İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Guardiann, 1 dakika önce yazdı:

Bu durumda yargı kararı olmadan kurum görüşünü esas alarak gerçekleştirilen tüm ihraçlar geçersiz olmalıdır . 

• Kahkaha 1
  • Onaylama 1

689 Akademisyen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

@Guardiann Anladığım kadarıyla üyelikten yargılanıyorsanız sizi ihraç edemezler mahkeme sonucunu beklemek zorundalar.Ama irtibat iltisaklı demişse ve KHK ile ihraç edilmişseniz değişen bir şey yok.

• Onaylama 2
  • Katılmama 1

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@boşluk nasıl yani kusura bakmayın gerçekten tam anlamadım. Yani umut varmı diyorsunuz 

701 EGM KYOK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dostlar bütünüyle DW'nin haberini doğru varsayarak yorum yapıyorum. Yanlış ise durum değişir.

Bahsi geçen 4644 kişi KHK 686da adı geçen kişilerdir:

https://www.ntv.com.tr/galeri/turkiye/686-sayilikhk-ilememuriyettenihrac-edilenlerin-tam-listesi,np8zeqHZ4kGArWTsy8__Fg

Görüşüldü denen 7086 no.lu kanun KHK 686nın kanunlaşmış isminin adıdır.

Sayın @defterdarzadenin dediği gibi iptal olarak değerlendirmemiş kaynak da. Maalesef AYM yapacağını yine yaptı. Dedi ki evet normal şartlarda üyeliği ceza mahkemesi, irtibat ve iltisakı idare mahkemesi belirler. Ama bu geçmiş kararlar için yürümez. Bu haberden iptal edilmediği anlaşılıyor.

Sayın @Guardiannın paylaştığı tweet'in dayanak noktasını merak ediyorum.

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 1 dakika önce yazdı:

Dostlar bütünüyle DW'nin haberini doğru varsayarak yorum yapıyorum.

Bahsi geçen 4644 kişi KHK 686da adı geçen kişilerdir:

https://www.ntv.com.tr/galeri/turkiye/686-sayilikhk-ilememuriyettenihrac-edilenlerin-tam-listesi,np8zeqHZ4kGArWTsy8__Fg

Görüşüldü denen 7086 no.lu kanun KHK 686nın kanunlaşmış isminin adıdır.

Sayın @defterdarzadenin dediği gibi iptal olarak değerlendirmemiş kaynak. Maalesef AYM yapacağını yine yaptı. Dedi ki evet normal şartlarda üyeliği ceza mahkemesi irtibat iltisakı idare mahkemesi belirler. Ama bu geçmiş kararlar için yürümez. Bu haberden iptal edilmediği anlaşılıyor.

Sayın @Guardiannın paylaştığı tweet'in dayanak noktasını merak ediyorum.

Syn @Karagöz benim dayanak noktam yok. Sadece bizim göremeyipte bu ihraç savcının gördüğü nedir ki, bu kararı övüyor. Forum sakinlerinin fikirlerini merak ettiğim için paylaştım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 28.06.2021 - 19:46 yazdı:

Syn @Karagöz benim dayanak noktam yok. Sadece bizim göremeyipte bu ihraç savcının gördüğü nedir ki, bu kararı övüyor. Forum sakinlerinin fikirlerini merak ettiğim için paylaştım.

Est, siz iyi yaptınız. Ben avukat beyin neye göre bunu yazdığını merak ettim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

@Karagöz 

686 sayılı KHK (7 Şubat 2017)

4 bin 464 kişi ihraç edildi

Güncelleme • • Ali Haydar
  • Beğeni 1
  • Onaylama 2

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Değişen bir şey yok arkadaşlar, hiç bir işimize yaramayan bir karar, eğer haber içeriği doğru ise, mensubiyet ve üyelik gerekçesi ile kamudan çıkarılanları ilgilendiriyor. Yani özetle kişiler hakkında mensubiyet ve üyelik kararını sadece mahkemeler verebilir diyor, oda muhtemelen KHKların ilk maddelerinde yazanlara (hakkında mensubiyet, üyelik, irtibat yahut iltisak)atıf olarak. Zaten kimsenin, açıkça hangi gerekçe ile ihraç olduğu belirli değil ki.(idare burada hepsini irtibat ve iltisak gerekçesi ile ihraç ettik diyerek bu kararı kolaylıkla boşa çıkarabilir). Çıkan haber içeriği doğrultusunda, tamamen kendi yorumumdur arkadaşlar. Gerekçeli kararı da görmek lazım tabi fakat şuan, elimizdeki bilgiye bayarak mevzunun bundan ibaret olduğu söyleyebiliriz.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1
  • Katılmama 1

w

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ali Haydar, 2 dakika önce yazdı:

@Karagöz 

686 sayılı KHK (7 Şubat 2017)

4 bin 464 kişi ihraç edildi

Aynen onlar işte bir rakam ters oldu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 6 dakika önce yazdı:

Kendisini uzun süredir takip etmekteyim. Yani aklıma iki şey geliyor, ya görür görmez anlık bir heyecana kapıldı, yada tamamen duygusal, yani ağır bir tabir olacak fakat herkes yolunda hesabı. Umarım ilkidir.

w

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...