İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Konuk
ahiret yolcusu 34, 1 dakika önce yazdı:

Özgür hocam bu haber pek inandırıcı değil menfaat kolay terk edilecek bi argüman değil sonuçta 

Haklı olabilirsiniz ama Kemal Öztürk, Babacan ın bugün saraya çıkıp, kurucu üyelikten istifa ettiğinden bahsetmiş

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Tolga, 30 dakika önce yazdı:

Yargı reformu strateji belgesi var adalet bakanlığı sitesindeydi galiba. 53 sayfalık. Ama o metin çok uzun ve bı yol haritası. Somut adımlar birden fazla paketle farklı farklı tarihlerde atılacak . Mesela meclis kapanmadan 1. Paket onaylanacak.  Burada bizi ilgilendiren pasaport kanununun değişeceği söylentisi var. Yani takipsizlik ve beraat alan veya hapis cezası alıpta cezasını infaz edenlerin pasaportlarını verileceğiyle ilgili

takipsizlik ve beraat alan veya hapis cezası alıpta cezasını infaz edenlerin pasaportlarını verilmesi ok.

benim gibi 30 aydır adliye , karakol görmeyen ifade bir vermeyenler ne olacak acaba. Adli işlem geçiren kadar bekleyecekmiyiz pasaport için.

(Malum herkes bir adli işlem geçirecek yada geçirdi lakin haberi yok deniyor ya)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Özgür KARAGEDİK, 6 dakika önce yazdı:

takipsizlik ve beraat alan veya hapis cezası alıpta cezasını infaz edenlerin pasaportlarını verilmesi ok.

benim gibi 30 aydır adliye , karakol görmeyen ifade bir vermeyenler ne olacak acaba. Adli işlem geçiren kadar bekleyecekmiyiz pasaport için.

(Malum herkes bir adli işlem geçirecek yada geçirdi lakin haberi yok deniyor ya)

Adli işleme tabi tutulmayanlar daha avantajlı bir konumda olabilir. Ama her türlü adli durum sorgulaması yapılacağı için fark etmez diye düşünüyorum. Önemli olan yurtdışına çıkmaya engel adli bir durumun olmamasıdır. Ceza alıp infazı bitmiş olanlar da bu yasadan faydalanır.

Yasa çıksın öyle yorum yapalım. Nihayetinde pasaport hakkı engellenemez ve vermek zorundalar.

Ne diyordu hukuk; SEYAHAT ÖZGÜRLÜĞÜ sadece ADALET KARARLARIYLA ENGELLENEBİLİR.

Yargı Paketine ilişkin haber hatırlatması;

PASAPORTLAR VERİLECEK

Yeni paket ile Pasaport Kanunu'nda da değişikliğe gidiliyor. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası, OHAL kapsamında hakkında işlem yapılanlar ile eşlerinin pasaportları iptal edilmişti. Yapılacak değişiklik ile hakkında soruşturma veya kovuşturma bulunmayanlar ile infaz edilecek bir cezası olmayanlara pasaportlarının yeniden verilebilmesine imkan sağlanacak. Mahkemelerce yurtdışına çıkmaları yasaklananlar hariç, pasaportları iptal edilenler ile haklarında pasaport verilmemesine yönelik idari işlem tesis edilenlere, herhangi bir idari veya adli soruşturma-kovuşturma bulunmaması ile kovuşturmaya yer olmadığı, beraat, ceza verilmesine yer olmadığı, davanın reddi veya düşmesi yönünde verilen kararlar doğrultusunda mahkumiyet kararı bulunanlardan cezası tümüyle infaz edilenlere veya ertelenenlere, başvurmaları halinde kolluk birimlerince yapılacak araştırma sonucuna göre İçişleri Bakanlığı'nca pasaport verilebilecek.

