İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Badi Ekrem, 43 dakika önce yazdı:

Yukarıda bir paylaşımım olmuştu. Aşağıda Kerem ALTIPARMAK'ın uzunca bir twitseli var. ÖZellikle AİHM'in dün verdiği kararın gerçekte ne anlama geldiğini ve durumu iyi özetliyor. Umut tacirliği yapan avukatlar ya da pembe beklentileri olanlar okumasın. Rasyonel olanlar okusun ve biraz bunun üzerine yorum yapalım derim.

İdare mahkemelerine bırakılan khklıların önünde 20 sene oldugunu köre sorsan kör söyler zaten. Kerem altıparmak bilinenın dışında birsey söylememiş. Ne AİHM ne AYM çözmez bu işi çözmeyecekte. Ömrümüz yeterse düzelir bu gidişlede yetmez

• Beğeni 1
  • Üzülme 1

675 zabıt katibi albatros 4 takipsizlik inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
elaf, 48 dakika önce yazdı:

Yok yok bu iş bitmeyecek..nedir bu işkence çin işkencesi gibi damla damla beynini delip delirtirler...?

Ben son 1000 de yerimi alırım herhalde ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Katibim02, 46 dakika önce yazdı:

İdare mahkemelerine bırakılan khklıların önünde 20 sene oldugunu köre sorsan kör söyler zaten. Kerem altıparmak bilinenın dışında birsey söylememiş. Ne AİHM ne AYM çözmez bu işi çözmeyecekte. Ömrümüz yeterse düzelir bu gidişlede yetmez

Sayın kaderdaşım,

"KÖRE SORSAN" demişsiniz ya... Bende bu açıdan yazdım. Aramızda malesef bazı "kör" arkadaşlar var, ve hala ne zaman sonuçlanır idare mahkemem, ne olur ne biter diye düşünüyorlar. Ben de bir kez daha bunun altını çizdim.

Ayrıca KÖR olanları ÜTMEK için bir sürü Tüccar AVkaplar piyasada umut pazarlıyor.

• Beğeni 2
  • Üzülme 1
  • Onaylama 2

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Biraz gülelim;

Seneler önce başımdan geçen bir olay; polis arkadaşlar mazur görsün beni.

İstanbul Bağdat Caddesinde arkadaşlarla Kadıköy’e doğru sinemaya gidiyorduk. Arabada ablam da vardı. Suadiye tarafında polis ekibi bütün araçları durdurup kimlik kontrolü yapıyordu. Bizi de durdurdu. Kimliklerimizi aldılar. Ablamla polislere “bizim babamız başkomiser” dedik. Arkadan kimlikleri alan polis “komserim, tamam yakaladık” dedi.  Arkadaşlar şaşkın, Biz “nasıl yani?” demeden. Ablamla beni arabadan indirip karakola götürürken polislerden biri yolda yaşımızı sordu. Yaşımızı söyleyince, komiser birilerini aradı sonra “bunlar değil bırakın gitsinler” dedi.

Olayın aslı şu; bir başkomiserin 16-17 yaşlarında 2 kızı evden kaçmış, bütün polislere yollarda arama yaptırıyormuş. Polis de biz, babamız başkomiser deyince “tamam yakaladık” diye   sevinmişti. Bizi polisler bırakırken kaçak iki kızın bulunduğunu öğrendik. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 32 dakika önce yazdı:

Merhaba..

KHK çölüne düşen / düşürülen bizlerin genel hâl durumları..

1- "Beni buraya birileri attı. O birileri ya da başka birileri buradan alacaktır" umudu (!) ile bekleyen. (Psikolojiye bazen yarar bazen zarar)

2- "Düştüm bir kere buraya. Buradan kurtuluş yok diyip" çabalamayan. (Kendine zarar)

3- "Bu tepenin ardında da bir şey yoktur ki" diyip yürümeye devam eden. Bir şey olmadığını görünce "bak ben demedim mi" demeyi seven. Ama yine de bir şekilde yürüyen. (Hem kendine hem de aynı durumdakilere zarar)

4- Çabalamaktan başka çaresininin olmadığını düşünerek "bu tepenin arkasında değilse öbürünün arkasında" diyip devam eden.. (Herkese yarar)

Ben hangisi miyim?..

Bazen 1, çok nadir 2 ve 3 ama günün sonunda muhakkak 4.

Ne olacak hocam bu 701 MEB in hali? Her kurumun 701 in den  karar çıkıyor.MEB 701e karar yok kabul hiç yok.

