İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Kurum görüşü ile alakalı bende tecrübemi paylaşayım.Komisyon eğer ret verecekse bi gerekçe daha olsun diyerek kuruma soruyor kişiyi.Olumsuz ise kanaat onuda ekliyor karar gerekçelerine.Tam tersi benim gibi olumlu ise kurum kanaati (adım gibi eminim hiç şüphem yok) bu durumda kendi bildiğini uyguluyor ve ret veriyor.Doğal olarak karar gerekçesinde kurum kanaatinden hiç bahsetmiyor.

Yani kurum kanaati kesin olarak olumlu olsa dahi komisyon ret verebiliyor.Kesin bilgidir.

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

672 MEB- KYOK (Ocak 2019), banka (sonuna kadar), istifa edilmiş sendika (27 ay - Haziran 2016), kurum kanaati olumlu (11 Aralık 2019)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bir sorum olacak 

idare mahkemesinden Red gelmişti.Ben İstinaf için bir dilekçe yazmıştım.Şimdi sistemde gördüm avukat da bana haber vermeden İstinaf dilekçesi yazmış.Ama uyapta benim verdiğim dilekçem görünmüyor.İki ayrı dilekçe sorun oluşturur mu

672 KHK- ret-  banka- ankara -21.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Zeovantaneo kesinlikle katiliyorum size

Komisyon cuma disinda baska gubler yukleme yaptigi oluyor mu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zeovantaneo, 7 saat önce yazdı:

Kurum görüşü ile alakalı bende tecrübemi paylaşayım.Komisyon eğer ret verecekse bi gerekçe daha olsun diyerek kuruma soruyor kişiyi.Olumsuz ise kanaat onuda ekliyor karar gerekçelerine.Tam tersi benim gibi olumlu ise kurum kanaati (adım gibi eminim hiç şüphem yok) bu durumda kendi bildiğini uyguluyor ve ret veriyor.Doğal olarak karar gerekçesinde kurum kanaatinden hiç bahsetmiyor.

Yani kurum kanaati kesin olarak olumlu olsa dahi komisyon ret verebiliyor.Kesin bilgidir.

Yani bende katılıyorum, sadece yeteri kadar delil varsa ceza vb. kuruma sormaya gerek duymuyorlar, zaten bu kişiler kurum kanaati ile ihraç oluyor. Siz kurum kanaatinden ne kadar sonra red kararını gördünüz ? Birde olumlu olduğundan eminmiydiniz. Malum amirlere pek güven olmuyor.

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
edeb2121, 7 saat önce yazdı:

Arkadaşlar bir sorum olacak 

idare mahkemesinden Red gelmişti.Ben İstinaf için bir dilekçe yazmıştım.Şimdi sistemde gördüm avukat da bana haber vermeden İstinaf dilekçesi yazmış.Ama uyapta benim verdiğim dilekçem görünmüyor.İki ayrı dilekçe sorun oluşturur mu

Hiçbir şey Olmaz için rahat olsun avukatın demek zaten sen demek

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ahmet Bağcı, 19 saat önce yazdı:

@Komedi Stars bugun sabah teftis kurulu baskanligindan aradilar kararin ciktiğini soylediler teblig icin guncel adres istesiler ancak sonuc hakkinda bisey spylemediler

Ben de mduru ardim dedim sonucum cikmis hocam benim durumumu sordular mi dwdim

Beni 3-4 defa sormuslar okulden hatta öğretmenlere bile sormuşlar ne dediniz olumlu mu konustunuz dedim cvp gereleni söyledik dedi

Sonra komisyon sayfasina girdim red kararimı gordüm

Hocam, çok geçmiş olsun kriteriniz sadece sendika sanırım. Önceki dönem üyeliğiniz var mıydı? Ayrıca tam olarak hangi ay istifa etmiştiniz?

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
GamerTeacher63, 2 saat önce yazdı:

Hocam, çok geçmiş olsun kriteriniz sadece sendika sanırım. Önceki dönem üyeliğiniz var mıydı? Ayrıca tam olarak hangi ay istifa etmiştiniz?

Onceki donem uyelik yoktu sadece 2. Dönem  var  18 temmuz 2016 istifa  ettim yani sonuna kadar diyebiliriz 

Bu sendika  2. Defa kurulduginda benim sendikam yoktu  o yaz  bu kilik kiyafet kravat serbestligi nedeniyle bu sendikaya uye oldum sanirim mayis ayi ayi civarıydı yani ikinci kurulustan 3-4 ay sonra uye olmusum toplam kac ay tam hesaplayamadım 

@Ahmet Bağcı aslinda o zaman sendikali memurlar serbest giyinebilir sendikasızlar takim elbise kravat takmak zorundalar gibi bir algi olusmuştu cunku o zamn sendikalrin almis olduğu bi karar vardi kilik kiyafetle ilgili

Tabi bunu kimseye anlatamazsiniz

Bu sendikalar ve kilik kiyafet konusunu bilen arkadas varsa brz açiklama yapabilirmi

672 MEB sendika 30 aya yakın  galiba

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1

KHK 689 - Eğitim-Sen'li Akademisyen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
pertevkansu, 26 dakika önce yazdı:

Bu kararın Bize Yansıması olur mu şu konjonktür de muamma

675 zabıt katibi albatros 4 takipsizlik inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
pertevkansu, 41 dakika önce yazdı:

Bu da böyle diyor. Hangisi doğru?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...