İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Herkese iyi hafta sonları arkadaşlar.AYM nin ohal ek tedbirleri ile ilgili kararı sonrası vereceğimiz dilekçe örneği varsa yardımcı olabilirmisiniz ben ohal sonrası ihracım internetten baktım ama en son başvuru tarihi nezaman son bulmadım şimdiden teşekkür ederim

Dzkk Asb ohal sonrası ihraç tanık ankesör adli süreç istinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mgdrdnzci, 12 dakika önce yazdı:

Herkese iyi hafta sonları arkadaşlar.AYM nin ohal ek tedbirleri ile ilgili kararı sonrası vereceğimiz dilekçe örneği varsa yardımcı olabilirmisiniz ben ohal sonrası ihracım internetten baktım ama en son başvuru tarihi nezaman son bulmadım şimdiden teşekkür ederim

OHAL sonrası ihracı olarak sizin komisyon ile ilgili bir işinizin olmaması gerekiyor. Normal ve daha düzgün olan idare mahkemeleri ile işinizi çözeceksiniz. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Zaten dilekçeyi idare mahkemesine vereceğim ancak içeriğini bulamadım ne yazmam gerekiyor avukatım olmadığı için internetten baktım ama bulamadım elinde dilekçe olan varsa daha doğrusu idare mahkemesine sunan özel yerlerini kapatıp paylaşırsa çok sevinirim

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mgdrdnzci, 11 dakika önce yazdı:

Zaten dilekçeyi idare mahkemesine vereceğim ancak içeriğini bulamadım ne yazmam gerekiyor avukatım olmadığı için internetten baktım ama bulamadım elinde dilekçe olan varsa daha doğrusu idare mahkemesine sunan özel yerlerini kapatıp paylaşırsa çok sevinirim

Bu karar idare mahkemelerine ilişkin bir karar değil, Ohal Komisyonuna ilişkin olarak OHAL dönemi KHK'ları ile yapılan işlemlere ilişkin. Yani AYM'nin iptal kararı sizinle ilgili değil.

Siz ohal sonrası ihraç iseniz,

1-Dava açmışsanız, yapacak başka bir şeyiniz yok.

2-Açmadıysanız, ohal sonrası ihraçlara ilişkin bölümümüze bakarsanız iptal davası dilekçesi bulabilirsiniz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ama sonuç itibari ile ohal sonrası ihraçlarda ohal bitmeden çıkan KHK ya göre yani geçici maddeye göre yapılıyor ya o aklımı karıstırdı.Dava açtım şuna bölge idare mahkemesinde.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mgdrdnzci, 9 dakika önce yazdı:

Ama sonuç itibari ile ohal sonrası ihraçlarda ohal bitmeden çıkan KHK ya göre yani geçici maddeye göre yapılıyor ya o aklımı karıstırdı.Dava açtım şuna bölge idare mahkemesinde.

Evet hocam ama hukuki olarak aynı şey değil. O khk kanunlaştı. Sizi bir KHK ile değil bir idari işlem (bakan onayı) ile ihraç ettikleri için idare mahkemeleri her türlü karar için yetkili. Ne işlem yapılırsa yapılsın ikamet yeriniz mahkemesi yetkili. 

Bizler ise Ohal KHK'sı ile ihraç edildik, bu işlem kendi şahsına münhasır (sui generis) bir hukuki işlemdir. Kanun ile idari işlem arası sıkışmış bir işlemdir. Bu nedenle idare mahkemeleri yetkili değil. O nedenle de Ohal Komisyonu kuruldu. Bu komisyon başlangıçta (iptal edilen kanun hükmüne göre) sadece ihraçlara baktı. Şimdi ise ihraçlar harici ek yaptırımlar (örneğin kaptanlık belgesinin iptali, öğretmenlik diplomasının kullanıma kapatılması gibi) için Ohal komisyonuna başvurulabilecek. Komisyonun olası olumsuz kararına karşı da Ankara'daki özel idare mahkemelerine gidilecek. Yani sizin yapacağınız bir şey yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Anladı. Ozaman bu konuyla ilgili idare mahkemesine dilekçe vermeme gerek yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mgdrdnzci, 8 dakika önce yazdı:

Hayır yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mgdrdnzci, 24 dakika önce yazdı:

idare mahkemesi başvuru dilekçesinde bu engellemeler varsa bahsedecektiniz. pasaport engelleme vb. Bahsetmediyseniz ek dilekçe verin...

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...