Danıştay'a gönderilmek üzere e-imzalı dosyamı yükledim.Ücret falan ödemem gerekir mi?

UYAP da herhangi bir yönlendirme çıkmadı.

Konu hakkında bilgisi olan var mı?

679 KHK-Ret-Banka-Ankara 21.İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar arkadaşlar hatırlayanlarınız vardır 2018 de güvenlik soruşturmasını geçerek atandım 5 ay sonra sebepsiz atıldım 1 yıl önce takipsizlik aldım daha neyi bekliyorum bilmiyorum bu süreç beni çok yıprattı sağlık sorunlarım oluştu ve artık bıktım diyebilirim yurtdışına çıkmayı düşünüyorum iltica etme fikri cazip geliyo sizlerin fikirlerini almak istedim doğru mu düşünüyorum neler yapmam gerekiyo ve ya bana yardımcı olabilecek var mı naçizane fikirleriniz için şimdiden teşekkürler ??

• Beğeni 4
  • Üzülme 2

Khk’sız ama mağdur

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gül reçeli, 1 saat önce yazdı:

İyi akşamlar arkadaşlar hatırlayanlarınız vardır 2018 de güvenlik soruşturmasını geçerek atandım 5 ay sonra sebepsiz atıldım 1 yıl önce takipsizlik aldım daha neyi bekliyorum bilmiyorum bu süreç beni çok yıprattı sağlık sorunlarım oluştu ve artık bıktım diyebilirim yurtdışına çıkmayı düşünüyorum iltica etme fikri cazip geliyo sizlerin fikirlerini almak istedim doğru mu düşünüyorum neler yapmam gerekiyo ve ya bana yardımcı olabilecek var mı naçizane fikirleriniz için şimdiden teşekkürler ??

Alanınız neydi hocam? Yurtdışı cazip görünse de bana hep bilinmezlik korkutucu gelir o nedenle fikir vermek değil amacım, herkesin ailevi durumları birbirinden farklıdır. Gittiğinizde yaşanacak problemlerde yalnız mı olacaksınız, evli misiniz, evetse eşinizle birlikte olmak güç verir ikinize de. Tabi etkenler değiştikçe zorluk kolaylık meselesi de değişiyor. Bekarsanız da Ailenizin desteğini alarak gitmenizi tavsiye ederim. Hepimiz için hayırlısı olsun. 

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...