İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
esenköylü, 2 saat önce yazdı:

mrb. idare mah. yd red verdi.kurumun 6 sayfalık 1. savunması var. 3 adet ekide var. yd itiraz etmek için idare mah.gittim dilekçe ile eklerini istedim. başkan gizlilik kararı var diye eklerini vermedi. eklere gizlilik kararını neden koyarlar? savunmayı 6 sayfa üzerinden mi yapıcam şimdi.

gizlilik kararı var ise vermezler ek evrakları...

muhtemelen tanık beyanları istihbarat bilgileri vs olabilir...

ana konu ana suçlama kriter ne ise savunmanızı ona göre yapın..

bilmeniz gereken gizlilik kararı olan ekte ki evraklar aleyhinize ve sizi suçlayıcı evraklar...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ozelharekat61, 59 dakika önce yazdı:

Hadi bizi tanımayanlar veya uzaktan tanıyanlar neyse de en zor şey de insanın eşine kardeşine annesine babasına yakın akrabalarına dert anlatmaya çalışması çünkü bekliyorsun ki sen anlatmadan anlasınlar istiyorsun ama öyle olmuyor anlamıyorlar...

Devrem eşşekten düşenin halinden eşşekten düşen anlar şu yalan dünyada kuldan çok bişey beklemeye gerek yok...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
esenköylü, 3 saat önce yazdı:

mrb. idare mah. yd red verdi.kurumun 6 sayfalık 1. savunması var. 3 adet ekide var. yd itiraz etmek için idare mah.gittim dilekçe ile eklerini istedim. başkan gizlilik kararı var diye eklerini vermedi. eklere gizlilik kararını neden koyarlar? savunmayı 6 sayfa üzerinden mi yapıcam şimdi.

-dilekceyle eklerini iste eğer vermiyeceklerse gizllik kararinin tarafına verilmesini iste.

- vermezlerse yazacağın cevap dilekçesinde bu duruma değin , savunma hakkının kısıtlandığıni ,bilmediğin verilerden savunma yapmanın imkansız olduğunu, dava konusu işlemin hiçbir nededini ogrenemedigini, idari işlemin sebep unsurunu kontrolün yapılamadığını, yapacağı savunmanın eksik olduğunu ,savunma hakkının aşırı derece de kısıtlanmasının Danıştay , AYM istihatlarina aykırı olduğunu  vs vs belirt bol bol ondan sonra savunmaya gecersin.                              

-dilekcenin talep kısmında da bir madde de gizlilik kararinin kaldırılmasını talep et.

- Google'da savunma hakkı ile ilgili bir çok Danıştay , AİHM, AYM kararı bulup  atif yapabilirsin dilekcede, su kararda şöyle diyor gibisinden 

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hayati, Bir saat önce yazdı:

-dilekceyle eklerini iste eğer vermiyeceklerse gizllik kararinin tarafına verilmesini iste.

- vermezlerse yazacağın cevap dilekçesinde bu duruma değin , savunma hakkının kısıtlandığıni ,bilmediğin verilerden savunma yapmanın imkansız olduğunu, dava konusu işlemin hiçbir nededini ogrenemedigini, idari işlemin sebep unsurunu kontrolün yapılamadığını, yapacağı savunmanın eksik olduğunu ,savunma hakkının aşırı derece de kısıtlanmasının Danıştay , AYM istihatlarina aykırı olduğunu  vs vs belirt bol bol ondan sonra savunmaya gecersin.                              

-dilekcenin talep kısmında da bir madde de gizlilik kararinin kaldırılmasını talep et.

- Google'da savunma hakkı ile ilgili bir çok Danıştay , AİHM, AYM kararı bulup  atif yapabilirsin dilekcede, su kararda şöyle diyor gibisinden 

itiraz edilse de soruşturmanın güvenliği ve amacı için ret kararı verilir...

müdafi olarak dosyayı tam olarak inceleyememek eksiklik ama maalesef sistem şuan böyle...

gizlilik kararı soruşturmanın sağlığı için veriliyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, Bir saat önce yazdı:

itiraz edilse de soruşturmanın güvenliği ve amacı için ret kararı verilir...

müdafi olarak dosyayı tam olarak inceleyememek eksiklik ama maalesef sistem şuan böyle...

gizlilik kararı soruşturmanın sağlığı için veriliyor...

hoacam burda ki husus idari dava  çok çok istisnai durumlar haric gizlilik kararı verilmemesi lazım , ceza soruşturması olsa gizlilik kararı verilmesi normal kanununda yazıyor,

Benim açtığım bir idari davada da daha önce böyle oldu, hatırlattım gönderdiler. İYUK ta açık ça yazıyor cevap dilekçesi ve ekleri gönderilir diye.

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hayati, Bir saat önce yazdı:

hoacam burda ki husus idari dava  çok çok istisnai durumlar haric gizlilik kararı verilmemesi lazım , ceza soruşturması olsa gizlilik kararı verilmesi normal kanununda yazıyor,

Benim açtığım bir idari davada da daha önce böyle oldu, hatırlattım gönderdiler. İYUK ta açık ça yazıyor cevap dilekçesi ve ekleri gönderilir diye.

idari dava da olsa tanık beyanları için vb. raporlama durumları için gizlilik kararı genelde kalıyor..

ama denemek lazım istemek lazım belki verirler..

savunma yaparken mutlaka işe yarar...

ama dediğim gibi gizlilik kararını iddaa makamı silah olarak görüyor..

idari dava olduğu için verme ihtimalleri olabilir dilekçe ile istemek mantıklı olabilir...

konuyu açan soru soran  arkadaş deneyip sonucunu paylaşırsa faydalı olabilir...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yeliz Coşkun Aslanalp, 9 saat önce yazdı:

KONU DIŞI: Günaydın kaderdaşlar..aramızda en son görev yeri Adalet Bakanlığı savcılık olan varmı ?

Merhabalar, evet var benim Adalet Bakanlığı savcılık? 

689 KHK - inceleme devam ediyor- tanık - beraat kesinleşti. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba.. İlaç sektöründe çalışmak isteyen en az B seviyesinde ingilizcesi olan arkadaşlar bana özelden yazabilir mi? 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

Bilmiyorum 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
cengaver, 22 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba.. İlaç sektöründe çalışmak isteyen en az B seviyesinde ingilizcesi olan arkadaşlar bana özelden yazabilir mi? 

What is your name ? How old are you Nice to meet you I run each than me? Reis bu seviye yeterli mi ??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...