İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
MSA, 23 dakika önce yazdı:
  • 8 Ekim - 677 KHK - YÖK - Eskişehir - İdari Personel - Sendika 10 Ay - Adli İşlem Tutuklama 2016 Ağustos 10 Ay 2017 Beraat - RET
  • 7 Ekim - 677 KHK - TSK - KKK - Uzm.Çvş - Sakarya - Adli İşlem 10 Ay Tutukluluk Beraat - Kriter Yok - Ret (1)
  • 7 Ekim - 677 KHK - TSK - KKK - Uzm.Çvş - Sakarya - Adli İşlem 10 Ay Tutukluluk Beraat - Kriter Yok - Ret (2)
  • 7 Ekim - 677 KHK - TSK - KKK - Uzm.Çvş - Sakarya - Adli İşlem 25 Ay Tutukluluk Beraat - Kriter Yok - Ret (1)
  • 7 Ekim - 677 KHK - TSK - KKK - Uzm.Çvş - Sakarya - Adli İşlem 25 Ay Tutukluluk Beraat - Kriter Yok - Ret (2)
  • 9 Ekim- 679 KHK - EGM - Elazığ - Adli İşlem KYOK 2018 - İADE
  • 9 Ekim- 677 KHK - EGM - İstanbul - Banka Pasif Hesap Kapama 2015 - Adli İşlem KYOK 2020 Haziran - İADE
  • 9 Ekim- 675 KHK - Adalet Bakanlığı - İKM - Manisa - Albatros 4 - RET

Bu hafta bence fena çalışmamışlar. Bunlar bize yansıyanlar sadece. Ha gayret belki bu sene bitirirsiniz:))

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın arkadslar MEB'den çok karar duyardık şimdilerde duymuyoruz çevrenizde mebde karari çıkan var mı yakın zamanda bekleyenler dosyalar ne olacak 

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sağlık Bakanlığından karar duyuyor musunuz?

672 KHK- ret-  banka- ankara -21.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar yakın arkadaşım red aldı kurum TSK adlı işlem beraat rütbe kur. Yzb

• Beğeni 1
  • Üzülme 6

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

EGM TSK ya ve 701 e dalmışlar bu hafta ret kararları ağırlıklı kabul için MEB kenarda tek kriter sendika olanlar bu ay kabul havuzunda olabilir en kötü bir sonraki açıklamaya kadar kabul görürler çünkü 3 ayda 600-900 arası iade olabilir ve MEB dosyaları burada kullanılır muhtemelen 

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guapo, 3 saat önce yazdı:

Darısı başınıza inşallah en yakın zamanda sizde kabul yazısını görürsünüz.3 gündür karın ağrısı çekiyorum bir yandan işe de gidiyorum sevinmeye fırsatım olmadı..eşim kendi tarafına haber verdi ben kendi tarafıma haber vermedim bir çoğuna okadar kırgınım ki...neyse karar gelince sizinle paylaşacam kendinize iyi bakın 

Çok güzel bir haber iade olmaniza çok sevindim bu sevinci ailenizle paylaşmamanız beni hüzünlendirdi gözlerim doldu sizi çok iyi anlıyorum içimizde öyle derin yaralar var ki....Ama Allah herşeyi görüyor biliyor vicdanimiz rahat gerisi boş mutlu günler sizi bekliyor  @Guapo tüm sıkıntılarıniz sona ersin inşaallah Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin

Güncelleme • • Umutlu
  • Beğeni 2
  • Onaylama 2

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
edeb2121, 2 saat önce yazdı:

Sağlık Bakanlığından karar duyuyor musunuz?

yok ya.sağlık bakanlığı epeydir ses vermiyor.bu arada ben 3.defa siteye girmiş bulunuyorum .geçen bilgisayar otomatik açıldığı için dün bayağı uğraştım ama şifremi hatırlamadım.hatırladığım şifreyi sistem kabul etmedi.önceki arin 62 daha sonra son samuray ve şimdi de .ŞAHRUT.ama bu defa kesin bu şifremi unutmam.herkese Dersim den kucak dolusu sevgiler selamlar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Leviathan, 17 saat önce yazdı:

Şu Japon atasözünü duyum vb. spekülatif paylaşım yapanlara armağan ediyorum, özellikle de bold yaptığım kısmı:)

“Senin değilse alma. Doğru değilse yapma. Gerçek değilse söyleme. Bilmiyorsan sus…”.

@Leviathan Size destek olarak Ziya Paşa'dan gelsin;

Her gördüğün ata sakın deme binektir,

Sırrını verme dostuna bazıları gevşektir,

Eşeğe altın semer vursan da,

Eşek yine eşektir.

Eskiler sanki bu günleri görürcesine çok anlamlı sözler söylemiş. Bilmesekte bizden daha iyi bilen yokmuş gibi konuşuruz. Gerçek olmasa da iftira ya da dedikodu mahiyetinde konuşur dururuz. Doğru olmasa da şikayet hakkımı kullandım, iftira atmadım deriz. Bizim olmasa da mağdurların haklarını almak bir yana silip süpürürüz. Bugun onbinlerce insanın başına gelen KHK eziyetinin özetini teşkil eden bir söz. Düzelse de zaman alır... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
kunduracı, 44 dakika önce yazdı:

@Leviathan Size destek olarak Ziya Paşa'dan gelsin;

Her gördüğün ata sakın deme binektir,

Sırrını verme dostuna bazıları gevşektir,

Eşeğe altın semer vursan da,

Eşek yine eşektir.

Eskiler sanki bu günleri görürcesine çok anlamlı sözler söylemiş. Bilmesekte bizden daha iyi bilen yokmuş gibi konuşuruz. Gerçek olmasa da iftira ya da dedikodu mahiyetinde konuşur dururuz. Doğru olmasa da şikayet hakkımı kullandım, iftira atmadım deriz. Bizim olmasa da mağdurların haklarını almak bir yana silip süpürürüz. Bugun onbinlerce insanın başına gelen KHK eziyetinin özetini teşkil eden bir söz. Düzelse de zaman alır... 

Ne güzel söylemiş Ziya Paşa!

İnsan kanmaya taliptir ; özellikle de sosyal medya tarzı ortamlarda spekülasyon yapanlar insanoglunun bu zaafından sıklıkla istifade ediyorlar ve maalesef çok ilgi/itibar görüyorlar.

Çok güvenen, çok aldatılır...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...