Kaynak: https://www.memurlar.net/haber/837205/yargi-paketi-taslak-metnine-son-sekli-veriliyor.html

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba 677 KHK egm iharacım

Bylock wifi - ad kodlama-2007 polis okulu sohbet - 1 yıl cezaevinde kaldım 2019 subatta beraat ettim savcı itiraz dosya istinafta ohal komisyonu ne karar verir

677 KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba 677 KHK egm iharacım

Bylock wifi - ad kodlama-2007 polis okulu sohbet - 1 yıl cezaevinde kaldım 2019 subatta beraat ettim savcı itiraz dosya istinafta ohal komisyonu ne karar verir

677 KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür KARAGEDİK, 41 dakika önce yazdı:

Tabiki adli işlem geçirmeyenlerde pasaportunu alır. İçişleri bakanlığı rutin bir inceleme yapar ve pasaport tahtidi kaldırılır. 

701 ile açığa alınmadan ihraç. İdari soruşturma yok. Adli soruşturma Kasım 2020 takipsizlik. Komisyon incelemesi devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Saitama, 3 dakika önce yazdı:

Açıkça şunu söylemek isterim ki ben bir yabancı dil öğretmeni (İngilizce) olmama rağmen pasaportu dert etmiyorum. Verseler ne vermeseler ne... Haksız yere, tırnaklarımla geldiğim yerden, mesleğimden, onurumdan edildim, yurtdisina çıkıp okulun biriyle anlaşıp ayda 5000 dolara öğretmenlik yapsam bana yine tat vermeyecek. Aklım daima, sınavında başarılı olduğum, görevimi yaparken canla başla emek verdiğim yerde kalacak ki şu an bunu yaşıyorum. Özel bir kolejde eğitim koordinatörü ve öğretmenim ama benim kendi okulum, kendi 657 nolu yasayla ilintili memuriyetim var, ben onu geri istiyorum. Varsın yurtdışına gitmeyeyim. Kaldı ki daima kendi ülkemde yükselmek istiyordum. Önce yoneticilik, sonra şube müdürlüğü, ileride de milli eğitim müdürlüğü gibi... Ben herşeyden önce yenen hakkımı geri istiyorum. Bana hakkımı versinler

Üstad kimsenin dert ettiği, mevcut haklarından feragat ettiği, mücadeleyi bıraktığı yok.

Başka insanların farklı bakış açıları var ve siz bunu görememiş olamaz mısınız?

Diyelim ki biz sizin gibi İngilizce öğretmeni değiliz ama inşaat mühendisiyiz. Rusya'da, Irak da Erbil de bir kaç bin $ maaşla iş olanağı var. İade için komisyonu yada mahkeme yada AİHM beklerken , maaşlar birikirken, güzel bir gelir elde etsek olmazmı ?

Bu aklınıza gelmemiş olabilir mi?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Egm mensubuyum ve İstanbul ilinde ifadem alınmadı alınacak bu durumda komisyonun kabul verme ihtimali var mı böyle kabul alan duydunuz mu .Teşekkürler

Egm -ist-4 ekim 677- sgk kaydı. İncelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür KARAGEDİK, 36 dakika önce yazdı:

Üstad kimsenin dert ettiği, mevcut haklarından feragat ettiği, mücadeleyi bıraktığı yok.

Başka insanların farklı bakış açıları var ve siz bunu görememiş olamaz mısınız?

Diyelim ki biz sizin gibi İngilizce öğretmeni değiliz ama inşaat mühendisiyiz. Rusya'da, Irak da Erbil de bir kaç bin $ maaşla iş olanağı var. İade için komisyonu yada mahkeme yada AİHM beklerken , maaşlar birikirken, güzel bir gelir elde etsek olmazmı ?

Bu aklınıza gelmemiş olabilir mi?

aynen Özgür hocam benim meslek özelde para etmiyor, normal iş dahi bulamıyoruz, yasak kalksa iade olana kadar çok güzel gelir elde ederiz

Adalet Bakanlığı - 701 KHK - Kriter yok - İncelemeye devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR

Sn Özgür Karagedik Hocam, moderatörlüğünüz hayırlı olsun...

Yanılmıyorumdur umarım... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...