İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

vergici672, 11 dakika önce yazdı:

Konu Dışı, hayat içi Hocam çok zor bir durum. Ben de zamanında lisede yatılı okumaya gitmiştim. Kendim isteyerek gitmeme rağmen çok zorlanmıştım. Erken büyütür yatılı hayatı insanı. O nedenle kendi çocuklarımı hiç göndermek istemedim. Ama eğer okul iyi ise ikna etmeye çalışın, kendi geleceği için faydasını anlatın. Unutmayın ki bu puanlar önümüzdeki 3 yıl boyunca nakil puanı olarak da kullanılacak. Gider de dönmek isterse de, gitmeyip ileride gitmek isterse de nakil şansı olacaktır. O nedenle çok da streslenmeyin şimdiden. Bu arada oğlunuzu tebrik ediyorum, şimdiden hayırlı olsun demek istiyorum.

Hocam bekleme durumu, ret kararından iyidir. Umudunuzu yitirmeyin. Sizin hala%25-30 kabul şansınız varken benim yok. 

Doktorayı tamamlamaya bakın. Dersler bitmediyse bitirin, yeterlik varsa geçin, tezdeyseniz yazın. Ama bitirin. İleride bir çok kapı açılır.

Dostlar, forumdaki muhtemelen en son yatılı lise okuyanlardan biri olarak yazıyorum ki inanın hiç gerek yok. Robert, Galatasaray, Kabataş, İstanbul Erkek değilse, hiçbir artısı olmayacaktır. Hele fen liselerinden bilhassa uzak durun. Hemen hemen bütün fen liselerinden tanıdığım oldu. Bir kişi de görmedim ki iyi ki gitmişim desin.

Bulunduğunuz yerdeki anadolu lisesi işinizi görecektir. O da pudra şekeri bağımlılarından çocuğu korumak için. Zaten üniversitede ayrılacaksınız, gerek yok bu yaşlarda hasrete.

• Beğeni 6
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 1 dakika önce yazdı:

Dostlar, forumdaki muhtemelen en son yatılı lise okuyanlardan biri olarak yazıyorum ki inanın hiç gerek yok. Robert, Galatasaray, Kabataş, İstanbul Erkek değilse, hiçbir artısı olmayacaktır. Hele fen liselerinden bilhassa uzak durun. Hemen hemen bütün fen liselerinden tanıdığım oldu. Bir kişi de görmedim ki iyi ki gitmişim desin.

Bulunduğunuz yerdeki anadolu lisesi işinizi görecektir. O da pudra şekeri bağımlılarından çocuğu korumak için. Zaten üniversitede ayrılacaksınız, gerek yok bu yaşlarda hasrete.

Hocam zaten kararsızlık, eğer o liseler olsaydı olurdu ? O kadar da iyi almayınca, o risk ortadan kalktı ? 

Ama @Meltem 61 hocamız eğer bir ilçede ya da taşra ilinde yaşıyorsa, o durumda olayların seyri değişebilir. Zira ilçelerde ve taşra illerinde imam hatip hariç bir imkan bırakmadılar. İyi bir Fen Lisesi belki önünü açar çocuğun. Yoksa yatılıya komple karşıyım.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 7.07.2021 - 10:20 yazdı:

Hocam zaten kararsızlık, eğer o liseler olsaydı olurdu ? O kadar da iyi almayınca, o risk ortadan kalktı ? 

Ama @Meltem 61 hocamız eğer bir ilçede ya da taşra ilinde yaşıyorsa, o durumda olayların seyri değişebilir. Zira ilçelerde ve taşra illerinde imam hatip hariç bir imkan bırakmadılar. İyi bir Fen Lisesi belki önünü açar çocuğun. Yoksa yatılıya komple karşıyım.

Son on senede hepsini mundar ettiler gerçekten. Siz bilirsiniz ama ben son sınıfta yatılı okuduğum fen lisesini bırakıp ailemin yanına geçmeseydim, üniversite sınavında başarılı olamazdım. Ekstrem bir örnek olarak, sınıf arkadaşım ben ayrıldıktan sonra o sene bir yeri kazanamadı. Sonra bir sene ailesinin yanında çalışıp Hacettepe İngilizce Tıp kazanmıştı.

