İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Merhabalar yurtdışı yasağı ile ilgili sıkıntı yaşayan varmı. Takipsizlik alalı bir yılı geçti dilekçe yazsam ne kadar sürede yasağı kaldırırlar? Birde örnek dilekçe nereden bulabilirim yardımcı olabilecek kimse varmı? Şimdiden teşekkürler.

679khk 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

672 MEB İncelemeye devam 

672 KHK sendika -takipsizlik

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Paradise Cimer üzerinden hangi illerde yasak olduğunu öğrenmek istediğinizi belirterek kaldırılmasını talep ediyorum diye kısaca durumunuzu yazıp eke takipsizlik belgenizi ekleyip başvuru yapın onlar size dönüş yapacaktır.

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leds, Bir saat önce yazdı:

672 MEB İncelemeye devam 

Aynıymış hiç bakmayim komisyona 

672 incelemeye devam kriter sendika ankara 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Paradise, 3 saat önce yazdı:

Merhabalar yurtdışı yasağı ile ilgili sıkıntı yaşayan varmı. Takipsizlik alalı bir yılı geçti dilekçe yazsam ne kadar sürede yasağı kaldırırlar? Birde örnek dilekçe nereden bulabilirim yardımcı olabilecek kimse varmı? Şimdiden teşekkürler.

örnek dilekçe yok maalesef. Nüfus müdürlüğüne şahsen gidin, matbu bir dilekçe doldurtuyorlar. orada hazır var.

İstanbul için benim 3 ay sürdü. İlkinde kaldırmadılar. İtiraz ettim 3 ay da o sürdü. 6 ayda kalktı.

Güncelleme • • wildPuppy

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@wildPuppy & @Paradise

- Pasaport şerhinin kaldırılması için İl Nüfus Müdürlüğüne yazdığım dilekçe aşağıdadır.

- Yaklaşık 1 ay önce dilekçeyi verdim. Bu hafta 1 ay dolacak. Herhangi bir cevap alamazsam, haftaya gidip dilekçemin akıbetini soracağım. 

XXXXXXX İL NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE

1.  Açılan ceza davası nedeniyle XX.XX.2019 tarihinde hakkımda yurt dışı yasağı konulmuştu.

2. Yargılandığım davadan XX.XX.2020 tarihinde beraat ettim ve yurt dışı yasağım kaldırıldı. (Ek-1)  Beraat kararım ise XX.XX.2020 tarihinde kesinleşti (Ek-2).

3.  Kamu görevime XX.XX.2021 tarihinde son verildi. 

4.  Pasaport alabilmek için XXXX İlçe Nüfus Müdürlüğüne  başvuru yaptım ancak pasaportuma şerh/tahdit konduğu bilgisi verildi.

5.  Hakkımda devam eden herhangi bir idari veya adli soruşturma veya kovuşturma olmadığından, 2361 sayılı Pasaport Kanunu gereğince pasaport alabilmem için konulan şerhin/tahdidin kaldırılmasını ve yapılan işlem hakkımda 6501 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun gereğince tarafıma 30 (otuz) gün içinde bilgi verilmesini,

Arz ederim.

İMZA - İSİM - SOYİSİM

T.C. Kimlik Nu: ...

Cep Telefonu: ...

Adres: .....

EKLER:

Ek-1    : Yurt Dışı Yasağı Kaldırılmasına Dair Mahkeme Kararı

Ek-2    : Beraat Kararı Kesinleşme Şerhi

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

AHIM kararlarını hızlandırmışa benziyor. Böyle kararlar verilmeye devam ederse sadece beraat ve takipsizlik alanlar değil, yasal işlerden dolayı ceza alanlar hakkında da olumlu kararlar çıkacaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mustafa TAŞ, 01.12.2021 - 15:05 yazdı:

Enflasyon oranında alınabileceğine dair mahkeme kararı var midir.

İlk derece mahkeme kararı yok benim bildiğim. Enflasyonun bu kadar yüksek olmadığı geçmiş dönemlerde bu büyük sorun teşkil etmiyordu. Bir miktar mali kayıp olsa da iade olanlar %9 faize razı olup farklı bir hak talebinde bulunmuyorlardı.

Ancak şimdi durum değişti. Gerçek enflasyon oranı çok yüksek, para pula döndü ve %9 yasal faiz oranı tamamen anlamını yitirdi. Bu saatten sonra iade olup mali haklarını arayacak olanların kanaatimce %9 yasal yasal faiz talebiyle değil, kamu alacaklarına uygulanan en yüksek faiz yada en az enflasyon oranı kadar faiz talebinde bulunmaları gerekir.

Artık bu yöndeki emsal ilk derece mahkemesi kararları da gelir sanırım.

Ancak emsal karar olarak zaten AYM kararları var. Mahkemelerin dikkate alması gerekir. İlk derece mahkemelerinde olmasa da, istinaf- Danıştay aşamalarında illaki çözülür. 

672, Komisyon Red, Olmayan SMS + Kurum Kanaati, Dosya İdare Mahkemesinde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
scienceindex, 06.12.2021 - 17:11 yazdı:

Ben 26. İdare mahkemesinin bekliyorum..  Ocak ayında 1 yıl olacak ses seda yok.. duruşmalı istemiştik.. 1 yıl olmadan ses çıkmıyor sanırım.. 

Benim mah durusmali değil 

701 khk adalet bakanlığı inceleme devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

AİHM, Yasin Özdemir/Türkiye (No. 14606/18) davasında, başvurucunun 2015'teki paylaşımlarından dolayı FETÖ/PDY'yle ilişkili biçimde suçu ve suçluyu övme suçundan cezalandırılmasının ifade özgürlüğünü ihlal ettiğine hükmetti.

Kararda o tarih itibariyle FETÖ/PDY'ye ilişkin kesinleşmiş bir hüküm bulunmadığı ve Ceza Kanunu'nun 215. maddesinin uygulanma şeklinin öngörülemez olduğu ifade edilmiş.

Resmi dildeki (Fransızca) karara şu linkten ulaşılabilir: https://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-213773#{"itemid":["001-213773"]}

Twitter okan taşdelen alıntıdır. 

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), öğretmen Yasın Özdemir’in ‘ifade hürriyeti’nin ihlal edildiği iddiasıyla yaptığı başvuruyla ilgili çok önemli bir karara imza attı. Mahkeme, 15 Temmuz öncesinde sosyal medyada yaptığı paylaşım nedeniyle ‘suç ve suçluyu övme’ suçundan 7 ay 15 gün hapis cezasıyla cezalandırılan Özdemir’in ‘ifade hürriyetinin’ ihlal edildiğine karar verdi. Kararda, 15 Temmuz öncesi şiddet içermeyen ve temel hak ve hürriyetlerin kullanımı niteliğinde olan bankaya para yatırma, sendikaya üye olma, dernek, sohbet, Bylock, ankesörden aranma, okul vb. faaliyetlerin cezalandırmaya gerekçe yapılamayacağı belirtiliyor.

Güncelleme • • Vardırbirhayr

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...