İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

wasdreel, 15 dakika önce yazdı:

@tustus  bende adli tatilden sonra aramayi düsunuyordum. Anlaşilan  Gerek yok.  Size Cok bilgi vermisler.  Sagolun merak ettigim herşeyi ögrenmişsiniz. !!!   Haha ?

Siz yine de arayın sayın hocam..

Farklı sorulara aynı cevabı almanın verdiği, anlatılması zor tuhaf bir hissiyat oluşuyor insanda.

İlginç bir şekilde, rahatlatıcı bile denebilir.

Deneyimleyin derim..

Hem belki oradakiler "bunlar sadece dosya değil. Her birinin ardında bekleyen hayatlar var" diye düşünmeye başlarlar.

Umut hiç bitmez..

• Beğeni 7
  • Onaylama 1

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba hayırlı cumalar yeri değil ama hastanede cildiyeye 20 gün sonraya ancak randevu alabildim sizlere danışmak istiyorum.1 haftadır falan alnımda kızarıklık oluyor ama sadece alnımda oluyor al kırmızı renginde nedenini çözemedim sıcaktan mı başka birlerden mi anlamadım çok terlediğimde özellikle aynaya baktığımda alnım yüzümün diğer taraflarından daha pembe.Nedeni ne olabilir fikri olan var mı?

Güncelleme • • ozelharekat61

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Edep, 1 saat önce yazdı:

Biri iade oldum yazsın artık. ? 

İnceleme devam... bu hafta boş geçiyor sanırım..

@Lebron hocam çok benziyormuşuz.. Bütün eğitimim boyunca çok çalışan birisi olarak, bu durum başıma geldiğinde emeklerim için çok üzüldüm ve ağladım.. şimdi imtihanım buymuş dedim ve sabırla bekliyorum.. hem işime dönmeyi hem de bana bunu yapanlara hesap sormayı.. 

Güncelleme • • scienceindex
  • Beğeni 4
  • Onaylama 1

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 4 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba hayırlı cumalar yeri değil ama hastanede cildiyeye 20 gün sonraya ancak randevu alabildim sizlere danışmak istiyorum.1 haftadır falan alnımda kızarıklık oluyor ama sadece alnımda oluyor al kırmızı renginde nedenini çözemedim sıcaktan mı başka birlerden mi anlamadım çok terlediğimde özellikle aynaya baktığımda alnım yüzümün diğer taraflarından daha pembe.Nedeni ne olabilir fikri olan var mı?

KONU DIŞI. Geçmiş olsun. Şu sebepler olabilir. 

1- sıkıntı stres vb

2- sıcak

3- alerji. Özellikle son dönemde farklı fazla ne yediniz. Yumurta tatlı şeker bazı meyveler ona göre bazı besinleri hayatınızdan çıkarın. Gözlemleyin

4- yağ dengesiyle alakalı bir durum olabilir. Cildinizi sabah akşam sabun vs de olabilir Cildinizi yıkayın. Buradan kirli biri olduğunuz anlamı çıkmasın ?  dönem dönem temizleyiciler kullanarak cildi temizlemek gerekebilir  

5- karaciğer değerlilerine baktırmak gerekebilir. Çok yağlı fazla kırmızı et tüketimi ya da hazır yemek, dılardan yemek. Çalışıyorsanız öğle yemekleri dışardan yiyiyorsanız, bırakın azaltın 

tavsiyem bir süre yeme içmenizi değiştirin. Dokunabilecek alerji yapabilecek gıdalardan uzak durun. Alerji ilacı içtiğinizde geçiyorsa, allerset, hitrizin gibi kesin alerjiktir. 

Aklıma ilk gelenler bunlar. Tabi kızarıklığın türüne göre kaşıntı ağrı sızı yapmasına göre zona gibi rahatsızlıklar da çıkabilir. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylül, 3 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun. Şu sebepler olabilir. 

1- sıkıntı stres vb

2- sıcak

3- alerji. Özellikle son dönemde farklı fazla ne yediniz. Yumurta tatlı şeker bazı meyveler ona göre bazı besinleri hayatınızdan çıkarın. Gözlemleyin

4- yağ dengesiyle alakalı bir durum olabilir. Cildinizi sabah akşam sabun vs de olabilir. Cildinizi yıkayın. 

5- karaciğer değerlilerine baktırmak gerekebilir. Çok yağlı fazla kırmızı et tüketimi ya da hazır yemek, dılardan yemek. Çalışıyorsanız öğle yemekleri dışardan yiyiyorsanız, bırakın azaltın 

tavsiyem bir süre yeme içmenizi değiştirin. Dokunabilecek alerji yapabilecek gıdalardan uzak durun. Alerji ilacı içtiğinizde geçiyorsa, allerset, hitrizin gibi kesin alerjiktir. 

Aklıma ilk gelenler bunlar. Tabi kızarıklığın türüne göre kaşıntı ağrı sızı yapmasına göre zona gibi rahatsızlıklar da çıkabilir. 

KONU DIŞI. Hocam teşekkürler cevabınız icin aslında tam aksine son 15 gündür İbrahim saraçoğlunun karaciğer sağlığı icin vermiş olduğu maydanoz limon kürünü uyguladım dün bitti birinci etabı yeme içme olarak da ben hep genelde ekmek hamur işi yemediğim için meyve ile besleniyorum çok meyve yiyorum son zamanlarda kuruyemiş çekirdek ve ceviz çok yedim hatta bir oturusta yarım kilo çekirdek Ceviz falan yiyorum bazen ondan olabilir mi acaba .Spor yapıyorum aktif olarak.Kilolu ve yağlı bir vücudum olmasa da yine de bir miktar yağ ufak da olsa var.Bilemedim ya ama beni rahatsız etti bu durum kafayı taktım pandemiden dolayı doktorlara randevu da alamıyoruz erken malesef?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Anlaşılan komisyon tatile girdi.

