İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Konuk
Fuat, 12 dakika önce yazdı:

AHİME AV MUSTAFA DEMİR LE BASVURANLARA 5200 TL AVUKAT ÜCRETI GÖNDERMEYE BAŞLAMIS.BUNU ACILEN HUKUKCU ARKADAŞLAR DEGERLENDIRSIN NE YAPILABILIR.ALMAYACAM DEMISTI SADECE 500 TL DEMISTI.

Sözleşme yok mu elinizde? Ben de hatırlıyorum 500Tl üstüne kazanınca yüzde 10  anlaşması vardı sanki. Voleyi birde ordan vurayım demiştir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Jon Fante rahat ol bro yanlız değilsin 

701 KHK polis 26 nisan mağduru ağaç kökü sevmeyen takipsizlik almış adaleti bekleyen bir garip insan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Babacan Gül meselesi nihayet ete kemiğe bürünmeye başladı. Bu hareketten çok ümitliyim. Çok yüksek oy beklentim yok ama iktidarı değiştirecek kopmayı sağlayacaklarından şüphem yok...

Ülkenin ne sağa ne sola ihtiyacı var!

Ülke, her kesimin güvenini ve temsilini sağlayacak bir oluşuma ihtiyaç duyuyor.

Yeni hareket millet ittifakıyla birlikte hareket edecek.

Chp, İyi parti, Saadet, Babacan Gül hareketi mevcut konjonktürde başkanlığı da parlamento çoğunluğunu da ele geçirebilecek geniş bir yelpazeye hitap ediyor olacak.

Güçlendirilmiş parlamenter sistem, Cumhurbaşkanlığının yetkilerinin azaltılması, daraltılması.

Yargı ve Yüksek kurumlara üye seçiminde RTÜK modeli...

Osman CAN da bunu savunuyor. 2012'de bir konferansında dinlemiştim. Tüm partilerin, yani farklı dokuların aldıkları oy ile orantılı olacak şekilde AYM'ye üye seçmesi gerekir ki oradan çıkan kararlar bir grubun baskı aracı olmasın mutabakatla çıksın, toplumun tüm kesimlerini memnun etsin demişti. Bu fikrini çok beğenmiştim.

Sağ-sol zamanı değil ideolojik körlükten kurtarma vakti...

Kim daha çok adalet dağıtıyor,

Kim daha çok özgürleştiriyor,

Kim daha çok ekmek vadediyor ve gerçekleştiriyorsa benim için o ülkeyi yönetmeye layıktır.

Gerisi lafı güzaf...

Tecrübelerle sabittir...

Dindarmış,

solcuymuş,

sağcıymış

Koministmiş ben neyleyim...

"Her şey çok güzel olacak!"?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın sevgili dostlar ,günümüz aydın geleceğimiz umut dolu olsun...

Herşeyçokçokgüzelolsun?

672 khk MEB ,Sendika+pasif banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hüzün, 4 dakika önce yazdı:

Günaydın sevgili dostlar ,günümüz aydın geleceğimiz umut dolu olsun...

Herşeyçokçokgüzelolsun?

sabah sabah güzel enerjiniz taaa buralardan hissedildi ? Günaydııınnn

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydınlar;

Forumun bu biçimini takip etmekte zorlanıyorum. O yüzden söyleyeceklerim evvelce yazıldıysa affola.

11 Temmuz'da AYM genel kurulunda 7075 sayılını kanunun 10. maddesi görüşülecek. Bu madde özel olarak YÖK bünyesindeki ihraçları ilgilendiriyor. Hani şu, kendi üniversitesine dönemez, Ankara, İstanbul, İzmir dışındaki bir şehre gidebilir, 2006 sonrası vs. meselesi. 

Özel olarak bu madde mi seçildi bilmiyorum girizgah kabilinden. AYM için en kolay maddelerden biri. Akademik personel atamalarının naklen değil açıktan yapıldığı, yani akademisyenin çalışacağı şehri -bir anlamda-  kendisinin seçtiği düşünüldüğünde, üstüne komisyon kararıyla göreve dönmüş bir kimseyi başka bir şehre göndermek cezalandırmanın sürmesi anlamı taşıdığı için bu maddeyi iptal etmek zorundalar. Ederlerse, henüz genel kurula gelmemiş pek çok maddenin iptal edilmesini umabiliriz. Etmezlerse, işte o zaman ümitlerimizi yeniden gözden geçirmemiz gerekecek.

KHK 689 - Eğitim-Sen'li Akademisyen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

bence sayın ERSAN ŞEN de olmalı ileriyi görebilen tüm hukukçular dahil edilmeli aksi takdirde yok keşke burası olmamış böyle olsaydı yani o keşkeleri ortadan kaldıracak bütün hukukçular dahil olmalı edilmeli.

675 112 ambulans

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
arin 62, 27 dakika önce yazdı:

bence sayın ERSAN ŞEN de olmalı ileriyi görebilen tüm hukukçular dahil edilmeli aksi takdirde yok keşke burası olmamış böyle olsaydı yani o keşkeleri ortadan kaldıracak bütün hukukçular dahil olmalı edilmeli.

Olmalı. Olmalı ki, her zaman dediği gibi "adli ceza ayrı, idarenin çalışmamak istemesi ayrı. İdare güvenmezse çalışmaz." görüşünü eklesin. Bu adam 99 doğru söylerken 1 tane sinsi yanlış söylüyor. O sinsi yanlış da mahkemelerin içtihatlarına bile yansıyan "devlete sadakat" kavramına dönüşüyor.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Meclis 18 Temmuzda tatile giriyor, Yargi pakati Ekime kaldi...

686 Akademisyen. Adli işlem, soruşturma yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın canlar. 

Buradan çok sevgili komişına seslenmek istiyorum:

Sevgili komişın biliyorum ki çok ince eleyip sık dokumaktan forumu yeterince takip edemiyorsun. Umarım bu satırları okuyup uyarımı dikkate alma fırsatın olur. Bak komişın seni sevip, sayarız. O yüzden bu uyarımı bir kardeş, abi nasihati olarak algıla. Görüyorsun rüzgarın yönü değişti. İlerde bazı şeyleri yerle bir edecek fırtınaya dönüşmesi muhtemel. Onun içindir ki en azından bundan sonraki kararlarında mevcut siyasetin isteklerine göre değil evrensel hukuk kurallarına, anaysaya ve kanunlara uygun kararlar ver, ver ki siyasetçiler değiştiğinde vicdanın rahat olsun, başın dik, alnın açık olsun. Yarın bir gün biri çıkıp da ben at izi it izine karışmasın dedim, sapla samanı ayırın dedim diyerek kendini kurtarmaya çalıştığında sürecin tüm hataları üzerinize kalmasın. 

Hadi kib. 

Not: Şu benim dosyaya da bir el atıverin artık

692 - Gizli tanık iftirası - Bankasya - Adli süreç yaşanmadı -  İade kararı görüldü 04.09.19

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...