İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

ozelharekat61, 2 dakika önce yazdı:

Bence bu zor Ocak sonuna 4500-4000 dosya kalır ha inş biter de artık biz de önümüzü görürürüz ama bana zor geliyor sanki dosyam bi yerlerde kaybolmus o yazı hic değişmeyecek is gibi hissediyorum artık

Aynen bende böyle düşünüyorum.Hatta 5-6 ay önce komisyonu arayıp benim dosyam kayboldu bence demişligim de var.?

689 KHK -YÖK İdari Personel - Komisyon incelemede - Adli Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar, geçenlerde nufusa pasaport tahditinin kalkması için dilekçe vermiştim. Dun olumsuz karar çıktığını öğrendim.  Itiraz hakkımın oldugunu soylediler. Adli idari sorusturma geçirmedigim için bu cevabı beklemiyordum açıkçası. Komisyondaki red kararim bu sureci etkilemis olabilir mi? Tutunduğum her dal elimde kalıyor malasef, toparlanıp ayağa kalkmak zaman alıyor..Tecrübesi olanlar yol gosterebilir mi? Teşekkur ederim.

683-sağlik bakanlıği-taze red-kurum kanaati

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Umutvar Bence: 

İdarenin bu işlemine karşı 30 gün içerisinde yerel idare mahkemesine başvuracaksınız. Mahkemeye iptal gerekçelerini de soran bir dilekçe yazın. Orası resen araştırır ve hakkınızda gerçekten bilmediğiniz bir soruşturma var mı yok mu öğrenme ihtimaliniz var. Bu arada gerekçeyi de öğrenmiş olursunuz. Mahkeme engel yoksa zaten iptal edecektir. Mevcut durumda adliyeye gidip sorduğunuzda net cevap alınır mı bilemem. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Leds hocam benim tahminim kurum dosyası 5 bin civarıdır.126 bin dosyadan son 5 bine girerek rekora kosuyoruz ?

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
korkmaz244, 18 dakika önce yazdı:

Ocak sonu gibi dosyaları bitirecekler gibi duruyor

Yapılan tüm yorumlar tamamen afaki. Ohal inceleme komisyonu 7075 sayılı kanunla kuruldu, görev süresi 2 yıl fakat Cumhurbaşkanı, gerek görmesi halinde bu süreyi bitiminden itibaren birer yıllık sürelerle uzatabilir.

Hal böyle iken kanundan almadan yetki kullanamayacağına göre; Ocak ayı sonunda bitebilecekse, önümüzdeki ay sonunda görev süresi bir yıl uzatılmalıdır. Bir yıl uzatılacaksa da Ocak ayı sonunda bitirir mi? Bunun yorumunu da siz yapın.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aras, 11 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar bugün kabul kararımı gördüm 672 MEB. Bekleyen veya idari mahkeme sürecinde olan herkesin ALLAH yardımcısı olsun. Şimdi ki süreç hakkında kısa bilgisi olan varmı yani ne yapmamız lazım

@677 khklı bendr bugün kabul kararımı gördüm onların mı bana ulaşmasını bekleyecegım tahmını süre ne kadar

Bekleyeceğizmi tahmıni ne kadar sürüyor bu süreç

Bende bilmiyorum ki persenol daireyi aradım bekle personel şubeyi aradım bekle bulunduğum ilçeyi aradım bekle herkes bekle diyor

677 khklı, Şimdi yazdı:

Bende bilmiyorum ki persenol daireyi aradım bekle personel şubeyi aradım bekle bulunduğum ilçeyi aradım bekle herkes bekle diyor

677 khklı, Şimdi yazdı:

Bu arada kararın hayırlı olsun

677 KHK- kriter yok- komisyon kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Siz ne zaman gördünüz kabul kararını 

672 MEB takipsizlik incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aras, Şimdi yazdı:

Siz ne zaman gördünüz kabul kararını 

12 kasım

677 KHK- kriter yok- komisyon kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkürler hocam bende adres değişkiliği oldu oyuzden onlarmı bana iletecekler yoksa ben irtibata geçeyimmi yada aramalarını mı bekleyeyim sizce

672 MEB takipsizlik incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...