İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Forumda 4 bin kusur insan kim diye soran oldu ama 686 nolu KHK hakkında karar verdi mahkeme özel bir statü yok yani kimseye ben yinede umutluyum arkadaşlar.sadece kafamı karıştıran şey karat geriye dönük olmayacak deniyor haberde o zaman olumlu karar versede bir anlamı yok diye düşündüm 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yani iyiye yorumlamaya çalışıyorum fakat neresinden tutsan elinde kalıyor. Yani o kadar haksız ihraç, mağduriyet ve hatta alenen ihlaller var iken, AYM çıkıp diyor ki, " Mensubiyet ve Üyelik kararı Mahkemeler tarafından verilir" Yahu adamlar zaten çıkıp yıllardır, biz khklıları idari tasarruf ile ihraç ettik demiyorlar mı? Yani aranızda , ihraç gerekçesini kesin olarak bilen, yada şahsına, herhangi bir mahkeme kararı olmadan örgüt üyesinin veya örgüt mensubusun denilerek ihraç kararı tebliğ edilen var mı ?

Ki bu varsayımlarımı, çıkacak olan kararın geriye yürüdüğünü varsayarak yazıyorum. Birde çıkıp geriye yürümez derseler siz görün o zaman curcunayı. Ağzımı bozmak istemiyorum fakat ben artık AYM'nin de bu işin içinde olduğunu, hükümet ile danışıklı dövüş yaptığını düşünüyorum. Yani çıldırmamak elde değil.

w

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dostlar, kendimden hiç beklemezdim ama galiba hayatımda ilk kez Devlet Bahçeli ile aynı talebi dile getirecegim: 

Anayasa Mahkemesi acilen ve derhal kapatılmalıdır!!!

Böyle karar verecekse varlığının anlamı yok benim için.

• Beğeni 5
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 5 dakika önce yazdı:

Dostlar, kendimden hiç beklemezdim ama galiba hayatımda ilk kez Devlet Bahçeli ile aynı talebi dile getirecegim: 

Anayasa Mahkemesi acilen ve derhal kapatılmalıdır!!!

Böyle karar verecekse varlığının anlamı yok benim için.

Ya anlamadigim bu kararın neresi kötü bir türlü anlayamadım sonuçta iptal kararı vermiş olmuyormu yada ben okuduğumu mu yanlış anliyorum

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 2 dakika önce yazdı:

Ya anlamadigim bu kararın neresi kötü bir türlü anlayamadım sonuçta iptal kararı vermiş olmuyormu yada ben okuduğumu mu yanlış anliyorum

Şöyle izah edeyim hocam, kararda Hakkında herhangi bir mahkeme kararı olmadan, örgüt üyesi veya mensubu denilerek ihraç işlemi yapılan varsa, bunun yapılamayacağını, çünkü örgüt mensubu veya üyesi kavramlarının idare tarafından değil, sadece mahkemeler tarafından verilebileceğini gösteriyor. 

Bizi ilgilendirmiyor, çünkü 120 bin küsür kişi ihraç oldu. Fakat kimseye ihraç gerekçesi bildirilmedi. Şimdi hükümet çıkıp, "biz 120 bin kişiyi irtibat ve iltisak olarak ihraç ettik, kimseyi örgüt mensubu veya üyesi diyerek ihraç etmedik" dese, kim aksini, yani örgüt mensubu veya üyesi denilerek ihraç olduğunu ispatlayabilecek? 

w

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
SuperSaiyanGod, 23 dakika önce yazdı:

Yani iyiye yorumlamaya çalışıyorum fakat neresinden tutsan elinde kalıyor. Yani o kadar haksız ihraç, mağduriyet ve hatta alenen ihlaller var iken, AYM çıkıp diyor ki, " Mensubiyet ve Üyelik kararı Mahkemeler tarafından verilir" Yahu adamlar zaten çıkıp yıllardır, biz khklıları idari tasarruf ile ihraç ettik demiyorlar mı? Yani aranızda , ihraç gerekçesini kesin olarak bilen, yada şahsına, herhangi bir mahkeme kararı olmadan örgüt üyesinin veya örgüt mensubusun denilerek ihraç kararı tebliğ edilen var mı ?

Ki bu varsayımlarımı, çıkacak olan kararın geriye yürüdüğünü varsayarak yazıyorum. Birde çıkıp geriye yürümez derseler siz görün o zaman curcunayı. Ağzımı bozmak istemiyorum fakat ben artık AYM'nin de bu işin içinde olduğunu, hükümet ile danışıklı dövüş yaptığını düşünüyorum. Yani çıldırmamak elde değil.

Üyelik gibi daha üst düzey bir ilişkinin tespiti için mahkeme kararı gerekli görülürken, daha alt düzey irtibat-iltisak ilişkisinin tespitinin idareye bırakılmasi bana makul gelmiyor. Bence kararı ve sonrasında gelecek düzenlemeleri görmek lazım.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tozkoparan, 3 dakika önce yazdı:

Üyelik gibi daha üst düzey bir ilişkinin tespiti için mahkeme kararı gerekli görülürken, daha alt düzey irtibat-iltisak ilişkisinin tespitinin idareye bırakılmasi bana makul gelmiyor. Bence kararı ve sonrasında gelecek düzenlemeleri görmek lazım.

Valla inşallah dediğiniz gibi olur. Her türlü gerekçeli kararı görmek lazım fakat haberde anlatılanlardan çıkarabileceğimiz bu yani. 

w

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ali Haydar, Bir saat önce yazdı:

@Karagöz 

686 sayılı KHK (7 Şubat 2017)

4 bin 464 kişi ihraç edildi

Adı lazım değil biri de ben ??

• Beğeni 1
  • Üzülme 1

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

679 KHK Komisyon inceleme sürüyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Twitter da AYMGergerlioğluna Özgürlük tagına destek lütfen

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...