İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Karagöz, 3 saat önce yazdı:

Bu çok ilginç hocam ilk defa duydum. Aklıma geleni söylemeyeyim hayra yoralım...

@Umutvar Hocam, karara il nüfusa dilekçe vererek itiraz edin, üst kurul Ankara'da. Oradan da red gelirse idari mahkemeye taşırsınız davayı.

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

@i. efe Kılınç Hayırlı olsun.Allah bir daha yaşatmasın. 

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
i. efe Kılınç, 15 dakika önce yazdı:

İyi akşamlar arkadaşlar az önce sayfamda KABUL kararımı gördüm .Rabbim haksızlığa uğramış tüm arkadaşlarıma bu mutluluğu yaşamayı nasip etsin. 672 KHK takipsizlik 27 ay sendika 17 temmuz istifa

Hocam hayırlı olsun.Darisi bekleyenlere. En son ne zaman bakmistiniz?

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
i. efe Kılınç, 1 saat önce yazdı:

İyi akşamlar arkadaşlar az önce sayfamda KABUL kararımı gördüm .Rabbim haksızlığa uğramış tüm arkadaşlarıma bu mutluluğu yaşamayı nasip etsin. 672 KHK takipsizlik 27 ay sendika 17 temmuz istifa

Hayırlı olsun hocam

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
i. efe Kılınç, 1 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun gözünüz aydın darısı başımıza inşallah 

679 mgk ret banka sendika ankara 22 idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutvar, 21 saat önce yazdı:

Arkadaşlar, geçenlerde nufusa pasaport tahditinin kalkması için dilekçe vermiştim. Dun olumsuz karar çıktığını öğrendim.  Itiraz hakkımın oldugunu soylediler. Adli idari sorusturma geçirmedigim için bu cevabı beklemiyordum açıkçası. Komisyondaki red kararim bu sureci etkilemis olabilir mi? Tutunduğum her dal elimde kalıyor malasef, toparlanıp ayağa kalkmak zaman alıyor..Tecrübesi olanlar yol gosterebilir mi? Teşekkur ederim.

Kendi tecrübeme göre süreç şöyle işliyor.

- Şerhin/tahdidin kaldırılması için Nüfus Müdürlüğüne dilekçe veriyorsunuz.

- Nüfus Müdürlüğü konuyu Emniyet'ten sorduruyor.

- Emniyet araştırma yaparak hakkınızda herhangi bir adli/idari soruşturma/kovuşturma olup olmadığına bakıyor. Bunun neticesinde iki durum ortaya çıkıyor.

1. Hakkınızda herhangi bir adli/idari soruşturma/kovuşturma yoksa Emniyet, Nüfus Müdürlüğüne ya Yoktur diye cevap yazıyor ya da sizi uğraştırmak ve süründürmek için cevap yazmıyor. 

a. Emniyet Yoktur yazısını yazarsa Nüfus Müdürlüğü size bunu bildiriyor. Sorun çözülmüş oluyor.

b. Emniyet cevap yazmazsa, genellikle Nüfus Müdürlüğü de size cevap yazmıyor. Bu durumda,  Nüfus Müdürlüğünden 60 gün içinde cevap gelmediği için İdari Mahkemeye gidip şerhin kaldırılması için dava açabiliyorsunuz. (Yani süreci uzatıp bizi uğraştırıyorlar.)

2. Hakkınızda herhangi bir adli/idari soruşturma/kovuşturma varsa iki ihtimal olabilir.

a. Hakkınızda başlatılan bir soruşturma/kovuşturma vardır ve henüz sizin bundan haberiniz yoktur.

b. Savcılık dosyanıza kısıtlılık (gizlilik) kararı aldırmıştır. MUHTEMELEN hakkınızda yürütülen gizli bir soruşturma/kovuşturma olduğu için de Emniyet gerekçesini yazmadan Nüfus Müdürlüğüne olumsuz cevap vermiştir. Nüfus Müdürlüğü de size gerekçesini belirtmeden olumsuz geri dönüş yapmıştır.

EĞER hakkınızda yürütülen bir gizli soruşturma/kovuşturma VARSA, gizli olduğu için kendiniz araştırma yaparak  bu bilgiye zaten ulaşamazsanız. Böyle bir soruşturma/kovuşturmanın olup olmadığını öğrenmenin yolu, pasaportunuzdaki tahdidin kaldırılması için İdare Mahkemesine başvuru yapmaktır. Başvuru sırasında mahkeme konu araştıracak ve VARSA böyle bir durum ortaya çıkacaktır.

ŞUNU DA UNUTMAMAK GEREKİR: dosyanızda gizlilik kararı olması, dosyanın içeriğinde önemli ve büyük şeyler olduğuna anlamına gelmiyor. Savcılar bu kapsamdaki neredeyse tüm dosyalara gizlilik kararı aldırıyorlar. Kendi dosyamdan örnek verecek olursam: etkin pişmanlıktan yararlanan biri hakkımda ne olduğu belli olmayan yuvarlak bir ifade kullanmış. Bunun haricinde dosyamda hiç bir bilgi/belge/ifade vs olmamasına rağmen sadece o yuvarlak ifade yüzünden savcı dosyam hakkında gizlilik kararı aldırıp 2 yıl hakkımda gizli araştırma yapmış... Yani gizlilik kararının olması rutin bir işlem olabilir.

Umarım hakkınızda herhangi bir soruşturma/kovuşturma yoktur ve en kısa zamanda pasaportunuzdaki tahdit kaldırılır. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu cuma pek iade goremedik 

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...