İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

En son dün bakmıştım. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Pride, 9 dakika önce yazdı:

En son dün 

Sözün bittiği yerdeyiz ...üzülmeyin demek nafile .. Canıniz  sağ olsun geçecek  bu günler..bir üst mahkemeden  dönersiniz inşallah  

672 khk sendika 23 ay  berat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Teşekkür ederim sagolun. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 17 saat önce yazdı:

Yıl 2022. Çok yakında doktor oluyorum. Şu ülkenin resmi gazete ile ilan edilmeli "terörist"i benim hala.

Dostlar kimse kusura bakmasın da böyle düzenin...

Hocam tebrikler, Dr unvanını alınca inş yurtdışında kapılar açılacak size.. 

Bla Bla Bla, 7 saat önce yazdı:

Ben de Bakan değerlendirmesiyle terörist ilan edilmiş, 100 puan üzerinden YDS İngilizce sınavından defalarca 95 üstü not almış, orta seviye Almanca (YDS 65) konuşabilen ve başlangıç seviyesinde Fransızca dil bilgisi olan doktor (PhD) adaylarından biriyim. Ne resmi gazete ilanı ne de bakanların değerlendirmesi beni terörist yap(a)maz. Bana bu çamuru atanlardan günü geldiğinde adil mahkemelerde hesap soracağım. Hatta beraatimin kesinleştiği ceza davası nedeniyle uğradığım zararların tazmini için davamı açtım bile. O davadan aldığım tazminatı da kesinleştiğinde buraya yazacağım. Ve zamanı geldiğinde, hakkımda idari işlem yapan personel hakkında da davalar açacağım. Hukuk ağırdır, zaman alır ama eninde-sonunda kazanacağım. 

Maşallah hocam, çok çalışkansınız.. inş süreçlerdende haberdar edersiniz.mahkemeden iade olunca bizlerde başlayacağız inş..  

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Pride, 2 saat önce yazdı:

Merhaba uzun zamandır sessiz takipçiyim. Maalesef ret kararımı az önce gördüm. EGM eş durumu ihraçtı ve zerre kadar bir bağ yoktu. çok üzgünüm

Çok geçmiş olsun. ? Mücadeleye devam ?

Ali Haydar, 41 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar Aydın Kuşadasından bir iade...
[Ama bu iade hazin bir iade..... Arkadaşımızı 6 ay önce kaybettik maalesef.

Ah ki ne ah. Yediler ömrümüzü ?

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı akşamlar. Öyp ar gör olarak ihraç olduğum süre zarfında doktorayı bitirdim. İade oldum. Yök bir üniversiteye atamamı yaptı. Üniversiteye telefon açtığımda 50 D ile göreve başlayacağımı, ancak doktorayı bitirdiğim için bir daha görevine son verileceği mahkemeye başvurmam gerektiğini söyledi.

bazı üniversiteler doğrudan dilekçe ile 33aya geçirmişler.

durum hakkında bilgisi olanlar yazabilir mi?

• Beğeni 1
  • Şaşırma 1
  • Kızma 2

792 KHK ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
scienceindex, 44 dakika önce yazdı:

Hocam tebrikler, Dr unvanını alınca inş yurtdışında kapılar açılacak size.. 

Maşallah hocam, çok çalışkansınız.. inş süreçlerdende haberdar edersiniz.mahkemeden iade olunca bizlerde başlayacağız inş..  

Sayın hocam, çok teşekkür ediyorum. Bulunulan ülkede değer bilinmiyorsa, değer bilene doğru yelken açmak lazım. Bu ülkeyi Aziz Nesin ve ünlü Türk düşünürü Aysun Kayacı yıllar önce çözmüş. Zorlamanın anlamı yok.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muhtar, 44 dakika önce yazdı:

Hayırlı akşamlar. Öyp ar gör olarak ihraç olduğum süre zarfında doktorayı bitirdim. İade oldum. Yök bir üniversiteye atamamı yaptı. Üniversiteye telefon açtığımda 50 D ile göreve başlayacağımı, ancak doktorayı bitirdiğim için bir daha görevine son verileceği mahkemeye başvurmam gerektiğini söyledi.

bazı üniversiteler doğrudan dilekçe ile 33aya geçirmişler.

durum hakkında bilgisi olanlar yazabilir mi?

Hocam geçmiş olsun. ben de öyp liyim ve doktoramı bitirmek üzereyim. Bildiğim kadarıyla 50/d veya 33/a ile kadro verme olayını yök, üniversitelerin inisiyatifine bıraktı. Bazı üniler doktora bittiği gün ilişiği kesiyor. Sizin ilişiğinizi kesen, yeni atandığınız kurum mu? Mahsuru yoksa hangi üniversiteye atamanız yapıldığını öğrenebilir miyim.. 

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...