İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Hem bir sürü eziyet cektiriyorlar hem olmayan paramızı istiyorlar eşime idare Mahkemesi Red vermişti şimdi de 1700 lira mahkeme masrafı çıkarmışlar hey Allahım Yarabbim sen yardım et bizlere 1 ay içerisinde odeyin demişler emniyet göndermiş yazıyı nereye yatiracazki

677 KHK EGM ihrac adlı İdari işlem yok es durumu komisyon red. 28. İdare beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Eleybe, 14 dakika önce yazdı:

Hem bir sürü eziyet cektiriyorlar hem olmayan paramızı istiyorlar eşime idare Mahkemesi Red vermişti şimdi de 1700 lira mahkeme masrafı çıkarmışlar hey Allahım Yarabbim sen yardım et bizlere 1 ay içerisinde odeyin demişler emniyet göndermiş yazıyı nereye yatiracazki

Adli yardım talepli dava actiysaniz Danıştay kararına kadar ödeme yapmayabilirsiniz. Eğer öyleyse Danıştay kararını bekleyin derim.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Malesef adlı yardimlı değil avukati açmıştı sağolsun tanıdık oldugu icin  ben takip ederim demişti ücretsiz.tabi Hatir işi olunca da el elin esegini türkü çağırarak ararmis misali neyse söylemiştim ben o zaman adlı yardimli olsun diye gerek yok ayarlarim ben demişti bizde ısrarcı olamamistik 

677 KHK EGM ihrac adlı İdari işlem yok es durumu komisyon red. 28. İdare beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Berkan, 27 dakika önce yazdı:

4 yıl önce nerdeysek yine aynı noktadayız tek gerçek bu. Karamsar değilim ülkeye ve ülkenin geleceğine dair inancımı kaybettim. 28 bin dosyayı 1 senede sırf zulm etmek için bitirmeyen komısyondan ve avanelerinden adalet bekliyoruz. herkes işinde gücünde seni beni düşünen yok merak etmeyin. Bu defteri kapatıp hayatımıza bakacagız, görünen o. Ayrıca iktidarı kaybetmemek için her yolu deneyeceklerdir. Kaybettiklerini anladıklarında da ülkeyi Suriyeden beter edecekler. Kardeşi kardeşe kırdırtacak derecede kinlendirdiler milleti.

1502 likleri aklınıza getirin. Onların durumu daha zordu. En sonunda iktidar gitti iade oldular. Tarih tekerrürden ibarettir. Şunu anlatmaya çalışıyorum. Ne şekilde olursa olsun gidiyorlar artık. yok diye direttikleri birçok olayda nasıl çark ettiklerini gördük. Kendileri bile yaparsa şaşırmam. İktidarları için yapamayacakları şey yok. Bazı şeyler için maalesef sabır etmek lazım. Yoksa bu forumu kapatalım gidelim nasılsa iade olamayacağız. Örn dün benim tweetter hesabımı spamladiklari için hesabım kapandı. Neden çünkü yanlışlarını zulümlerini sürekli yazıyorum. Ama vazgectim mi hayır. Yeni bir hesap açtım hemen. ? Yani hukukî çerçevede mücadeleden vazgeçmeyin. Yoksa bir köşeye çekilip beklemekle kimse kimseye hakkını vermiyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şahsen ben seçimle gideceklerine inanmıyorum. O yüzden hayal kurmuyorum. Yeni bir düşman lazım, o da sanki yeşilleniyor gibi. Umarım biz masumlar kurtuluruz. 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Katılmama 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Son zamanlarda MEB den kurum görüşü alınanlar oldu mu?Bu durum beni kara kara düşündürüyor.

Güncelleme • • bkartli

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kadir01, 18 saat önce yazdı:

Ad olup da red alan ilk seni görüyorum tek kriter olsaydı kesin iadeydi mahkemeden döneceğine inanıyorum 

Devrem,  6 ay SGK kaydı var. Bankahesabı pasif. Komisyon bahsetmiş, KYOK kararında talimat yok demiş savcı komisyon şüpheli demiş. Savcı ad kodlama şahsın lehine demiş komisyon bahsetmemiş bile. Ret vermek için takla atmış, emniyetin olumsuz kanaatinden bahsedip durmuş.  Ama mahkeme EGM savunmasını istemiş. EGM kanaatten bahsedememiş çünkü yok olumsuz bir şey 

679 KHK , ISTANBUL EGM - Kodlama AD (alan dışı) -SGK kaydı 6 ay - KYOK alındı- 07.04.2020 RET .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, Bir saat önce yazdı:

Şahsen ben seçimle gideceklerine inanmıyorum. O yüzden hayal kurmuyorum. Yeni bir düşman lazım, o da sanki yeşilleniyor gibi. Umarım biz masumlar kurtuluruz. 

Kim onlar? İpucu?

