İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Arkadaşlar ;
19.idare adli yardım kabul edilmişti  fakat şimdi mahkemeden ret geldi.bölge idare dilekçesi yazarken tekrar adli yardım talep etmeme gerek var mı? 19.idare de adli yardım kabul edilmişti

bir de yürütmeyi durdurma istemeli miyiz

beraat-ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
EGELİ, 19.05.2021 - 15:08 yazdı:

Arkadaşlar ;
19.idare adli yardım kabul edilmişti  fakat şimdi mahkemeden ret geldi.bölge idare dilekçesi yazarken tekrar adli yardım talep etmeme gerek var mı? 19.idare de adli yardım kabul edilmişti

bir de yürütmeyi durdurma istemeli miyiz

Sayın EGELİ,

(Danıştay kararları altında paylaştığım bir kararda da geçtiği üzere;) 

Parantez içindeki kısmı yanlış belirttiğimi fark ettim Doğrusu https://forum.khkhaber.com/topic/15003-i̇dari-davalar-konusunda-önemli-paylaşımlar/page/9/?tab=comments&_fromLogin=1 sayfasında 19 şubat tarihli paylaşımımdır. Özür dilerim.

ilk derece mahkemesi adli yardımı kabul ettiyse hüküm kesinleşinceye kadar gidilecek bütün üst mahkemelerde adli yardım isteğiniz devam eder. Tekrar istemenize gerek yoktur.

Lakin; yaşadığımız gerçeklerden tecrübeyle istinaf başvurunuzda iki satırla konuyu belirtmenizi tavsiye ederim.

Yürütmeyi durdurma kararını ilk derece mahkemesinde istemediyseniz istinaf aşamasında isteğiniz dikkate alınmaz. Çünkü yapacağınız istinaf başvurusu, ilk derece mahkemesine başvururken istediğiniz ancak mahkemece ret edilen taleplerinizin haklılığı ve ilk derece mahkemesinin yanlış karar verdiği manasındadır.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 14 saat önce yazdı:

Hocam vurmuyor ki. Videosunda bahsediyor, insan içine çıkamıyorsunuz. İlginç bir tekniği var.

KHK gibi birşey yani bu ?

• Beğeni 2
  • Kahkaha 4

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
John Wick, 19.05.2021 - 16:10 yazdı:

KHK gibi birşey yani bu ?

Konuyla ilgili olarak vakit bulabilenlere Death Note'u öneriyorum.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar, dosyamın durumunu öğrendim. İstifa edilmiş sendika ve 1 , 2 sms varmış. 

Durumumun ortada olduğunu kabul veya red arasınddaymış. Sizce ne olur?

672 KHK Meb  Kyok  sendika hala inceliyorlar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
newfalcon, 29 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar, dosyamın durumunu öğrendim. İstifa edilmiş sendika ve 1 , 2 sms varmış. 

Durumumun ortada olduğunu kabul veya red arasınddaymış. Sizce ne olur?

Mrb nasıl öğrendiniz ben de dosyamın durumunu öğrenmek istiyorum?

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Daha doğrusu gıyabımda araştırma yapılmış.. Eşimin bir akrabasının arkadaşı mhp mlv aracılığıyla

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
newfalcon, 14 dakika önce yazdı:

Daha doğrusu gıyabımda araştırma yapılmış.. Eşimin bir akrabasının arkadaşı mhp mlv aracılığıyla

Ben kpss'yi geçtiğim sene bir kan bağı sorusu vardı, onun gibi olmuş. Ana bir baba ayrı, kan bağı 2.göbek...?

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
atakann, 18.05.2021 - 16:18 yazdı:

İçerde olupta  onun dışardaki  eşine  geçinmesi için para gönderen akrabalara   örgüt elemanına  yardım ediyor diye  soruşturma açılmadımı.  Daha ohal  bittide , bizim mi haberimiz olmadı.   Ülkede normal hukuk düzenine geçtik  bizim mi haberimiz yok.   

Kendim mahkemede yargılandım. Kendim için neyin tehlike yaratacak, sıkıntı yaratacak  çok iyi biliyorum.   Uç da hissedilecek korkuda olsa 4 yılın acısından sonra insan yine korkuyor. 

Başvuruyorum forumuna kuran akademisyen kimdi adını unuttum. Onun gibi sırtımızı dönüp gitmedik.    

Ömür boyu bu korkularınla yaşamaya devam et. Zaten eminim edeceksinde. Hatta bu foruma yazmayı bırak bence. Çünkü telefonunu dinleyen şahıslar forumu da takip edip, senin başını tekrar belaya sokabilirler........!!! 

Güncelleme • • derebom
  • Beğeni 2
  • Onaylama 1

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...