İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Konuk
arin 62, 1 saat önce yazdı:

bende 675 sayılı KHK ile sağlık bakanlığından ihracım .komisyon bu ayki raporu açıklamadı acaba ne zaman açıklar bi duyumu yada bilgidi olan varmı.dersim den selam.

Haftaya mübarek cuma günü ? açıklanır. Yaz kızım karar verilen dosya sayısı 80 bin olup incelemeler devam etmektedir ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
çilekeş, Bir saat önce yazdı:

Aynen senin düşündüğün gibi. Hemencikte yanlış anlamaya başlıyoruz.

Konuşmadım konuşmadım ama teşekkürler sonunda lisanı çözüp anlatmak istediğimi anlayan birisi çıktı, Allah razı olsun ? aynen anladığınız şekilde söylemiştim. Evet yurtdışı fırsatları daha ilk günlerden oluşmuştu benim adıma. Eğitim sektöründe de başka sektörlerde de is olanakları bulmuştum ama şu an hala aynı şeyi söylüyorum bana şu an 1 trilyon verseler psikolojim düzelmeyecek. Hala "ben birşey yapmadım, suç silemedim ki niye bunlara katlanıyorum" diyen iç sesim susmayacak. Bunu anlatmaya çalıştım. Yoksa tabii ki de pasaport tahditleri kalksın ve dileyen, imkanı olan ekmeğini kazanmak adına bir yerlere gidebilsin, onlar adına ben de sevinirim. Ama yine söylüyorum ben sadece kendi adima konuşabilirim ve öyle yapıyorum "ben tercih etmiyorum". Ben sadece hakkım olanı geri istiyorum ve sabırla bekliyorum. Herkese saygılar 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Nasıl bir paylaşım yapmışım da bu kadar öfke patlamasına yol açmış, doğrusu şaşırdım ? ya hu canlar ben üzerine basa basa "BEN" diyorum, tercihimi belirtiyorum, sizlerin ne düşündüğüne, ne istediğine dair bir yargılama, fikir beyanı, karşı karar üretmiyorum. Ama şunu farkettim ki bizler yargısız infaz mağduru olanlar bile hala yargısız infaz yapabiliyoruz. Sayfaya kayıt olmuştum çünkü bizi biz anlarız diye düşündüm ve güzel bir iki haber görürüm kurtulan insanlardan mutlu olurum dedim ama burada bile karşı atak, gereksiz defans var. Yine vurgulamak zorunda hissediyorum "kendi kendime" sorunlarımla ilgilensen, kendim çözüm üretsem, benim gibi ve yahut değil kimsenin fikrini sormasam daha sağlıklı olacak gibi. Hiç değilse anlamaya çalışmadan atağa geçen olmaz. Herkese saygılar, sevgiler ve her konuda bol şanslar. Hoscakalin ??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saitama, 3 saat önce yazdı:

Nasıl bir paylaşım yapmışım da bu kadar öfke patlamasına yol açmış, doğrusu şaşırdım ? ya hu canlar ben üzerine basa basa "BEN" diyorum, tercihimi belirtiyorum, sizlerin ne düşündüğüne, ne istediğine dair bir yargılama, fikir beyanı, karşı karar üretmiyorum. Ama şunu farkettim ki bizler yargısız infaz mağduru olanlar bile hala yargısız infaz yapabiliyoruz. Sayfaya kayıt olmuştum çünkü bizi biz anlarız diye düşündüm ve güzel bir iki haber görürüm kurtulan insanlardan mutlu olurum dedim ama burada bile karşı atak, gereksiz defans var. Yine vurgulamak zorunda hissediyorum "kendi kendime" sorunlarımla ilgilensen, kendim çözüm üretsem, benim gibi ve yahut değil kimsenin fikrini sormasam daha sağlıklı olacak gibi. Hiç değilse anlamaya çalışmadan atağa geçen olmaz. Herkese saygılar, sevgiler ve her konuda bol şanslar. Hoscakalin ??

