İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

Keşke komisyon bizim forumdaşlardan oluşsaydı. Aklen, vicdanen, hukuken ve mantıken çoğunluğunun seviyesi hayli yüksek ? Yıllardır şurada okuduğum mantık yürütmeleri, hukuki açıklamaları, vicdanlı cümleleri, yerinde analizleri, entelektüel çıkarımları, takip ettiğim bir çok mecrada okumamışımdır. Kaliteli bir forum gerçekten burası. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Artık kafalar öyle karıştı ki felsefe moduna geçildi. Bende değişik şeyler oluyor biri sanki sesime gel diyor?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
tustus, 26 dakika önce yazdı:

Bir enteresan yaklaşım da benden gelsin o zaman ?

Ülkecek bu haftaki konumuz "ışıklar" olacak belli ki..

Birileri "ışıkları yakıyor"..

Başka birileri "ışıkları hiç söndürmüyor"..

Pekiii o halde biz neden sürekli karanliktayız?! sorusunun cevabını bulunca çıktı alıp, çerçeveletip duvara asıcam..

Uzun zamandır gördüğümüz tek ışık,  tünelin sonundaki.. Ondan da kesin emin değiliz.. Kamyon çıkmasa bari diyip duruyoruz..

Ha bir de yakılan bu ışıkların faturasını hep biz ödüyoruz ama o konuya hiç girmeyeyim..

Enteresan yaklasiminizla ilişkili sorunuzun cevabını Immanuel Kant enteresan bir şekilde asırlar önce vermiş ?

Kant'a göre aydınlanma kişinin kendi aklını kullanma cesareti göstermesiyle başlar. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 17 dakika önce yazdı:

Kant'a göre aydınlanma kişinin kendi aklını kullanma cesareti göstermesiyle başlar. 

Belki öyle başlar..

Ama bitişi, yine tünelin sonundaki ışık..

Bu saatlerde bende (Kant'ın deyişi ve sizin aktarımınızla) bir cesaret ve sonrasında gelen bir aydınlanma..

Baksanıza Kant'la yarışır oldum.. O aydınlanmanın başlangıcını söylemiş ben de sonunu..

Asırlar sonraki forumlarda yazışanlar benden alıntı yaparlar artık..

İnşallah o yazışanlar dede ve ninelerinin hakkını almaya çalışan KHK'lı torunları olmaz..

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
tustus, 8 saat önce yazdı:

Bir enteresan yaklaşım da benden gelsin o zaman ?

Ülkecek bu haftaki konumuz "ışıklar" olacak belli ki..

Birileri "ışıkları yakıyor"..

Başka birileri "ışıkları hiç söndürmüyor"..

Pekiii o halde biz neden sürekli karanliktayız?! sorusunun cevabını bulunca çıktı alıp, çerçeveletip duvara asıcam..

Uzun zamandır gördüğümüz tek ışık,  tünelin sonundaki.. Ondan da kesin emin değiliz.. Kamyon çıkmasa bari diyip duruyoruz..

Ha bir de yakılan bu ışıkların faturasını hep biz ödüyoruz ama o konuya hiç girmeyeyim..

Leviathan, 8 saat önce yazdı:

Enteresan yaklasiminizla ilişkili sorunuzun cevabını Immanuel Kant enteresan bir şekilde asırlar önce vermiş ?

tustus, 8 saat önce yazdı:

Belki öyle başlar..

Ama bitişi, yine tünelin sonundaki ışık..

Bu saatlerde bende (Kant'ın deyişi ve sizin aktarımınızla) bir cesaret ve sonrasında gelen bir aydınlanma..

Baksanıza Kant'la yarışır oldum.. O aydınlanmanın başlangıcını söylemiş ben de sonunu..

Asırlar sonraki forumlarda yazışanlar benden alıntı yaparlar artık..

İnşallah o yazışanlar dede ve ninelerinin hakkını almaya çalışan KHK'lı torunları olmaz..

yapmış oldukları felsefi paylama ve paylaşımlarla ufkumuzu açan aynı zaman bizi bizden alan arkadaşlara teşekkürler...

forumda zaman zaman pire için yorgan yakılsa, yok yere tartışmalar çıksa da arada enteresan paylaşımlarda olmuyor değil...

özellikle aydınlanma nedir ve nasıl başlar, bireyin aydınlanması neden önemlidir gibi yukarıdaki paylaşımlar son derece önemlidir...

forum ahalisi olarak komisyon ve idari mahkeme çıkmazında olsak da olayı felsefi olarak ele almayı başaran bize level atlatan bu paylaşımlar son derece önemlidir..

sağ olun var olun bütünsel yaklaşımlara kapılmayarak olaya öznel değer yargıları ile objektif bakabilen düşünen arkadaşlar...

DİPNOT: bu yazının yazarı bu yazıyı sadece espri amaçla kaleme almıştır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın. Güzel haberin geldiği gün olur inşallah ????

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
By3kan, 16 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim evet tanık beyanı şuan için idare tam olarak ne diye sebebi var onu bilmiyorum gerekc li kararı görünce paylaşırım sizinle

Teşekkürler. Benimde 2008 yılı tanık ifadesi ve kurum kanaati. Yüksek ihtimal bende red alacağım. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 11 saat önce yazdı:

Aha şimdi de yeni kriter ayrışmamız yaş ve devlette çalışma süremize göre oldu. Bence sonraki adımda Harranlı olup olmama açısından, göz rengimiz açısından, efendime söyliyim kardeş sayısı vs. açısından geri dönüş olasılığımızı tartışmalıyız.

@altuğ hocam bunu bir kaç haftadır dillendiriyor. İlk paylaşımından beri dikkatimi çekiyor. Söylediklerinde doğruluk payı var; ancak, ben bakış açısı olarak değil de istatistik olarak anlamlandırdım.

Şu anda 35-45 yaş aralığında olan kişiler 2016'da 30-40 aralığında idi. Bu da tahminimce o dönem en çok ihracın olduğu yaş aralığı olmalı. En çok ihracın olduğu yaş aralığı doğal olarak da en çok kabulün (oransal değil, sayısal olarak) olduğu olmalı ( yaşın kurum ve khk'lara göre dağılımında bir sapma olmadığı varsayımı ile). Şimdi burada elimizde veriler olsa chi-square yapardık da, o veriler mevcut değil. Acaba komisyondan rica etsek bize bu verileri verirler mi ? 

Not: bizim kurumda en çok ihraç edilen yaş aralığı 1975-85 aralığında doğanlar. Diğer dönemlerde oransal olarak daha az.

• Beğeni 6
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...