İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Karagöz, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar, change.org da bir kampanya oluşturdum. İmzanızı ve paylaşımınızı beklerim. Bakalım kaç kişi imzalayacak? Bu sayede ne kadar biliniyoruz görmüş oluruz.

http://chng.it/XDfRSjd5wK

İki kez bilgileri doldurdum ancak halen "0" kişi imzaladı olarak görünmekte.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 17 dakika önce yazdı:

İki kez bilgileri doldurdum ancak halen "0" kişi imzaladı olarak görünmekte.

Sağ olun komutanım. Şimdi baktım 14 görünüyor imza atan sayısı. Donma varsa 0 görünebilir.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşlar, change.org da bir kampanya oluşturdum. İmzanızı ve paylaşımınızı beklerim. Bakalım kaç kişi imzalayacak? Bu sayede ne kadar biliniyoruz görmüş oluruz.

İmzaladım tweetirımda paylaştım buradaki herkeste yapabilir aslında...

677 KHK- suçlama sadece cgnat kaydı ile bylock suçlaması- user İD içerik veya başka hiçbişey yok- komisyon ret- idari devam ediyor- adlide devam ediyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SgpKjmr, 8 dakika önce yazdı:

İmzaladım tweetirımda paylaştım buradaki herkeste yapabilir aslında...

Ara ara yenilerini de yapıp paylaşabiliriz kesinlikle. Bence etkili de oluyor, change.org sayesinde sorunlarını çözenler var.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 21 dakika önce yazdı:

Sağ olun komutanım. Şimdi baktım 14 görünüyor imza atan sayısı. Donma varsa öyle görünebilir.

Ben de imzaladım inşaallah olmuştur

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, Bir saat önce yazdı:

Anket türü soruların bir sistematiği vardır. Fazla soru ile sıkmadan, yönlendirme de yapmadan sormak gerekir. Aklıma gelenler şöyle. 

1- ohal Khkları ile 130 bin kişinin işinden ihraç edildiğini biliyor musunuz? 

2-ohal khksı ile adli/idari sorgulama süreçleri kullanılmadan ihraç etme uygulamasını doğru buluyor musunuz? 

3-çevrenizde ohal ksksı ile ihraç edilen kişiler var mıdır? 

4-ohal khksı ile ihraç edilen kişilerin mesleklerine iade edilmesini doğru buluyor musunuz? 

5-mahkemelerin beraat ettirdiği, savcılıkların takipsizlik verdiği ya da haklarında herhangi bir adli idari soruşturma bulunmayan ihraç kişilerin göreve iade edilmesini doğru buluyor musunuz? 

6-ohal khksı ile ihraç edilen kişilerin özel sektörde işlerini yapamadığını biliyor musunuz? Bunu doğru buluyor musunuz? 

Şu anda aklıma gelenler bunlar. 

Sistematiğinizi begendim ama bence cevabı kesin olarak lehimize olacak sorular oluşturmalıyız. Mesela, "4-ohal khksı ile ihraç edilen kişilerin mesleklerine iade edilmesini doğru buluyor musunuz?" sorusuna rahatlıkla hayır diyebilecek çok insan var ama 5. Sorunuza insanların hayır deme ihtimali çok daha düşük. 

Benzer şekilde, @kaderine_razi nin aşağıdaki çarpıcı sorularına bazı kesimler rahatlıkla KHK mağdurlarınin aleyhine olabilecek cevaplar verebilir:

KHK ile ihraç edilen vatandaşlar, sizce terörist mi?(bir kısmı terörist olabilir) 

KHK'lılar görevlerinden uzaklaştırılmayı hak ettiler mi? (Hak edenler olabilir)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 11 dakika önce yazdı:

Sistematiğinizi begendim ama bence cevabı kesin olarak lehimize olacak sorular oluşturmalıyız. Mesela, "4-ohal khksı ile ihraç edilen kişilerin mesleklerine iade edilmesini doğru buluyor musunuz?" sorusuna rahatlıkla hayır diyebilecek çok insan var ama 5. Sorunuza insanların hayır deme ihtimali çok daha düşük. 

Benzer şekilde, @kaderine_razi nin aşağıdaki çarpıcı sorularına bazı kesimler rahatlıkla KHK mağdurlarınin aleyhine olabilecek cevaplar verebilir:

KHK ile ihraç edilen vatandaşlar, sizce terörist mi?(bir kısmı terörist olabilir) 

KHK'lılar görevlerinden uzaklaştırılmayı hak ettiler mi? (Hak edenler olabilir)

Haklısınız leviathan. Böyle böyle fikir yuruterek net 5 soru oluşturabiliriz ?

şu soru kesin olacak sanırım: "çevrenizde KHK ile görevinden ihraç edilen kimse var mı"

701-EGM-kyok-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 27 dakika önce yazdı:

Katılıyorum hocam. Üzerinde düşünün hocam. Tek bir soru seti veririz.

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 4 saat önce yazdı:

Ben de imzalama olmadı .Yapamadım.

677 KHK - Sağlık Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
antika, Bir saat önce yazdı:

Ben de imzalama olmadı .Yapamadım.

Canınız sağ olsun hocam. Belki de kullandığınız tarayıcı izin vermemiş olabilir.

Bu arada kampanyamızı şu ana dek 73 kişi görüntüledi, 17 kişi imza attı, 10 kişi de sosyal medyada paylaştı. İmza atan, atmaya çalışıp atamayan ve paylaşanlara teşekkürler.

Ara ara istatistikleri vereceğim.

Televizyonlarını yeni açan forumdaşlarımız için, change.org'da kampanya yapıyoruz. Katılımınızı ve sosyal medyada paylaşımınızı bekleriz.

http://chng.it/PXGskWSHtY

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...