İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
vergici672, Bir saat önce yazdı:

Katılıyorum hocam. Üzerinde düşünün hocam. Tek bir soru seti veririz.

4. Sorunuz hariç bence tüm sorularınız güzel.

Belki bir soruda somut örnekler vererek bu süreçte uygulanan çifte standartlara dikkat çekilebilir.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 12 dakika önce yazdı:

Merhaba..

Anket fikriyle ilgili olarak;

KHK nedir? Sorusuna bile "MUŞ" cevabını verebilecek kişilerin çıkabileceği bir topluluktan bahsediyoruz.

Bunu kimseyi küçümsemek için söylemiyorum. Ya da tanık olduklarımdan sonra bilinçaltımda böyle bir amaç vardır belki, bilemiyorum.

Neyse, konuya dönecek olursak,

Bir çoğumuz uzun zamandır bu durumun içinde olduğumuzdan kavramlara ve kriterlere ister istemez hakimiz. Fakat toplumun genelinden ayrıntı bilmesini bekleyemeyiz.

O yüzden sorular basit olmalı.

Bir de verilecek cevabı büyük ölçüde sorunun biçimi belirler.

"FETÖ sebebiyle KHK ile işinden atılanların görevlerine iade edilmesini doğru buluyor musunuz?" a ayrı,

"FETÖ sebebiyle KHK ile işinden atılanlardan beraat ve takipsizlik alanların görevlerine iade edilmesini doğru buluyor musunuz?" a ayrı cevap alırsınız.

O yüzden sorular, sade anlaşılır ve amaca hizmet eder olmalı kanaatindeyim.

Üslup önemli, sorunun soruluş şekli önemli, ağzınıza sağlık hocam. 

"Fetö sebebiyle" kısmını kullanmalı miyiz sizce? Medya o kadar algı yapıyor ki, vatandaş içinde 'fetö' geçen bı kelime duyunca dahi ne cevap vereceğini şaşırıyor.

• Teşekkür 1
  • Onaylama 3

701-EGM-kyok-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
kaderine_razi, 21 dakika önce yazdı:

Şu an sadece Sorular ne olabilir diye fikir beyan ediyoruz zaten, ortak bir karar için... Direkt saçma demek yerine buyrun siz de soru üretin

Kimse sorum saçma olacak diye çekinmesin. Forumdaslarin cesaretini kirarsak, ise yarayabilecek bazı değerli fikirleri de gözden kacirabiliriz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 18 dakika önce yazdı:

Kimse sorum saçma olacak diye çekinmesin. Forumdaslarin cesaretini kirarsak, ise yarayabilecek bazı değerli fikirleri de gözden kacirabiliriz. 

Birimiz bütün sorularımızı biriktikten, istişare bittikten sonra tek bir liste halinde toplasın. Sonra da tekrarları çıkararak, bunları öncelik sırasına dizelim. Kaç soru sorma şansımız olursa o kadarını en üst sıradan başlayarak vermek kolay olur.

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 16 dakika önce yazdı:

Birimiz bütün sorularımızı biriktikten, istişare bittikten sonra tek bir liste halinde toplasın. Sonra da tekrarları çıkararak, bunları öncelik sırasına dizelim. Kaç soru sorma şansımız olursa o kadarını en üst sıradan başlayarak vermek kolay olur.

Hocam, Kemal bey 5 soru alacağını söyledi

701-EGM-kyok-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kaderine_razi, 39 dakika önce yazdı:

Şu an sadece Sorular ne olabilir diye fikir beyan ediyoruz zaten, ortak bir karar için... Direkt saçma demek yerine buyrun siz de soru üretin

Kardeşim hemen atar yapma onlarca anket izledim ve vatandaşında nasıl cevap verdiğini gördükçe güldüm üzülecek halimize .yani vatandaşımız bilinçli olsa şuan bu durumda değildik.demek istediğim. Onların anlayacağı bir dilden sorular olmali

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şu iki soru arka arkaya olmalı;

1-Sorusturma yapmadan ,direk yapılan ihraclari doğru buluyor musunuz?

2-Adli makamlardan takipsizlik ve beraat alan kişiler görevlerine iade edilmeli midir?

Not:1.soruya çoğu kişi devletin bekası için o an acil tedbir alinmaliydi diyebilir.Nitekim kurunun yanında yaş da yandı fikri bu olgu üzerine çıkmıştır.Daha sonra bu dusuncede olanlar tehlike ortamı geçtikten sonra aklananlar görevine iade edileceklerdir ,demişlerdir.

Bu sebeble bu iki soru çok önemlidir.

• Beğeni 2
  • Onaylama 4

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ayrıca anket mevzusunun çok uzamasının bir faydası olduğunu sanmıyorum.

Herhangi bir süreci hızlandırıp değiştireceğini ve toplumda ciddi karşılık bulacağını mevcut şartlarda zannetmiyorum şu an insanlar için ekonomi ve kendi cüzdanı birinci sırada.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Daha basit sorular lütfen toplumda takipsizlik ne demek bilmeyenler var

Şöyle bi soru daha doğru olmaz mi

Mahkemelerce suçsuz olduğu anlaşılan kişilerin görevlerine iade edilmesini doğru buluyor musunuz

• Beğeni 1
  • Onaylama 8

672 MEB sendika 30 aya yakın  galiba

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 30 dakika önce yazdı:

Ayrıca anket mevzusunun çok uzamasının bir faydası olduğunu sanmıyorum.

Herhangi bir süreci hızlandırıp değiştireceğini ve toplumda ciddi karşılık bulacağını mevcut şartlarda zannetmiyorum şu an insanlar için ekonomi ve kendi cüzdanı birinci sırada.

Daha iyi ya hocam, cüzdanın önemli olduğu bir toplumda, KHK'lılara olan düşmanca bakış açısı daha düşük olur. Ankette eğer olumlu bir yanıt gelirse, siyasiler bu konuda rol çalmak istemezler mi? Bakınız iktidar hariç bütün partiler EYT'lileri siyasi programlarında KHK'lara göre daha üstte tutuyor.

Anket mevzusunu uzatmamamız gerektiğine de katılıyorum. Çok da dağıtmadan toparlayalım.

@kaderine_razi hocam, madem ki iletişime geçmişsiniz. Gönderilecek soruları siz toplayın. @Leviathan hocamın belirttiği üzere, gönderdiğim 5 sorudan 4'ünü alarak başlayabiliriz. 

Son soru için öneri alabilir miyiz? Özellikle @Leviathan ve @Karagöz hocam sizden.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...