İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Karagöz, 9 saat önce yazdı:

Ayrica Cinde Uygurlarin ugradigi zulme, Kirimda Tatarlarin ugradigi zulme gik bile diyemeyenlerin, 20 yil sonra akillarina Bati Trakyanin gelmesi oldukca abes bir durum.

Bence ülkeler ulusal çıkarlarını doğru belirlemeli ve dış politikalarinı da sıkı sıkıya ulusal çıkarlarına uygun olarak uygulamalıdır. Dış politikada duygusallığa ve romantizme yer verilmemeli ve ulusal cikarlarla ilgisi olmayan maceralara girisilmemelidir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
geçer elbet..., 32 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar bu sabah uzun arayisim sonucunda komisyona ulaştım. Çalışıp calismadiklarini sordum. Telefondaki kişi esnek calismaya gecilmedigini çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Komisyonun dosyaları yıl sonu bitirme konusunda bilgi vermediklerini. Yıl sonu bitirileceğini söyleyenlerin yalan söylediklerini, (hatta kim veriyor böyle bilgileri diye sitem etti) kesinlikle boyle bir bilgi vermediklerini söyledi. ??

“Yıl sonu bitirmeye çalışıyoruz“ diyenlerde kendileri. Bu sene bitirmeyecekleri için Talimat gitmiş çalışanlara “ bu sene bitecek” sözünü kullanmayın diye. 

672-sendika-KYOK 2018 Temmuz 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
geçer elbet..., 35 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar bu sabah uzun arayisim sonucunda komisyona ulaştım. Çalışıp calismadiklarini sordum. Telefondaki kişi esnek calismaya gecilmedigini çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Komisyonun dosyaları yıl sonu bitirme konusunda bilgi vermediklerini. Yıl sonu bitirileceğini söyleyenlerin yalan söylediklerini, (hatta kim veriyor böyle bilgileri diye sitem etti) kesinlikle boyle bir bilgi vermediklerini söyledi. ??

yani belki de dosyalara ön inceleme yapıp toplu karar yazılacak. Karar yazmak basit zaten şablon çoğu karar. 

• Beğeni 1
  • Şaşırma 1

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 51 dakika önce yazdı:

Tam katılamadım, insanlığı temel aldığım için.

Ayrıca, bunların derdinin ulusal çıkarlar olmadığını da hepimiz zaten biliyoruz. O yüzden sözlerinizin muhatabı ben değilim.

İnsanlığı temel almakla ilgili bir durum değil bu, ben de bireysel düzeyde insanlığı temel alıyorum ama bir devlet herşeyden önce kendi vatandaslarinin haklarina saygı gostermekten, ulusal güvenliğini sağlamaktan ve ekonomik menfaatlerini korumaktan sorumludur. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 4 saat önce yazdı:

kamudan yasaklı derken; kamu bünyesinde çalışamama kastettiğiniz?

KHK ile ihraç edilen herkes kamudan yasaklı şuan...

kamuya ait herhangi bir birimde görev yapma şansları yok...

yakın zamana kadar kapıdan girmeleri bile yasaktı....

sorgulamak derken ihraç bir personel iseniz her başvurduğunuz resmi müracaatlarda karşınıza çıkar bu durum...

Aslında siyasi parti üyeliği parti tüzüğü yada belediye bünyesinde ki bir iş fırsatı İçin alım şartlarında gördüğüm bir durum.. aslında merak ettiğim şey diyelimki yukarıdakilerden birini denemeye çalıştım yani TC kimlik bilgisi üzerinde böyle bir sorgulama yapılıyormu.. yani bu duruma kim nasıl uyanır..

701 KHK fişleme yok SGK var RET gerekçeli karar elime ulaşmadı..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yakışır.., 25 dakika önce yazdı:

Aslında siyasi parti üyeliği parti tüzüğü yada belediye bünyesinde ki bir iş fırsatı İçin alım şartlarında gördüğüm bir durum.. aslında merak ettiğim şey diyelimki yukarıdakilerden birini denemeye çalıştım yani TC kimlik bilgisi üzerinde böyle bir sorgulama yapılıyormu.. yani bu duruma kim nasıl uyanır..

Hocam parti üyeliği için böyle bir şart yok normalde. Göremezler de. Sizin beyan esas alınır. Belediye bünyesindeki iş ise belediyede değil ama belediye şirketi ya da taşeronda iş sözleşmesi karşılığı iş ise yine sorun olmaz ve göremezler. Onun haricinde kamu görevi ifa edildiği sürece, SGK girişi olacağı için, o bilgi her türlü alınır.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 22 saat önce yazdı:

Adli yardım talepli dava actiysaniz Danıştay kararına kadar ödeme yapmayabilirsiniz. Eğer öyleyse Danıştay kararını bekleyin derim.

@Eleybe 

Bu konuları çok fazla bilmesem de yaşadığım tecrübeyi Mart ayında anlatmıştım tekrar paylaşayım benim gibi canınız yanmasın. Her kurumun sistemi farklı olabilir...

Eşimin 19.İdari Mahkemeden göreve iade davasında ret kararı geldi bir üst mahkemeye başvurdu.İlk davayı açtığında Adli Yardım talebinde bulunmuştu ve kabul edilmişti. Ancak gelen ret kararından sonra MEB mahkeme masrafları olan yaklaşık 2.000-TL nin ödenmesi için eşime tebligat yolladı.Eşim tutuklu olduğunu,  şu an geliri olmadığını ve mahkemenin henüz sonuçlanmadığını, davanın üst mahkemede devam ettiğini belirtti. MEB bu durur mu ? Eşi olarak vasisi ben göründüğüm için bana tebligat bile yapmadan benim adıma icra takibi başlattı. Başlattığı gün e-devletten rutin vergi borcu- icra borcu vs. kontrollerimi yaparken karşıma çıktı. İl MEB avukatına giderek durumu anlattım eşime tebligat yapıldığını ve bunun ödenmesi gerektiğini söyledi. Fazla uzatmayayım yaklaşık 2.000-TL olan ödeme icraya düştüğü için avukat ücreti-faiz-harç derken yaklaşık 2.900-TL ödedim. 

Sonuç olarak Adli Yardım talebi pek bir anlam ifade etmedi bizim durumumuzda. Ret kararı tebliğ edildikten 1 ay sonra ödeme tebligatını yaptılar, 2.ay da icraya verdiler çok hızlılar!!!

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Üzülme 1

689 KHK -YÖK İdari Personel - Komisyon incelemede - Adli Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eleybe, 58 dakika önce yazdı:

Arkadaslar biraz önce başımıza gelen trajikomik olayı anlatmak istiyorum Eşim ihraç olmadan önce bilgisayar işlerinden anladığı için bazen  Bilirkişilik yapiyordu biraz önce mahkemenin birinden mesaj aldı "su numaralı dosyaya bilirkişi olarak atandiniz" diye valla gulsek mi aglasak mi bilemedik fıkra bu kadar...

En güvenilir insanlar yine khklilar.

• Beğeni 5
  • Onaylama 2

VİTRİOL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ohal komisyonu inceleme devam ediyor.Pandemi dolayısıyla AVM deki isyerim kapanmıştı,onları arıyorum ne zaman açacaksınız diye?Ordan da sonuç yok,inceleme devam ediyor.6 aydır işyeri kapalı.Cok bunaldım çok...

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...