672-sendika-KYOK 2018 Temmuz 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar biraz önce okudum arkadaşlardan birine idari mahkemesi red geldiği için 1700 ₺ istemişler biz adli yardımli talep etmiştik şimdi red verirler ve bizdende para isterlerse adli yardımlı olduğu için Danıştay kararını nasıl bekliycez tekrar danıştaya başvuru mu yapmamız lazım 

TSK tanık ifadesi 2 yıl 3 ay ceza dosya istinafa gidecek ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Badi Ekrem, 07.09.2020 - 09:04 yazdı:

Merhaba,

Uzunca bir süredir bu yazıyı kaleme almak istiyordum. Kısmet bugüne imiş. Bende sizler gibi bir KHK ile sorgusuz, sualsiz ihraç oldum. 7-8 ay sonra hakkımda açılan dava neticesinde, beni ihraç eden kurumun hakkımda suç duyurusunda bulunarak (tercümesi) : "Biz bu adamı attık, siz de bulursanız bir kılıfını bulun" düşüncesiyle benimle birlikte bir sürü kişiyi dava etmiş.

Neyse, 20 ay ve 8 celse süren (benim dosyam ayrıldığından biraz uzun sürdü) yargılama sonucu savcı BERAAT istedi, hakimde verdi. O gün kesinleşti. Komisyon RED verdi, idare mahkeme RED verdi (Kriter neydi hocam geyiği yapmayın, boş beleş şeyler diyeyim yeterli olacaktır. Zaten yazma sebebim de bu değil). Bu arada İDARE mahkemesi, yazdığım hiç bir dilekçe ve belgeyi okumadan, Komisyon kriterlerini aynen yazarak değerlendirdi. "Nereden biliyorsun hocaam?" diyen kendini bilmezlere: Çünkü RED açıklamasında; belgelere ve haklı olduğumu ispat eden mahkeme kararına dair en ufak bir atıf yapmamış.

Mahkeme sürecinde, evimde çeşitli özel dersler vererek geçimimi sağladım. 2018 yılında büyük bir telefon firmasının müşteri ilişkileri bölümünde çalışmaya başladım. Arayanların telefon ayarlarını yapıyor, gerekirse servise yönlendiriyor idim. Ayda 2500-3000 lira arası güzel bir para kazanıyordum. Söylemeden geçemeyeceğim; çalıştığım bu pozisyonun gerektirdiği bilginin çok üzerinde (doktora düzeyinde) bilgi ve yeteneğe sahip iken, çırak olarak çalıştım. Sonrasında 2019 yılının başında, bu firmanın teknik destek bölümünü tamamen kapatması sebebiyle (bir kere şanssızlık oldu mu burada da buluyor insanı ? ) 130 kişinin işine son verildi. KHK'lardan alışık olduğum için gülerek ayrıldım. 

Tam 6 gün sonra yarı kamu sayılabilecek büyük bir kurumda mülakata girdim. Mülakatta 5-6 sayfalık CV'mi ve en sonunda "KEsinleşmiş Beraat"imi sundum (Sonradan çıkıp canımızı sıkmasın diye). Tabi bunu sordular, anlattım başımdan geçenleri. Adli sicil kaydımı online e-devletten indirdiler, baktılar. Sonrasında Yönetim Kurulu üyeleri: "Devletin mahkemelerinin masum olduğunuzu gösterir bu belgeden sonra zanna gerek yok, geçmiş olsun aramıza hoşgeldiniz" dediler.  20 gün içerisinde işe başladım. İlk iki ay deneme süresince 5000 tl gibi bir ücret ile, sonrasında ise 7000TL ile devam ettim. Yaklaşık bir buçuk yıl çalıştıktan sonra, bu kurum kendisinin büyük hisse sahibi olduğu bir şirkete beni genel müdür olarak atadı. Şimdilik burada çalışıyorum. Beni ihraç eden kurumdaki eski meslektaşlarımın taleplerini değerlendiriyor, onlara KABUL-RED veriyorum. Çoğu da benden iş-aş bekliyor. 

İstinaf mahkemesinde olan dosyama çok fazla bakamıyorum şu sıralar. Ancak belki de buradan dönebileceğim. Dönsem, şu anki durumumdan belki de çok iyi olmayan bir maaş ve pozisyonum olacak. Birikimlerimi (haklarımı) alıp yine şu anki işime dönerim sanırım. 

Bunları neden anlattım? Burada çoğu arkadaşımın (kaderdaşımın) karalar bağlayıp hayatlarını karartmamaları belki yapabilecek bir şeyler bulabilirler diye UMUT vermek için anlattım. Arkadaşlar, çevrenize bir bakın yapabileceğiniz başarabileceğiniz bir sürü pozisyon vardır. Mutlaka deneyin. O arada iade de olacağız elbet, ama kendinizi sürekli demoralize etmeyin.

Azminizi taktir ediyorum Sn. Badi Ekrem. Kısmetiniz bol olsun. Umarım en kısa sürede de görevinize dönersiniz. Herşeyde bir hayır vardır derler insallah bu yaşananlar hakkımızda hayırlısı olandır. 

Hayatta bir şeyler için savaşmayan herşeye karşı kaybetmiştir. 

Umutla hayat mücadelemize devam etmek, fakat ilkeli ve doğru olanları yaparak ilerlemek dileklerimle...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...