İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emniyet Genel Müdürlüğü Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Allah hepimizin yardımcısı olsun. 

Millet paralel demeye korkarken fetoya feto dedik. Başımıza bunlar geldi.

Delil yoklugundan KYOK. 679 EGM. Ust amir kanaati ile RED.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
692libiri, 4 dakika önce yazdı:

Hem iade hem ret gördüm

Önemli bir gelişme. DİL den kabul yayınlamıştım. SClerde RET zaten olacaktır ama kabul de olması güzel bir gelişme. Tarihlere dikkat ettiklerini gösterir.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bu şekilde ne kadar bekleyeceğiz.hakkimizi aramazsak kimbilir daha kaç sene bekleriz.bizler Anadolunun gariban evlatlariyiz.bizler bu zamana kadar terörle ve teröristlerle mücadele ettik.bizleri bu hale siyasiler düşürdü yine onların düzeltmesi lazim.bunun içinde öncelikle takipsizlik ve beraat alanlarin bulundukları il ve ilçelerde bir araya gelip neler yapabileceğimizi konuşup hakkımızı aramamiz gerekiyor.bunun içinde gruplar halinde ihraç olan diğer meslek mensuplariyla da bir araya gelip bulunduğumuz il ve ilçedeki tüm siyasi partilere,sendikalara,sivil toplum kuruluşlarına ve gazetelere gidip durumumuzu anlatıp beklentilerimizi soylemeliyiz.

701 KHK komisyon inceliyor- kriterler pasif banka,tanık sohbet(2011),scd 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Beyaza beyaz dememek 

Siyaha siyah dememek lazımmış

Mal olmak lazımmış 

Delil yoklugundan KYOK. 679 EGM. Ust amir kanaati ile RED.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 14 saat önce yazdı:

Kabul edelim ülkemiz cemaat ve tarikat cenneti. Burada fetönün en büyük hatası EGM de birkaç birimle yetinmemesi, tüm birimlere çökmesi/sızması oldu. Diğer cemaatlerden tarikatlardan yada seküler kişilerden birçoğunun canını yaktılar. Bir birimi ele geçirince durmadılar. Daha çok daha çok istediler.  "Dinlinin hakkından imanlı gelir misali". Onları yargılayan diğer tarikatlarda ipin ucunu fena kaçırdı. Bu işin düzelmesi siyaseten yenilenme ile olacaktır. Ben bu hükümetten yada açıkça söyleyeyim siyasal islamdan hak yada adalet bekleyecek kadar saf değilim. Göbekten bağlısın çünkü.

Konuyu fazla dağıttım burada keseyim..

Bende bu "sızma" kelimesini kabullenemiyorum. Tek tek yerleştirildiler. Bunu içinde her türlü imkan tanındı. Olmayan yollar açıldı. Sistemler değiştirildi. Delil mi? Açınız youtube yazınız "fetö", "cemaat", "hizmet hareketi" ve bunların yanına "siyasi", "destek" kendi ağızlarından dinleyiniz. Yorumlardan değil kendi ağızlarından kendi sesleriyle ve görüntüleriyle. Sağmış, solmuş, milliyetçiymiş hepsi destek vermiş, methiyeler dizmiş, korumuş. Artı yıllar içerisinde edindiğim tecrübe ve izlenimle sabittir ki. Siyasiler aracılığıyla devlet desteğini almayan hiç bir şey doğamaz, gelişemez, büyüyemez, var olamaz, güçlenemez. Mevzu ne bunu halkın görüpte tedbir almaması yada ses çıkarmaması.

Okullarda hep şunu duymuştum. "bütün Türk devletleri kendi içinden yıkılmıştır." Buradan kasıt Türkiye Cumhuriyeti ne kadar gelen devletler tabii ki. Bunu siyasilerden de çok duydum. Ama bunu diyenler anlatmadığı gibi dinleyenlerde sormadılar ve araştırmadılar hiç (genel olarak) peki neden, niye yıkıldılar diye. Bakın inceleyin, detaya inin neredeyse hesinin temelinde dini bir oluşuma mutlaka değersiniz.

