İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

MsK., 26 dakika önce yazdı:

Serzenişinizde sonuna kadar haklısınız. Biz 668'liler yani askeri personel için tam bir işkence, bir de eşinden dolayı ihraç olmuş TSK'daki eşler de yanında cabası.

Bu durumun dosyanın tamamlanıp tamamlanmasıyla alakası yok kardeşim yok. Ben artık inanmıyorum. Bu işte başka bırsey var açık ve net. Sabahki yazdığım durumdan zaten huylanıyorum.7 kişiyle aynı takipsizlikteyim adamlarda sendikanın yanında gazete var pasif banka var 6 tanesi iade oldu. Ben de sadece tek kriter sendikadan bekliyorum. Kriter yarıştırmıyorum kimse yanlış anlamasın. Madem tek kriter sendikadan iade edeceğiz dıyorlar. 29 ay önce alınmıs takipsizlikle neden bekliyorum? O adamlar benden nasıl önce iade oldu bu işte başka bir iş var kimse kusura bakmasın.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672- sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Gece34, 20 dakika önce yazdı:

Bu durumun dosyanın tamamlanıp tamamlanmasıyla alakası yok kardeşim yok. Ben artık inanmıyorum. Bu işte başka bırsey var açık ve net. Sabahki yazdığım durumdan zaten huylanıyorum.7 kişiyle aynı takipsizlikteyim adamlarda sendikanın yanında gazete var pasif banka var 6 tanesi iade oldu. Ben de sadece tek kriter sendikadan bekliyorum. Kriter yarıştırmıyorum kimse yanlış anlamasın. Madem tek kriter sendikadan iade edeceğiz dıyorlar. 29 ay önce alınmıs takipsizlikle neden bekliyorum? O adamlar benden nasıl önce iade oldu bu işte başka bir iş var kimse kusura bakmasın.

Evet bu işte bir ''şey'' var. Bu zamana kadar 668'den beraber yargılandığımız birine 21.11.2018 tarihinde iade kararı verildi. Benim bildiğim, duyduğum tek kişi. Ben de o günden bugüne kadar, objektif ve ilkesel karar veren bir komisyon görmüyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gece34, 52 dakika önce yazdı:

672 li olarak 692 ve 701 den karar çıkmasını yadırgıyorum açıkçası sebep ne sebep? 

İlk KHK lari bilerek bekletiyorlar. Altında bir mantık falan aramayın. Çünkü konu OHAL komisyonu olunca orda mantık ve akıl muhakemesi bitiyor. Mantığın olmadığı yerde de cahillik, bilgisizlik, basibosluk, ve sorumsuzluk hayat bulur. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

YOK, 675 KHK, Superonline ADSL Magduru, KYOK. KABUL karari 07.05.2021 tarihinde alindi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 19 dakika önce yazdı:

Evet bu işte bir ''şey'' var. Bu zamana kadar 668'den beraber yargılandığımız birine 21.11.2018 tarihinde iade kararı verildi. Benim bildiğim, duyduğum tek kişi. Ben de o günden bugüne kadar, objektif ve ilkesel karar veren bir komisyon görmüyorum.

Seninle aynı kaderi paylaşan khklı bile şeffaf değil kardeşim kime neyi anlatıyoruz ki. Benim hakkımı yiyen kim varsa yediden yetmişe haram olsun.

672- sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kaderine_razi, 3 saat önce yazdı:

Nasıl yani abi, tam anlayamadım kusura bakma. Acaba komisyon kararı neye göre veriyor o zaman?

SD kart fişlemesi ve kurumun sen atılınca ardından hazırlayıp gönderdiği rapora göre veriyor ayrıca varsa mahkeme bank asya tanık vs vs yüz 98 red veriyorlar zaten

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kaderine_razi, 4 saat önce yazdı:

Açığa alındığımda görev yerim çevik kuvvet idi.5-6 ay sonra -boyle olacağını beklemiyorken- son KHK ile ihraç edildim. Kurum görüşü sorulursa hangi kuruma sorulur bu durumda? Ve emniyet genel müdürlüğünün personeli için verdiği görüş genelde olumlu mu, olumsuz mu

EGM bu konuda oldukça acımasız. Ben daha olumlu kanaat şimdiye kadar duymadım. Zaten bizi ihraç eden kuruma görüş sorulması ayrı bir mantıksızlık. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu hafta içi komisyon kararlarını görnek sevindirici bu cukurdan birilerinin daha cıkması sevindirici 

701 KHK - KOMİSYON KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gece34, 19 saat önce yazdı:

Sayın altug aynı anda takipsizlik alınmasına rağmen, senınle aynı takipsizlikte olan aynı şeylerin yazılı oldugu hatta bazılarında ek kriterler olmasına rağmen arkadaşlarının kimisinin 1 yıl önce kimisinin 1 ay önce iade olmasının ve senın hala beklemenın anlamı nedir? Onlara bakıp bende iade olurum diyip sevinmeli mi, yoksa kuşkuyla mı yaklaşılmalı?

Adalet olmadığı için aynı iddiaalarla ceza alanda var beraat alanda görevine dönen de birimine suç olmayan isnatlar diğerine suç oluyor 

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İçerik tam belli değil ama bizlere ufakta olsa faydası dokunur inşallah. Beraat ve takipsizlik kararı verilenlere iade derlerse, o zaman hakikaten reform gibi reform olur ama çıkmaz zannetmiyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...