İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Saphyr, 44 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar malum dün kabul kararını görmüştüm (Adalet Bakanlığı). Eski görev yerinde görev yapmak istemiyorum. İkamet ettiğim yerde çalışmak istiyorum. Süreç hakkında bilgisi olan var mı? Özelden de cevap verebilir bilgisi olan arkadaşlar. 

İade olan bir katip arkadaşıma Adalet bakanlığından arayıp nerde çalışmak istiyorsun diye sormuşlar su hocam sanırım size de sorarlar izmirdeydi kendisi yerinde kalmak istedi su an calısuyor

yasin_doganay, Bir saat önce yazdı:

Ohalden sonra bakanlık kararıyla ihraclar oldu

Bakanlık ihraçları bu sayıya dahil değil onlar direk bulundukları ildeki idare mahkemelerine gidiyorlar

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

01.01.2021 akşamı herkese iyi geceler....

bakalım komisyon defteri ne zaman kapatacak...

2020 tahminlerimiz ben dahil corona, dava, dosya derken boşa çıktı komisyon hala dosya bakmaya devam ediyor....

umulur ki 2021 de yıl sonuna kalmadan dosya vs. kalmaz herkes yoluna bakar...

bu işler bir kaç yıl daha uzar da 4-5 yıl karar bekleyen birine son dakika ret kararı gelmeye devam ederse bunun adı ADİL karar olmaz...

umulur ki komisyon ivedi ve adil olur...

umulur ki EGM, JANDARMA, TSK gibi kurumlar iade olan personeline üvey evlat muamelesi yapmaktan vazgeçer, kucak açar...

zaten süreç oldukça uzadı ve mağduriyetler dağ gibi oldu...

zararın neresinden dönülse kar olarak düşünülmeli...

insanları işsiz aşsız ve umutsuz bırakmak vebal almaktan başka bir şey değil...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İlk defa yazıyorum. Rabbim benim gibi bekleyenlere ve tüm mağdurlara sabır versin. 16 aylık istifa edilmiş sendikaydi açığa alınma kriteri. Sonrası 672 ihraç. Yaklaşık 4 ay önce görev yaptığım il mahkemesinden hakkımda herhangi bir soruşturma ve kovuşturma yoktur bilgisini de dilekçe yoluyla aldım. Bunu da Ankara komisyona valilikten gönderdim. Bakalım son yıl diyelim artık. 

Güncelleme • • Vesselam01
  • Beğeni 5
  • Onaylama 1

672 khk      16 ay sendika 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
TPC0121, 4 saat önce yazdı:

Arkadaşlar herkesin yeni yılı kutlu olsun.

Ben OHAL in sona ermesinden sonra kuruma dilekçe vererek "Ohal bitti adli yönden herhangi bir sorun yok memuriyet sıfatımı kaybetmedim artık beni göreve geri dönderin." diye talepte bulundum. Gelen red cevabına hitaben idare mahkemesine dava açtım.

İdare mahkemesi dava karara bağladı. 701 sayılı KHK nın kanunlaşmış hali olan 7150 sayılı kanunun 2. maddesini gerekçe göstererek mahkeme davama red verdi. Şuan istinaf dilekçesi hazırlamaktayım.

Size sormak istediğim soru CHP mecliste KHK ler kanunlaştıktan sonra Anayasa Mahkemesine başvurmuştu. Anayasa mahkemesi bu başvuruyu esas yönünden karar verdimi hatırlamıyorum araştırdım ama bişey bulamadım.

aklima hocam siz bu konuları takip edersiniz. sizden ve arkadaşlardan yardımlarınızı rica ediyorum..

Anayasa mahkemesi 2020 yılında KHKları esas bakımından gündemine alacaktı fakat muktedirler engel oldu. Planlı bir şekilde süreci uzatma pesindeler. Bunu komisyonun karıncaya dönmesinden anlayabiliyoruz. AYM ve Danıştay iktidarın güdümünde olsa bile azda olsa KHKlıların lehine karar verme ihtimalleri var. Muktedirler bunu çok iyi biliyor. Bakalım ne kadar uzatabilecekler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saphyr, 14 saat önce yazdı:

Arkadaşlar malum dün kabul kararını görmüştüm (Adalet Bakanlığı). Eski görev yerinde görev yapmak istemiyorum. İkamet ettiğim yerde çalışmak istiyorum. Süreç hakkında bilgisi olan var mı? Özelden de cevap verebilir bilgisi olan arkadaşlar. 

Hocam bende bakanliktan arandigini biliyorum farkli ile gidenide duymustum

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar biseyler söylemek istiyorum kendim hakkımda.hatirlayan vardır ohal komisyonundan ret aldım gerekçe kurum görüşü ama şöyle bi durum var idare mahkemesine dava açtığımda orda ki evraklardan gördüğüm bakanlık iki kere beni sormuş ıhraç olmadan önce kurum ıhraç olmasına gerek yoktur demiş.sonra ıhraç oldum haliyle ama ihracin kurum gorusuyle alakası yok çünkü ihractan sonra çağırmıştı savcım bakanlık ıhraç edelim soruşturma geçirenleri nasılsa komisyondan yada idareden döner demişler.neyse uzatmayayım  ohal komisyonu kurum görüşü diyor ya sonuçta o zamanki çalıştığım kişiler tayin oldular. hakkımda olumsuz verenler beni tanımıyor. Ben bu durumu cimere yazsam kanunlar kişiye göre mi değişiyor hakkımda iki kere olumlu rapor varken siz tanimadiginiz kişiyle ilgili nasıl olumsuz kanaat verirsiniz desem yâni  ortalığı karistirsam  bisey çıkarmı yada ters tepermi sizce

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 1 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar biseyler söylemek istiyorum kendim hakkımda.hatirlayan vardır ohal komisyonundan ret aldım gerekçe kurum görüşü ama şöyle bi durum var idare mahkemesine dava açtığımda orda ki evraklardan gördüğüm bakanlık iki kere beni sormuş ıhraç olmadan önce kurum ıhraç olmasına gerek yoktur demiş.sonra ıhraç oldum haliyle ama ihracin kurum gorusuyle alakası yok çünkü ihractan sonra çağırmıştı savcım bakanlık ıhraç edelim soruşturma geçirenleri nasılsa komisyondan yada idareden döner demişler.neyse uzatmayayım  ohal komisyonu kurum görüşü diyor ya sonuçta o zamanki çalıştığım kişiler tayin oldular. hakkımda olumsuz verenler beni tanımıyor. Ben bu durumu cimere yazsam kanunlar kişiye göre mi değişiyor hakkımda iki kere olumlu rapor varken siz tanimadiginiz kişiyle ilgili nasıl olumsuz kanaat verirsiniz desem yâni  ortalığı karistirsam  bisey çıkarmı yada ters tepermi sizce

Kendinizden eminseniz, kurum bildiğin iftira atmış oluyor size. Kesinlikle suç duyurusunda bulunun kurum çalışanları hakkında; iftiradan, görevi kötüye kullanmadan,...vb ilişkilendirilecek diğer suç unsurlarından. 

672 KHK-sendika istifa

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...