İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

varex, 2 saat önce yazdı:

sağ olun var olun bütünsel yaklaşımlara kapılmayarak olaya öznel değer yargıları ile objektif bakabilen düşünen arkadaşlar...

DİPNOT: bu yazının yazarı bu yazıyı sadece espri amaçla kaleme almıştır...

Üç paragraflık bir felsefi değerlendirme de bu sözler için yapılabilir..

Zira "öznel değer yargılarıyla objektif bakabilmek farklı bir felsefi bakış açısı gerektirir.

Kim bilir belki de Kant dede yüzyıllar önce yapmış bile olabilir bunun açıklamasını..

DİPNOT: Bu yazının yazarı kuzenimdir.. Yoksa sayın forum editörünün sözünün üzerine söz söylemek ne haddime..

Kuzenimin de ağzını burnunu kırdım. Bir daha yapmaz eminim.. Ama ben de kuzen çok işte..

• Beğeni 1
  • Kahkaha 8

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
varex, 5 saat önce yazdı:

yapmış oldukları felsefi paylama ve paylaşımlarla ufkumuzu açan aynı zaman bizi bizden alan arkadaşlara teşekkürler...

forumda zaman zaman pire için yorgan yakılsa, yok yere tartışmalar çıksa da arada enteresan paylaşımlarda olmuyor değil...

özellikle aydınlanma nedir ve nasıl başlar, bireyin aydınlanması neden önemlidir gibi yukarıdaki paylaşımlar son derece önemlidir...

forum ahalisi olarak komisyon ve idari mahkeme çıkmazında olsak da olayı felsefi olarak ele almayı başaran bize level atlatan bu paylaşımlar son derece önemlidir..

sağ olun var olun bütünsel yaklaşımlara kapılmayarak olaya öznel değer yargıları ile objektif bakabilen düşünen arkadaşlar...

DİPNOT: bu yazının yazarı bu yazıyı sadece espri amaçla kaleme almıştır...

KONU DIŞI (Fıkra): 

Paylama, paylaşım, espiri filan deyince aklıma rahmetli Zeki Müren'in bir fıkrası geldi:

Adamın biri uzun iş seyahatinden biraz erkence dönünce evde karısını bir başkasıyla yakalamış…

Çok kızmış tabii…

“Çabuk giyin ve düş peşime” demiş karısının dostuna…

Kadının dostu korkuyla kalkmış, giyinmiş…

Kadının kocası önde, kadının dostu arkada odadan çıkıp yürümeye başlamışlar…

Koca önde, dost arkada bir süre yürümüşler…

Dik ve uzun bir bayırı çıkıp ana yola varmışlar…

Koca, karısının dostuna dönüp işaret parmağını sallamış…

“Bana bak” demiş… “Bir dahaki seyahat dönüşü seni yine evimizde görürsem bu defa vallahi bayırı da çıkarmam, bizim kapının önünde bırakıveririm… Hadi bakiyim şimdi defol git…””…

Sonra hızla eve dönmüş…

Bu sırada kadın giyinmiş, mutfağa işinin başına dönmüş…

Adam sessizce sızmış mutfağa…

Tezgahta işini yapan karısının kulağına “cöööö” diye bağırmış…

Kadın yüzünü dönüp kocasını görünce şaşırmış ve korkmuş gibi yapıp cilveli bir ses tonuyla:

“Ay şekerim çok korktum vallahi” demiş…

Koca bu sefer karısına sallamış işaret parmağını…

“Bir dahaki seyahat dönüşü o adamı yine evimizde görürsem” demiş… “Bu defa vallahi üç defa cöö der, ödünü koparırım senin…”.