İlginç olanı, yerleri de hemen doluyor. İnsanlarda bunu kabulleniyor. Eskiden bir örnek vereyim. Bir zamanlar çok değil 2000 yıllara kadar bar, pavyon, kadın ticareti, mafya, uyuşturucu, silah işlerini ülkemizde kimler yada hangi isim altında toplanıyordu bu işleri yapanlar? İsim vermeye gerek yok. Sonra bunlar bir kaç yıl içinde bu işlerden çekildiler. Artık o ismi duymuyoruz bu işlerde. O zaman bar, pavyon, kadın ticareti, mafya, uyuşturucu, silah işleri artık yok mu ülkemizde? Yada varda taşeron mu değişti? Bu değişim neden oldu? Yukarı da dediğim gibi Siyasiler aracılığıyla devlet desteğini almayan hiç bir şey doğamaz, gelişemez, büyüyemez, var olamaz, güçlenemez. Bence.

Sanırım yeter bu kadar.

Güncelleme • • Aklima

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Belirtilen tarihlerde fetö örgütünün terör örgütüne evrilmesi başlasa idi sanırım siyasiler destek vermezdi.

Örgüt ve sızma derken fetö özelinde 2 hatta 3 gruptan söz edilebilir.

• Şuanki Yurtdışı Bölüm
  • Dini Saiklerle Girenler
  • Evrilmeyi görüp 17/25 sorası ayrılanlar

Bahsettiğim bölüm ilk gruptur. 17/25 yada darbe öncesi siyasi mülahazalarla siyasilerce verilen desteğin normal olduğunu düşünüyorum. Kimse ileriyi göremez.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 17 saat önce yazdı:

Önemli bir gelişme. DİL den kabul yayınlamıştım. SClerde RET zaten olacaktır ama kabul de olması güzel bir gelişme. Tarihlere dikkat ettiklerini gösterir.

Bahse konu kişinin ek SGK kaydı da vardı. Ama bu koda sahip olup ek krakeri olan varsa mutlaka "kurum kanaati" denen zırvalığı olumluya ÇEVİR(T)MELERİ gerekir.

’Bir yıldız gibi kayar giderim hayatından yapacağın tek şey dilek tutmak olur benim arkamdan’’ 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar komisyonun son açıklamasından sonra sizce tahminem EGM de kalan dosya sayıs kaçtır ?

679 sgk ihracıyım.sd kod:AD.Adlı işlem takipsizlik.6 Şubat İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adm34, 4 saat önce yazdı:

Arkadaşlar komisyonun son açıklamasından sonra sizce tahminem EGM de kalan dosya sayıs kaçtır ?

Toplam ihraçlar içinde İçişleri ihraçları %32 gibi bir orana sahiptir. 125.000/41.000

Kalan 48.000 kararda da bu oranın aşağı yukarı korunacağını düşünecek olursak 15.000 civarı dosyanın karar beklediği düşünülebilir.

Son KHKlara ait ihraç sayılarında EGM ağırlığını da hesaba katarsak toplam İçişleri Personeli olan 17.000 civarı dosya tahmini yapabilirim.

İçişleri toplam ihraç içindeki Egm payı %75 olduğuna göre tahminen 12.000 civarı dosya mevcuttur.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

MSA devrem 41 bin sayısı içişleri bakanlığının toplam ihraç sayısı yani buna jandarma sahil güvenlik dahil diye biliyorum.polis ihraç sayısı 31 bin oldugu bakanlıkça açıklama yapılmıştı.internet sitelerindede bu şekilde haberler  var.bi yanlışlık olabilir mi oranlarda 

679 sgk ihracıyım.sd kod:AD.Adlı işlem takipsizlik.6 Şubat İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...