672-KHK, sendika 2015 Ağustos istifa, inceleme devam, Eylül ayı kurum görüşü olumlu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 3 saat önce yazdı:

Hocam teşekkürler cevabınız icin aslında tam aksine son 15 gündür İbrahim saraçoğlunun karaciğer sağlığı icin vermiş olduğu maydanoz limon kürünü uyguladım dün bitti birinci etabı yeme içme olarak da ben hep genelde ekmek hamur işi yemediğim için meyve ile besleniyorum çok meyve yiyorum son zamanlarda kuruyemiş çekirdek ve ceviz çok yedim hatta bir oturusta yarım kilo çekirdek Ceviz falan yiyorum bazen ondan olabilir mi acaba .Spor yapıyorum aktif olarak.Kilolu ve yağlı bir vücudum olmasa da yine de bir miktar yağ ufak da olsa var.Bilemedim ya ama beni rahatsız etti bu durum kafayı taktım pandemiden dolayı doktorlara randevu da alamıyoruz erken malesef?

KONU DIŞI. Meyveden ziyade özellikle kuruyemiş yapar. Ne kadar hareketli sağlı besleniyorum deseniz de aşırı çerez yağ aşırı meyve şeker demek. 

Çerezi azaltın. Hatta bir hafta 10 gün hiç yemeyin.

Günlük 2-3 tam ceviz 5-10 fındık-badem o da işlenmemiş tüketmeye çalışın. Elbet  diğerlerini de canınız çeker tüketirsiniz ama detoks yaptığınız dönemde olabildiğince az işlenmiş gıdalara yönelin. 

Doktor veya sağlık çalışanı değilim ama alerjileri olan zaman zaman ilaç kullanmak durumunda kalan biriyim. Sizin büyük ihtimal aşırı tükettiğiniz çerez, meyve de katkı yapmıştır. Ama çerez tanıdığım birçok kişide benzer döküntüler sivilce yapıyor. Mümkünse akşamları tüketmeyin. Aktif olduğunuz gün içerisinde tüketmeye çalışın. 

Meyveden ziyade özellikle kuruyemiş yapar. Ne kadar hareketli sağlı besleniyorum deseniz de aşırı çerez yağ aşırı meyve şeker demek. 

Günlük 2-3 tam ceviz 5-10 fındık-badem o da işlenmemiş tüketmeye çalışın. Elbet  diğerlerini de canınız çeker tüketirsiniz ama detoks yaptığınız dönemde olabildiğince az işlenmiş gıdalara yönelin. 

Doktor veya sağlık çalışanı değilim ama alerjileri olan zaman zaman ilaç kullanmak durumunda kalan biriyim. Sizin büyük ihtimal aşırı tükettiğiniz çerez, meyve de katkı yapmıştır. Ama çerez tanıdığım birçok kişide benzer döküntüler sivilce yapıyor. Mümkünse akşamları tüketmeyin. Aktif olduğunuz gün içerisinde tüketmeye çalışın. 

Özellikle de çekirdek fıstık

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Meyveden ziyade özellikle kuruyemiş yapar. Ne kadar hareketli sağlı besleniyorum deseniz de aşırı çerez yağ aşırı meyve şeker demek. 

Doktor veya sağlık çalışanı değilim ama alerjileri olan zaman zaman ilaç kullanmak durumunda kalan biriyim. Sizin büyük ihtimal aşırı tükettiğiniz çerez, meyve de katkı yapmıştır. Ama çerez tanıdığım birçok kişide benzer döküntüler sivilce yapmıyor. Mümkünse akşamları tüketmeyin. Aktif olduğunuz gün içerisinde tüketmeye çalışın. 

KONU DIŞI. Cevabınız icin teşekkürler hocam bende tam aksi yatmadan alıyorum bir leğen ceviz yarım kilo çekirdek kuruluyorum ekran karşısına 2-3 saat çitle ye çitle ye son 2 haftadır böyle yapıyorum meyve de çok yiyorum ayıptır söylemesi.sözünüzü dinleyeceğim azaltacağım hocam teşekkürler inşallah basit bi alerjidir 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 10 dakika önce yazdı:

Cevabınız icin teşekkürler hocam bende tam aksi yatmadan alıyorum bir leğen ceviz yarım kilo çekirdek kuruluyorum ekran karşısına 2-3 saat çitle ye çitle ye son 2 haftadır böyle yapıyorum meyve de çok yiyorum ayıptır söylemesi.sözünüzü dinleyeceğim azaltacağım hocam teşekkürler inşallah basit bi alerjidir 

Ooooo maşallah tüm yüz dışarı atmamış daha ne istiyorsunuz ?????. Bence büyük ihtimal alerji 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 4 saat önce yazdı:

KONU DIŞI. Karaciğer ile ilgili olması kuvvetle muhtemel enzim bozukluğu, yağlanma, toksit atamaması karaciğerin vücuddan dışarıya atma yollarıdır sedef egzama mantar döküntü kaşıntı zona gibi rahatsızlıklar genelde karaciğer kaynaklıdır enginar devedikeni hindiba karışım ekstrakt ile içip temizleme yapabilirsiniz dışardan da katran sabunu ile sabah akşam yıkayıp yatmadan önce aynısafa kremi ile cildi rahatlatabilirsiniz...

677 KHK- suçlama sadece cgnat kaydı ile bylock suçlaması- user İD içerik veya başka hiçbişey yok- komisyon ret- idari devam ediyor- adlide devam ediyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...