İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

level, 20 saat önce yazdı:

Geçmiş dönem eksik ödemeleri için açtığım davada bunu avukata söyledim, ama yasal faiz haricinde ( enflasyon oranı veya başka bir faiz oranı) başka istekte bulunursak dava aleyhimize neticelenir dedi. 

Aynen bende meraktan basit bir hesap yapayım dedim iade olsam  2016 'nın eylül ayına ait 3200 tl olan maaşıma aradan geçen 5 yıldan fazla sürede yasal faiz ile sadece 1700 lira faiz uyguluyor şimdi düşünüyorum benim devlete yada özel sektörde bir şirkete 5 yıl öncesine ait 3200 lira ödenmemiş bir borcum olsa ve benden bu borcu tahsil etmeye kalksalar ne kadar alırlardı hiç abartmıyorum en az 10 bin isterlerdi ama bize gelince böyle üstelik bu rakamı da ancak dava açıp da kazanırsan alıyorsun valla mevzuyu söyle özetleyeyim ihraç olunca oturduğum dubleks daireyi 180 bine satıp görev yaptığım ili terk edip ailemin yanina dönmek zorunda kaldım şimdi iade olsam tüm alacaklarımı bu komik faiz oranıyla birlikte tahsil etsem sattığım evin yarısını bile alamıyorum çektiğim sıkıntılar da yanıma kâr kalıyor ki bu şu  an ki en iyi ihtimal yani bir mucize olup iade olmam durumunda gerceklesebilecek seneryo gerçekten de göreve donenlerin ciddi tazminatlar alması lazım verilecek geçmiş maaşlar asla maddi zararları karşılamaz 

• Beğeni 2
  • Onaylama 5

672 KHK öğretmen 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ilhami bulut, 16 dakika önce yazdı:

Aynen bende meraktan basit bir hesap yapayım dedim iade olsam  2016 'nın eylül ayına ait 3200 tl olan maaşıma aradan geçen 5 yıldan fazla sürede yasal faiz ile sadece 1700 lira faiz uyguluyor şimdi düşünüyorum benim devlete yada özel sektörde bir şirkete 5 yıl öncesine ait 3200 lira ödenmemiş bir borcum olsa ve benden bu borcu tahsil etmeye kalksalar ne kadar alırlardı hiç abartmıyorum en az 10 bin isterlerdi ama bize gelince böyle üstelik bu rakamı da ancak dava açıp da kazanırsan alıyorsun valla mevzuyu söyle özetleyeyim ihraç olunca oturduğum dubleks daireyi 180 bine satıp görev yaptığım ili terk edip ailemin yanina dönmek zorunda kaldım şimdi iade olsam tüm alacaklarımı bu komik faiz oranıyla birlikte tahsil etsem sattığım evin yarısını bile alamıyorum çektiğim sıkıntılar da yanıma kâr kalıyor ki bu şu  an ki en iyi ihtimal yani bir mucize olup iade olmam durumunda gerceklesebilecek seneryo gerçekten de göreve donenlerin ciddi tazminatlar alması lazım verilecek geçmiş maaşlar asla maddi zararları karşılamaz 

5 yıl önce scoda Octavia aracımı 21 bine satmistim şimdi 90/100 bin bana verdikleri parada ne faiz var ne bişey dava aç bekle dilekçe ver psikolojik yönü hala geçmedi geçmeyecek de 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bir sorum olacaktı

Komisyon kararı için idare mahkemesine hem yürütme durdurma hem de iptal için dava açmıştır. Yürütme durdurma iÇin Red geldi.Buna itiraza gerek var mı

672 KHK- ret-  banka- ankara -21.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bana da red geldi edep2121 bende bim e itiraz ettim, ilerde anayasa ve AİHM aşamasında neden itiraz etmedin demesinler diye

672 KHK Banka–Sendika beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Ali Haydar hocam kararlar bugüne mi ait ?Acaba günlük karar çıkıyor mu ?merak ettiğim için sordum 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 22 dakika önce yazdı:

@Ali Haydar hocam kararlar bugüne mi ait ?Acaba günlük karar çıkıyor mu ?merak ettiğim için sordum 

Hocam Arkadaş geçen hafta  bakmamış il mem aramış öyle haberdar olmuş.

675 Eğitim Senli

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

@Eysabır Kararlar günceldir ve bugüne aittir

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
edeb2121, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar bir sorum olacaktı

Komisyon kararı için idare mahkemesine hem yürütme durdurma hem de iptal için dava açmıştır. Yürütme durdurma iÇin Red geldi.Buna itiraza gerek var mı

yürütme durdurma keşke açmasaydınız hocam oona hep red verirler

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Slm idare mahkemesine dava açmıştım benden sonra bir arkadaş daha açmıştı benimki hala bekliyor 2 senedir.arkadasi duruşmaya çağırmışlar ama kendisi durusmasiz  başvurmuş başına böyle bisey gelen varmı merak ettim.

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...