Düşüncelerinizi kurallarımız çerçevesinde serbestçe açıklamaya devam ediniz sayın @Saitama

Yanlış anlaşıldığınız durumlarda da konuyu izah ettiniz. Sıkıntı yok.

Forum tartışmak için var. İngilizcesi Discussion Board - Tartışma Panosu.

Tartışıp yeni fikir ve bilgiler edineceğiz. Salt aynı düşünceyi paylaşan bir toplum yada gruptan daha tehlikelisinin olmadığını yaşayarak görüyoruz.

Üyelerimiz; katılmadığınız konularda eleştirileri üye yerine belirtilen mesaj/fikir üzerine yoğunlaştırınız. Tek düze forum istemiyoruz. Üyelerimizin şevkini kırmayalım. 

Teşekkürler.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese selamlar Az önce ilk mahkemeden beraat kararı aldım bank asya araba satışından kaynaklı ara kararı komisyona göndermelimiyim yoksa gerekçeli kararı bekleyeyim mi fikrinizi almak istiyorum

Teiaş 692 sayılı khk ihraç ,adli davada beraat bank asya incemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
teiaş692, 5 dakika önce yazdı:

Herkese selamlar Az önce ilk mahkemeden beraat kararı aldım bank asya araba satışından kaynaklı ara kararı komisyona göndermelimiyim yoksa gerekçeli kararı bekleyeyim mi fikrinizi almak istiyorum

Her ne kadar komisyon her tür bilgi ve belgeye ulaşabiliyor olsa da kişisel düşüncem olarak hakkımdaki tüm adli idari gelişmeyi hem son çalıştığım birimime, hem kurumumun bağlı olduğu personel dairesine hemde komisyona gönderirdim. Zararı olmaz.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 3 saat önce yazdı:

Merhaba... MEB Kasım 2017 takipsizlik. İstifa edilmiş sendika (26 ay) RED (21.06.2019 tarihinde sistemde gördüm.) Banka YOK Program YOK Dernek YOK Sosyal medya YOK Yok oğlu yok..

Nasıl ya kurum.kanaatimi sendikadan 33 ay iade bile var of gittikce sarpa saracak bu sendika

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese selam 

bende diğer forumdan geldim bu forum hepimize yeni bir başlangıç olur umarım 

benim durumum adli durum yok 1.derece yakınım ceza aldı ve 2013 öncesi yurtta kalma durumum var beklemeye devam 

aile durumu sıkıntılıysa tek kriter de olsa red geliyor demiş bir arkadaş çok da umutlu değilim bekliyorum 

672li - 1.derece yakından bekliyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
alpha, 55 dakika önce yazdı:

15 Temmuzdan önce başlayan, 15 Temmuzla somutlaşan ve 3 yıldır da giderek pekişen Avrasya rus işgali s400 ile geri dönülemez noktaya gelecek. Ve hamle sırası artık NATOda olacak. 

Kendi istikbali için ülkeyi ateşe atacak. Aksi durum için artık mucize gerekir. 

Katılıyorum.s400 den vazgeçmekten adaleti yeniden tesis etmekten başka bir çıkış yolu yok.Bunuda yiğitlikten değil ittifak ettiği kişiden dolayı yapamaz göbekten bağlı ve mecbur çünkü yıllar önce böyle anlaştılar Büyükanıt ve Perinçekle.insanlar görüntüde İslamcı bir yönetime oy veriyor fakat ülkeyi aynı gemideyiz dediği kişilerle birlikte yönetiyorlar. Yargı onlarda idare bizim kullanışlı zekilerde ayaklarına sıktılar halk desteğide bitiyor bakalım neler olacak Allah yardım etsin bu millete böyle kör kalmaya devam ettikçe. 

672.Ret ?Herkes biliyor geminin su aldığı, herkes biliyor kaptan yalan söylüyor. Herkes biliyor zarların hileli olduğunu. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İhraç olmamla ilgisi olmayan bir dava vardı Asliye ceza mahkemesinde beraat ettim OHAL komisyonuna göndermeye gerek var mı? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...