İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

WiFi ya da telefon hattı mağduru olup komisyondan karar bekleyen var mı?

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gorafda, 1 saat önce yazdı:

WiFi ya da telefon hattı mağduru olup komisyondan karar bekleyen var mı?

Wifi mağduru olarak ben varım.Dosya istinafta.İncelemeye dün devamdi.

Wi-fi mağduru,adli dava devam ediyor, komisyon kararı bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@gorafda telefon hattı mağduruyuz yalnız benimki ankesor

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İade olan arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun, red alanlara geçmiş olsun 

Konu Dışı: Bu hafta ki yazım

https://www.habereguven.com/mehmet-selim-suzer-ekonominin-bireyin-ruh-sagligi-uzerine-etkileri/

686-Eğitim-Sen-incelemeye devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutvar, 26.11.2021 - 13:04 yazdı:

Arkadaşlar, geçenlerde nufusa pasaport tahditinin kalkması için dilekçe vermiştim. Dun olumsuz karar çıktığını öğrendim.  Itiraz hakkımın oldugunu soylediler. Adli idari sorusturma geçirmedigim için bu cevabı beklemiyordum açıkçası. Komisyondaki red kararim bu sureci etkilemis olabilir mi? Tutunduğum her dal elimde kalıyor malasef, toparlanıp ayağa kalkmak zaman alıyor..Tecrübesi olanlar yol gosterebilir mi? Teşekkur ederim.

Bende ancak KYOK kararımı alıp da itiraz dilekçesine ekledikten sonra idari tedbir kalktı. Sanırım bir soruşturma geçirmeden bu tedbirin kalkması zor maalesef.

672 j.gn.k.lığı subay soruşturma devam ediyor, kriter YOK.. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar bisey soracağım izninizle idari tedbirler için iç işleri bakanlığına yazı başvurmuştum. Tabi sonucu olumsuz oldu.ama sonrasında bir kaç bakanlıkta devamlı dilekçe geliyor bununla ilgili sizede bu dilekçelerden geldiği oldumu acaba merak etdim. Saygilar

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

herkese mutlu pazarlar...mutlu yarınlar...

forumda paylaşımlarda bulunan arkadaşlar forumda hiç bir konuda siyaset yapmayın...

sizin ihracınız, iadeniz, ret kararı almanız vs. hepsi siyaset üstü konular...

sağcısı, solcusu, orta sahası fark etmez tüm kesim sizin hakkınızda duyarsız ve sizleri siyasi rant olarak görüyor...

adı üstünde SİYASİ PARTİ... her olaya bakış açıları siyasi...

bugün sizler için çabalıyoruz diyen muhalefet bile yıllardır gereken mücadeleyi vermedi/vermez...

siyasi partisi sendikası grubu derneği kuruluş/oluşum ne varsa hepsi taraflı olarak kendi bakış açısı/kendi kazanımı açısından bakıyor olaya.....

hukuka adalete güvenin mücadelenize devam edin....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon son açıklamasından bu yana 4 hafta geçti. Tahmini kalan dosya 7.4 bin ve sene sonuna kadar 5 hafta var bin dosya daha bakacağını ve 2022 ye 6 binin biraz üstünde dosya ile gireceğini tahmin ediyorum. Değerlendirmesi tamamen idari olarak tasarlanmış ve adli durumdan bağımsız kamu personelinin terör oluşumları grupları ile ilgisine bağına birleşik hareket etmesine alakasına göre karar veriyor dosyası tekemmul eden kişinin kararı çıkıyor. Buradaki temel sorun zamanın çok uzaması iaderenin geniş bir takdir yetkisi var idare hukuku da genç dinamik ve genişlemeye müsait düzensiz bir alan irtibat iltisak kavramı yeni bir kavram bunu idare farklı yorumlamış olabilir hukuk yani yargı alanı sınırları belirleyecektir bunun yolu da idari yargı mekanizması ve en üst organ Danıştay belirleyecektir. Anayasa mahkemesi Danıştay in görev alanına girmek istemedi kibarca buyrun bu sizin dedi tahminimce dosyalar Danıştay'a gelmiştir ve muhtemelen önümüzdeki yaza kadar bu konuda bir emsal oluşacaktır belki bu sayede komisyonda bekleyen kalan bir kaç bin dosyaya 4-5 ay sonra toplu karar verilebilir bu arada komisyon haftada 200 ayda 800 dosya bakarak görevini tamamlamaya gayret edecektir. Muhtemel Mart'ta  5 bin haziran ayında 3 bin dosya kalır. Sabır ve sağlık dilerim herkese.

Güncelleme • • altuğ
Eksik
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...