İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emeklilik ve İkramiye İşlemleri Forumu

Önerilen Yorum

Merhaba

Sanırım buraya yazabilirim sorumu

Eşim 11/5/73 dogumlu

1998 haziran15 inde polis memuru olarak başladı

10.ayin 4 ü 2017 de açığa alındı

14/07/2018 de ihraç oldu

Çalışırken askerliğini ödedi

Eşime 2020 5.ayında emekli olabileceği söylendi

Bu doğrumu? Doğruysa emekli dilekçesini tam olarak ne zaman vermeli

Bir cevap veren çıkarsa sevinirim

Teşekkürler

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Buralara çok bakan yok ben bildiğim kadarıyla cevap vereyim.?

O tarihte 47 yaşında oluyorsunuz , bu yaşta emekli olabiliyor musunuz bilmiyorum 

Yaşınız ve çalışma süreniz dolduğu zaman SGK ya dilekçe verebiliyorsunuz.

Dilekçeyi verdiğiniz ayı takip eden ay emekli işlemi gerçekleşiyor. 1,5 - aylık bir süre alıyor ama takip eden aydan itibaren maaşınızı ödüyorlar. Doldurduğunuz ay verin gelecek ay işlem başlasın(öyle tahmin ediyorum).

Umarım o tarihe kadar bunlara gerek kalmaz.

Güncelleme • • 672furkan
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 KHK mahkeme aşamasında 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672furkan, 12 saat önce yazdı:

Buralara çok bakan yok ben bildiğim kadarıyla cevap vereyim.?

O tarihte 47 yaşında oluyorsunuz , bu yaşta emekli olabiliyor musunuz bilmiyorum 

Yaşınız ve çalışma süreniz dolduğu zaman SGK ya dilekçe verebiliyorsunuz.

Dilekçeyi verdiğiniz ayı takip eden ay emekli işlemi gerçekleşiyor. 1,5 - aylık bir süre alıyor ama takip eden aydan itibaren maaşınızı ödüyorlar. Doldurduğunuz ay verin gelecek ay işlem başlasın(öyle tahmin ediyorum).

Umarım o tarihe kadar bunlara gerek kalmaz.

Teşekkür ederim hocam

Allah razı olsun

İnşallah yeni bir kanun getirip  tutukluların emekliliğini engelledikleri gibi  bizide engellemezler

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tutukluların emekli olmalarını nasıl engel olacaklar veya olabiliyorlar bilmiyorum doğrudan yapabileceklerin ide sanmıyorum. Fetö elebaşının bile emekli hakkını kardeşinin yanında çalışıyor gösterdiği için  usulsüzlük nedeni ile kestiler diye biliyorum. En fazla bloke edebilirler sanırım . SGK lı çalıştıysanız emekli olmaya emekli sandığı süreniz yetmiyorsa, toplamdan emekli oluyorsanız emekli ikramiyesini alamazsınız, maaşınızı alırsınız.  Emeklilik haklarını engellemeleri çok da kolay değil, içinizi karartmayın.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar;672 KHK ile ihraç oldum.İdare mahkemesine açtığım dava sonucu 2 yıl önce emekli maaşım bağlandı.Bu kez ikramiye için dava açtım.Şimdi ikramiyemi de aldım ancak sgk hizmet birleştirmesi nedeni ile emekli ikramiyem eksik ödenedi ve yaklaşım 500 T.L. civarında maaşım düşürüldü.İdare mahkemesie yeni bir dava açmayı düşünüyorum.Bu konuda açılmış ve kazanılmış dava örnekleri varmış.Dilekçe yazma konusunda yardımcı olabilecek arkadaş var mı? Ne önerirsiniz?Teşekkürler

672 KHK maliye

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mutlum16, 2 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar;672 KHK ile ihraç oldum.İdare mahkemesine açtığım dava sonucu 2 yıl önce emekli maaşım bağlandı.Bu kez ikramiye için dava açtım.Şimdi ikramiyemi de aldım ancak sgk hizmet birleştirmesi nedeni ile emekli ikramiyem eksik ödenedi ve yaklaşım 500 T.L. civarında maaşım düşürüldü.İdare mahkemesie yeni bir dava açmayı düşünüyorum.Bu konuda açılmış ve kazanılmış dava örnekleri varmış.Dilekçe yazma konusunda yardımcı olabilecek arkadaş var mı? Ne önerirsiniz?Teşekkürler

Sizin emekli sandığı hizmeti ne kadar ve ssk hizmeti ne kadarki bu kadar (500TL) düşürülmüş. Sanki bir yanlış hesaplama var. Kuruma düzeltmesi ve bilgi vermesi için bir dilekçe verin belki mahkemeye gerek kalmaz, onun sonucuna göre mahkeme yoluna bakarsınız.Konunu uzmanları daha düzgün bir yaklaşımda bulunabilirler.

Güncelleme • • 672furkan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mutlum16, 7 saat önce yazdı:

4c deki hizmet tek başına yeterli ise resen hizmet birleştirmenin iptaline karşı dava kazanma durumu ne olur benim 8 ay ötelendi emekliliğim.birleştirme olmasın diye direndim bağkur borcumu ödemedim ancak ilk başvurum değilde borcu ödediğim aybaşından itibaren maaş bağlandı. şimdi hizmet birleştirmeden dolayı alamadığım 8 ay ve mahkeme kararı ile ödenen ikramiyenin yasal faizinin de ödenmesi için dava açıyorum ne olur şansım fikir verin lütfen

679 KHK-Ret-Banka-Ankara 21.İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Babam emekli ikramiyesini mahkeme kararı ile aldı ancak SGK yasal faizini ödemedi. Yazdığımız dilekçeye ret verdi. Ne yapmalıyız. Teşekkürler.

OHAL sonrası, KHK lı yakınım olmasından dolayı ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İbrahim Küçükdemir, 4 saat önce yazdı:

Babam emekli ikramiyesini mahkeme kararı ile aldı ancak SGK yasal faizini ödemedi. Yazdığımız dilekçeye ret verdi. Ne yapmalıyız. Teşekkürler.

Emekli ikramiyesi için açtığınız davada yasal faizini istemediniz mi yada karar nasıl çıktı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...