İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Son açıklamanın İngilizcesine bakarsanız orda komisyonun ortalama hafta 1200 dosya incelediği ifadesi duruyor. 

As an effective remedy, the Commission delivers individualized and reasoned decisions in respect of 1,200 applications in a week, as a result of speedy and extensive examination. 

Announced to the public.

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Fox Ana haber sunucusu Burak Birsen de bizden bahsetti. Bülent Arınç 'ın khklilara yardım edeceğim sözüne atıfta bulunarak. Madem mağdur olarak görüyorsunuz bu mağduriyetler oluşurken neredeydiniz fln dedi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba dostlar daha önce başvuruyorum da paylaşmıştım ama orada olmayan ve görmeyenler için tekrardan yazıyorum..

TSK'dan ihraç ''itirafçı olup,EP den faydalanan'' birinin komisyon incelemesi hala devam etmekte.

Yine TSK'dan ihraç ''itirafçı olup mahkeme sonucu HAGB'' alan kişinin komisyon incelemesi devam ediyor.

Buna benzer en az 10 kişi daha biliyorum.

Yani bana öyle geliyor ki 3-5 istisna hariç gerçekten TSK sona bırakılmış tozlu raflarda bekliyor durumda.Yoksa Kesinlikle RED alacak olan bu kişilerin hala komisyon incelemesinin devam etmesindeki amaç ne olabilir.

Bas redi geç ama basmıyorlar işte çünkü diğer kurumları bilmem ama TSK gerçekten komisyon incelemesinde sona atılmış kurumdur.!!!

701 TSK-HvKK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Falcon F-16, 7 dakika önce yazdı:

Merhaba dostlar daha önce başvuruyorum da paylaşmıştım ama orada olmayan ve görmeyenler için tekrardan yazıyorum..

TSK'dan ihraç ''itirafçı olup,EP den faydalanan'' birinin komisyon incelemesi hala devam etmekte.

Yine TSK'dan ihraç ''itirafçı olup mahkeme sonucu HAGB'' alan kişinin komisyon incelemesi devam ediyor.

Yani bana öyle geliyor ki 3-5 istisna hariç gerçekten TSK sona bırakılmış tozlu raflarda bekliyor durumda.Yoksa Kesinlikle RED alacak olan bu kişilerin hala komisyon incelemesinin devam etmesindeki amaç ne olabilir.

Bas redi geç ama basmıyorlar işte çünkü diğer kurumları bilmem ama TSK gerçekten komisyon incelemesinde sona atılmış kurumdur.!!!

İç yüzünü bilmemekle birlikte tahmin yürüteyim.

İtirafçı ifadesi , en önemli delildir.

operasyonların devam ettiği / edeceği gerçeğini düşünürsek , askerleri elden geldiğince bekleteceklerini öngörebiliriz.
nedeni , yeni alınanların arasında itirafçı olma ihtimali , onun ifadesiyle öncekilerin sağlamasının yapılmasıdır.

örneğin şimdi beklettiğini iade etse , salı günkü operasyonda yakalanan birisi ondan bahsetse , 

film bütünüyle geri sarar.
riske girmek istemezler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Falcon F-16 belki de kimilerini kapılarında daha fazla bekletmemek de bir lütuf sayılıyor onlar için. Reddedip başka bir kapıya uğurlamak istemiyorlar. Orada öylece bekleyiniz ve başınıza gelecek olan felaket için sabırlı olunuz, diyorlar. 

672 MEB Sendika Adli Yok İncelemeye Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın üyeler,

Eski sitede ne yaşadınız bilmiyorum fakat bu siteye taşımazsanız sevinirim.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Falcon F-16, 33 dakika önce yazdı:

Ben de bir subay tanıyorum. 2 yıl tutuklu kalmıs mahkemesi devam ediyor. Komisyon incelemesi de devam ediyor.

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
686zede, 8 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar 

Herkese güzel bir pazar günü geçirmesi dileğiyle... 

686 khkdan kriteri yalnız banka olup da iade olan duydunuz mu? Bu aralar 686dan ses seda pek çıkmıyor gibime geliyor da ?

Ben de 686liyim ama Eğitimsen'liydim. Hiçbir kriterim yoktu. 686dan karar daha neredeyse duymadım ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Rahat ol gayet emin bir şekilde diyorum düzelecek ...

şuan takipsizlik berat alanları hesapliyorlardır tahminim inşallah. Düzelcek hele yik bir toplansın görelim arınç tek yapmiyordur bu söylemleri ..

bir plan dahilinde ilerliyor yargı paketini hafife almayalım..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Falcon F-16, Bir saat önce yazdı:

Bir yıl önce beraat ettim 677 KHK.hat mağduru.. inceleme devam ediyor. Ve hat mağduru olup beraat alıp bekleyen 5 kişi daha var. Bilerek bekletiliyoruz. 

677-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...