Sizi çok iyi anlıyorum, puan boşa gitmesin diye düşünüyor insan. Adını fen lisesi koymuşlar ya birşey sanılıyor. Taa 2000lerde bizimkinin tüm müdürleri imam-hatipliydi. Şimdi nasıldır kim bilir. Ben görevimi yapıp uyarıyorum. Ama bu hata da yapılmaya devam edecek.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Fen lisesi öyle bir yer ki çocuğunuzu gönderseniz de göndermeseniz de pişman olacaksınız. O yüzden benim dediğimin yapılmaması daha iyi bu konuda benim açımdan. Yaparsanız, "Karagöz'e uyduk başımıza neler geldi" diyeceksiniz. Yapmazsanız "Karagöz haklıymış, keşke dinleseydik" diyeceksiniz ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, Bir saat önce yazdı:

Hocam, son on senede hepsini mundar ettiler gerçekten. Siz bilirsiniz ama ben son sınıfta yatılı okuduğum fen lisesini bırakıp ailemin yanına geçmeseydim, üniversite sınavında başarılı olamazdım. Ekstrem bir örnek olarak, sınıf arkadaşım ben ayrıldıktan sonra o sene bir yeri kazanamadı. Sonra bir sene ailesinin yanında çalışıp Hacettepe İngilizce Tıp kazanmıştı.

Sizi çok iyi anlıyorum, puan boşa gitmesin diye düşünüyor insan. Adını fen lisesi koymuşlar ya birşey sanılıyor. Taa 2000lerde bizimkinin tüm müdürleri imam-hatipliydi. Şimdi nasıldır kim bilir. Ben görevimi yapıp uyarıyorum. Ama bu hata da yapılmaya devam edecek.

Çok haklısınız hocam. Ama burada hangi okula gideceği çok önemli. AFL, İAFL, İFL, BTFL ya da o ayarda bir yer oluyorsa, her halükarda kalacağı yerden daha iyi sonuç gelir. Ufku açılır. Çürüme her yere sıçradı tabii ama yine de bunlar belki de en az çürüyenler.

Karagöz, 56 dakika önce yazdı:

Fen lisesi öyle bir yer ki çocuğunuzu gönderseniz de göndermeseniz de pişman olacaksınız. O yüzden benim dediğimin yapılmaması daha iyi bu konuda benim açımdan. Yaparsanız, "Karagöz'e uyduk başımıza neler geldi" diyeceksiniz. Yapmazsanız "Karagöz haklıymış, keşke dinleseydik" diyeceksiniz ?

Benim dönemimin fen liseleri olsa, gözü kapalı, gönderin derdim. Şimdi bir şey diyemiyorum.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 7.07.2021 - 11:44 yazdı:

Çok haklısınız hocam. Ama burada hangi okula gideceği çok önemli. AFL, İAFL, İFL, BTFL ya da o ayarda bir yer oluyorsa, her halükarda kalacağı yerden daha iyi sonuç gelir. Ufku açılır. Çürüme her yere sıçradı tabii ama yine de bunlar belki de en az çürüyenler.

Benim dönemimin fen liseleri olsa, gözü kapalı, gönderin derdim. Şimdi bir şey diyemiyorum.

Aynen hepsini çürüttüler. Her yere de fen lisesi açmışlar. Değerini düşürmek için. Aynı üniversitelerde yaptıkları gibi. Hem var olan iyileri bozuyorlar, hem de çok açarak duble vuruyorlar.

Bahsettiğiniz liselerden mezun arkadaşlarım da bir faydasını göremediklerini söylüyorlar, ki bu dediklerimin en yenisi 2010 mezunu falandır. Son on senede neler oldu belli oluyor az çok.