Komisyon kararım açıklandıktan sonra da böyle fıkralar paylaşabilecek miyim acaba? ?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Leviathan, 1 saat önce yazdı:

KONU DIŞI (Fıkra): 

Paylama, paylaşım, espiri filan deyince aklıma rahmetli Zeki Müren'in bir fıkrası geldi:

Adamın biri uzun iş seyahatinden biraz erkence dönünce evde karısını bir başkasıyla yakalamış…

Çok kızmış tabii…

“Çabuk giyin ve düş peşime” demiş karısının dostuna…

Kadının dostu korkuyla kalkmış, giyinmiş…

Kadının kocası önde, kadının dostu arkada odadan çıkıp yürümeye başlamışlar…

Koca önde, dost arkada bir süre yürümüşler…

Dik ve uzun bir bayırı çıkıp ana yola varmışlar…

Koca, karısının dostuna dönüp işaret parmağını sallamış…

“Bana bak” demiş… “Bir dahaki seyahat dönüşü seni yine evimizde görürsem bu defa vallahi bayırı da çıkarmam, bizim kapının önünde bırakıveririm… Hadi bakiyim şimdi defol git…””…

Sonra hızla eve dönmüş…

Bu sırada kadın giyinmiş, mutfağa işinin başına dönmüş…

Adam sessizce sızmış mutfağa…

Tezgahta işini yapan karısının kulağına “cöööö” diye bağırmış…

Kadın yüzünü dönüp kocasını görünce şaşırmış ve korkmuş gibi yapıp cilveli bir ses tonuyla:

“Ay şekerim çok korktum vallahi” demiş…

Koca bu sefer karısına sallamış işaret parmağını…

“Bir dahaki seyahat dönüşü o adamı yine evimizde görürsem” demiş… “Bu defa vallahi üç defa cöö der, ödünü koparırım senin…”.

Komisyon kararım açıklandıktan sonra da böyle fıkralar paylaşabilecek miyim acaba? ?

Ne olur paylaşma??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 09.10.2020 - 19:50 yazdı:

“Senin değilse alma. Doğru değilse yapma. Gerçek değilse söyleme. Bilmiyorsan sus…”.

kunduracı, 10.10.2020 - 12:50 yazdı:

Her gördüğün ata sakın deme binektir,

Sırrını verme dostuna bazıları gevşektir,

Eşeğe altın semer vursan da,

Eşek yine eşektir.

Leviathan, 10.10.2020 - 13:16 yazdı:

İnsan kanmaya taliptir

Leviathan, 10.10.2020 - 13:16 yazdı:

Çok güvenen, çok aldatılır...

Valla dalga geçmiyorum aksine tüm yazdıklarınıza katılıyorum, alınmayın kırılmayın yani ? Ama mesajları peşi sıra okuyunca da aklıma şu video geldi ?  

• Beğeni 1
  • Kahkaha 7

677 KHK - MEB - Banka - 2018 Beraat - 2020 Şubat Kurum Görüşü alınmış...Torpilim, referansım yok. Cemaat, tarikat, örgüt, siyasi parti ilgim, alakam, sempatim, irtibatım, iltisakım, dirsek temasım yok, olmadı, olamaz, olmayacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
AYBÜKE, 38 dakika önce yazdı:

Valla dalga geçmiyorum aksine tüm yazdıklarınıza katılıyorum, alınmayın kırılmayın yani ? Ama mesajları peşi sıra okuyunca da aklıma şu video geldi ?  

Valla billa çok beğendim, hep ciddi şeyler mi paylasicaz (bugün forumdan kovulmazsam iyi) ?

Bu arada Özdemir Asaf'ın aşağıdaki dizelerini size armağan ediyorum, umarım beğenirsiniz: “Kendi bahçesinde dal olamayanın biri/girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor.”

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tartar10, 35 dakika önce yazdı:

Şiimdi red kararımı gördüm.

Hocam çok geçmiş olsun.. inş idare mahkemesinden dönersiniz.. sözde kriterlerden varmıydı? Hocam profilinizde yeni gördüm “etkin pişmanlık” nedir?

Bende baktım hemen.. incelemeye devam.. 

Güncelleme • • scienceindex

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

2001 yılı öncesine alt SGK kaydı dışında bir şey yok. EP yok ben de.

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tartar10, 14 dakika önce yazdı:

2001 yılı öncesine alt SGK kaydı dışında bir şey yok. EP yok ben de.

Hocam çok geçmiş olsun tekrardan.. 2001 öncesi, kriter bile olmamalı ama sona kalmak kötü sanırım.. kriter olarak herşey yazabilme potansiyelleri var..sırf red vermek için.. 

• Beğeni 4
  • Üzülme 1
  • Onaylama 1

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...