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayin sibemol sizin bir duyumunuz var mı

701 KHK EGM beraat istinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yavuz Selim TÜRK, 23 dakika önce yazdı:

Ne olacak hocam bu 701 MEB in hali? Her kurumun 701 in den  karar çıkıyor.MEB 701e karar yok kabul hiç yok.

Hâlâ 672' den bekleyenler olunca durumun pek sorgulanabilir hali yok maalesef.. ?

701'in son KHK olması ve bu KHK'da MEB ihracının nisbeten (!) daha az olması (18.632 ihraçtan 658'i MEB) etkili olmuş olabilir desem de yine de mantığa oturtmak zor..

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Badi Ekrem, 2 saat önce yazdı:

Yukarıda bir paylaşımım olmuştu. Aşağıda Kerem ALTIPARMAK'ın uzunca bir twitseli var. ÖZellikle AİHM'in dün verdiği kararın gerçekte ne anlama geldiğini ve durumu iyi özetliyor. Umut tacirliği yapan avukatlar ya da pembe beklentileri olanlar okumasın. Rasyonel olanlar okusun ve biraz bunun üzerine yorum yapalım derim.

Kerem Altıparmak adlı avukatın tweet'i yerine adigecenin atıfta bulunduğu paragraflar üzerine yorum yapalım uygun görürseniz. Aşağıdaki paragrafları dikkatlice okuyunca adigecenin olandan daha karanlık bir tablo çizdiği ve gerçekleri carpittigi fikri oluştu icimde, tweetin yani sira ilgili kısımları da okumanızı tavsiye ederim. (Diğer taraftan, AİHM aşamasına gelmeden önce uzun bir sürecin KHK'lilari beklediğini ve konunun büyük ölçüde bu aşamaya gelmeden cozulecegini eskiden beri vurguladığimi belki biliyordunuzdur)

207.  In the instant case, the Court notes at the outset the general character of the wording of section 4 (1) (g) of Emergency Legislative Decree No. 667, with terms such as “belonging to (üyelik)” and “affiliated or linked with (irtibat/iltisak)” an illegal structure. It should also be noted that the Government did not cite any criteria concerning the definition of the concepts mentioned in that provision. Moreover, the Court takes note of the Venice Commission’s considerations on the foreseeability of the criteria used to assess a person’s links with an illegal structure (see paragraph 50 above).

Nevertheless, the Court takes the view that where the rules on the conduct of civil-service employees are concerned, there should be a reasonable approach in assessing statutory precision, as it is a matter of objective necessity that the actus reus of such offences should be worded in general language. Otherwise, the statute may not deal with the issue comprehensively and will require constant review and updating according to the numerous new circumstances arising in practice. It follows that a description of an offence in a statute, based on a list of specific behaviours but aimed at general and uncountable application, does not provide a guarantee for addressing properly the matter of the foreseeability of the law. The other factors affecting the quality of legal regulation and the adequacy of the legal protection against arbitrariness should be identified and examined (see, mutatis mutandis, Oleksandr Volkov, cited above, § 178).

222.  In the light of the foregoing considerations, the Court can accept, in keeping with its findings under Article 6, that the simplified procedure established under Legislative Decree No. 667 enabling civil servants and other civil-service employees to be dismissed might be considered as having been justified in the light of the very specific circumstances of the situation in the wake of the failed military coup of 15 July 2016, given that the measures taken during the state of emergency had been subject to judicial review. Consequently, it considers that no further assessment is required of the procedure in question in view of the above-mentioned circumstances.

Bununla birlikte, uluslararası ilişkilerde en önemli aktör zaten devlettir, bunun aksini düşünmek ahmaklık olur. Dolayısıyla, AİHM'in  bu davadaki yaklaşımıni normal buluyorum (sonuçta, kararları yerel mahkeme kararlari gibi bağlayıcı değil, ilgili ülke kararı uygulamayabilir). Bu itibarla, AİHM'in resmi makamlarımizin avukatlığını yaptığı iddiası sloganvari çok saçma bir iddia, bu sloganvari üslup adigecenin takipçi kasmak adına objektiflikten uzaklastiginin, dikkat cekmeye çalıştığının da göstergesidir.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MSTF01, 49 dakika önce yazdı:

Sayin sibemol sizin bir duyumunuz var mı

Duyum falan bilmiyorum. Ama şunu söyliyeyim telefon dinlemesinin olduğunu duydum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...