Üniversite sınavı açısından bakalım. Çocuğunuz zaten ortalama bir fen lisesi kazanacak düzeyde ise üniversite sınavında da başarılı olacaktır. Yani fen liselerinin başarısının sebebi zaten başarılı çocukları alması. Bunun üzerine birşey koyduğu için daha başarılı değiller. Üstelik birçok fen lisesinde istatistik olarak bakarsak, gündüzlü çocuklar yatılılardan daha başarılı.

Başka şehir görmenin, insan tanımanın avantajını da yadsımam. Ama üniversitede bunlar zaten olacak. Kendi ayaklarının üzerinde durma da öyle. Çocuk yaşta göndermenin zararı bende daha ağır basıyor. Ki bunun bazı akranlarımda nasıl travmalara sebep olduğunu da gördüm.

Hocalar falan birçoğunda düz lisedekiyle aynı. Çoğu hoca hepsinde birden ders veriyor. Laboratuvar filan zaten yok.

Belki tek artısı, başarılı çocuklarla birlikte okuma. Ama bu da özgüven açısından çocukta eksiye bile yol açabilir. Yani motive edici de olabilir o yaşta, demotive edici de.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cok saolun fikirleriniz için istanbul erkek belki kabataş kesin geliyor.bu yüzden bende gitmesini dünya vatandaşı olmasını istiyorum.trabzondayim bu arada.Ama ikna edemiyoruz.ne yaptıysam olmadı.hocalari bile konuştu.yok istemiyor.

672 Red. 20.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 2 saat önce yazdı:

Konu Dışı, hayat içi Hocam çok zor bir durum. Ben de zamanında lisede yatılı okumaya gitmiştim. Kendim isteyerek gitmeme rağmen çok zorlanmıştım. Erken büyütür yatılı hayatı insanı. O nedenle kendi çocuklarımı hiç göndermek istemedim. Ama eğer okul iyi ise ikna etmeye çalışın, kendi geleceği için faydasını anlatın. Unutmayın ki bu puanlar önümüzdeki 3 yıl boyunca nakil puanı olarak da kullanılacak. Gider de dönmek isterse de, gitmeyip ileride gitmek isterse de nakil şansı olacaktır. O nedenle çok da streslenmeyin şimdiden. Bu arada oğlunuzu tebrik ediyorum, şimdiden hayırlı olsun demek istiyorum.

Hocam bekleme durumu, ret kararından iyidir. Umudunuzu yitirmeyin. Sizin hala%25-30 kabul şansınız varken benim yok. 

Doktorayı tamamlamaya bakın. Dersler bitmediyse bitirin, yeterlik varsa geçin, tezdeyseniz yazın. Ama bitirin. İleride bir çok kapı açılır.

Sağolun hocam, tezi yarıladım bitirmek için uğraşıyorum. Şuan hiçbir işime yaramıyor zaten, hep ileriyi, çocuklarımı, verdiğim emekleri düşünerek çalışıyorum. İnşallah bitirmek ve sunmak da nasip  olur. Hepinize kolaylıklar diliyorum 

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Meltem 61, 7.07.2021 - 12:56 yazdı:

Cok saolun fikirleriniz için istanbul erkek belki kabataş kesin geliyor.bu yüzden bende gitmesini dünya vatandaşı olmasını istiyorum.trabzondayim bu arada.Ama ikna edemiyoruz.ne yaptıysam olmadı.hocalari bile konuştu.yok istemiyor.

İstanbul Erkek mezunu arkadaşlarım var. Bir tanesi bile pişman değil. Almanca ve İngilizce bilerek mezun olacak. Dünyanın en avantajlı 2 dili cepte. Çoğuyla hayat boyu dostluğu devam edecek. Network çok önemli.

Bu arada Abitur falan alıp direkt lisansa bile Almanya'ya atabilir kapağı. Öyle bir avantajı var.

Yalnız akraba falan da önemli olur biraz. En azından arada uğrayabileceği veya başı sıkışırsa yardımına koşacak birileri olmalı. İstanbul ne de olsa.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...