İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Konuk
CHARLİE CHAPLİN, 50 dakika önce yazdı:

Dilensinler felan hoş değil. Burada insanlar ekmeğinin emeklerinin derdine düşmüşler

Seni yanlış anladı galiba. Anlamak içinde gayret gösteriliyor. Nedeni de görüşten kaynaklanıyor. Çünkü din tüccarlarından dolayı dinden nefret edilir hale geldi. Bu da normal. Çünkü din istismarlığı tavan.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
CHARLİE CHAPLİN, 47 dakika önce yazdı:

CHARLİ CHAPLİN aylar önce bende  sizin gibi ses getirelim bir şeyler degişsin modundaydım. Hatta o dönemde epey sesin çıktığı, iktadrında bu tepkilerin farkında oldugu zamanda OHAL komisyonunun personel sayısını artırarak insanların ağzına bir parmak bal çalarak insanları susturdu, tepkileri dindirdi.

Şeytananın bile, en şerefsizlerin bile hayret edeceği bir şekilde çirkefleşen, menfaatlari uğruna binlerceyi daha ateşe atacak insanlarlardan medet ummak bence beyhudedir.  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
CHARLİE CHAPLİN, 1 saat önce yazdı:

Herkese güzel bir İstanbul sabahından günaydın. Hatalı yapılan ihraçlarla ilgili olarak toplumda artık çok büyük karşılık var ve bu yüzden sürekli televizyon programlarında bu dillendiriliyor(tv izlemem). İlk ihraç KHK'larından 701 KHK'ya dek yapılan ihraçlar toplumun genelinde karşılık buldu ve KHK lardan sonra birçok seçim kazanıldı. Ama 701 KHK'dan sonra işler değişmeye başladı. Seçimden önce hazırlanıp seçimden sonra yayınlanan 701 KHK ile mesleğinden ihraç edilen 18634 kişi benim kanımca diğer KHK'lardan daha büyük bir etki yaptı. Toplumdan gelen üst düzeyde tepki neticesinde havuz medyasında da hatalı yapılan ihraçlar sorgulanır hale geldi. Şuanda KHK ihraçları ile alakalı konuşan İktidar milletvekilleri bir elin parmaklarını geçmez ancak toplum gerekleri, yeni parti çalışmaları, kaybedilen seçim vb etkenler göz önünde bulundurulduğunda en azından toplumdaki adaletsizlik algısını(bize göre olgu) kırabilmek için düzenlemeler yapmayı düşünebilirler. Şuan uzak gibi gözükse de milli irade ne isterse o olur. Yasa önünde gerçekten suçu olan kim varsa cezasını çeksin ancak hiçbir suça karışmamış gariban memurların da hakkı iade edilsin istiyoruz. Herkesin günü güzel geçmesi dileğiyle...

Konuşuldukça uç maymunluk işe yaramıyor. Susmak yok konuşmaya devam. Konuşuldukça felekleri şaşırıyor, hata üstüne hata yapıyorlar. Millet zamanı gelince düzelmezlerse vuruyor tokatı. Konuşuldukça milletvekilleri bile artık isyan ediyor. Ses çıkarmadıklarına bakmayınız. Yeni parti neden kuruluyor. Neden sürekli oy kaydediliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ret kararını gördük

672 YÖK

YÖK/KOMİSYON RET/

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
atakann, 2 dakika önce yazdı:

CHARLİ CHAPLİN aylar önce bende  sizin gibi ses getirelim bir şeyler degişsin modundaydım. Hatta o dönemde epey sesin çıktığı, iktadrında bu tepkilerin farkında oldugu zamanda OHAL komisyonunun personel sayısını artırarak insanların ağzına bir parmak bal çalarak insanları susturdu, tepkileri dindirdi.

Şeytananın bile, en şerefsizlerin bile hayret edeceği bir şekilde çirkefleşen, menfaatlari uğruna binlerceyi daha ateşe atacak insanlarlardan medet ummak bence beyhudedir.  

Ben ihraç olmadan önce uzlaştırmacılık da yapıyordum.  O görevi de severek yapıyordum. Bu dünya için bir şekilde uzlaşılır. Aylar önceki hal ile şuan ki hal çok farklı az bir zaman kaldı göreceğiz. Burada mesele masum insanların en hızlı şekilde bu çukurdan çıkması. Beyhude olarak gördüğünüz çabadan başka bir çıkar yol şuan için yok. Çoğu hesap ahirete kaldı en azından bu taraf...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
atakann, 5 dakika önce yazdı:

Yanlış düşünüyorsun. Duyarsızlık gösterdikçe veya inatlaştıkça inişe gidiyorlar. Yani cevaplarını alıyorlar.

oyle_birshey, 3 dakika önce yazdı:

Ret kararını gördük

672 YÖK

Sabra devam. Tebliğden hemen sonra mahkeme sürecine odaklanın. Gecikmeyin. Epey zaman kaybedildi. Geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
672'li ingilizceci, 3 saat önce yazdı:

Insallah ironi yapiyorsunuzdur. Meselenin icisleri bakanligi seviyesinde seyreden bi tarafi yok malumunuz. En tepeden baslayarak vasifsiz(!) milletvekillerine kadar degisim olmadikca, duzelme ihtimali, mars'a hem ucup hem yuzebilen robot gonderme ihtimalimizle ayni seviyede. 

Bence de ironi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
CHARLİE CHAPLİN, 1 saat önce yazdı:

Ama 701 KHK'dan sonra işler değişmeye başladı. Seçimden önce hazırlanıp seçimden sonra yayınlanan 701 KHK ile mesleğinden ihraç edilen 18634 kişi benim kanımca diğer KHK'lardan daha büyük bir etki yaptı. Toplumdan gelen üst düzeyde tepki neticesinde havuz medyasında da hatalı yapılan ihraçlar sorgulanır hale geldi. 

Bu kısmı anlamadım. Bahse konu 18634 kişinin ,diğer ~115000 kişiden daha fazla toplumunda rahatsızlık  oluşturduğu sonucuna nasıl vardınız.

Kaldı ki , 701 e kadar , ihraç edilen şehit abisi Yarbay Mehmet Alkan,  Adalet Yürüyüşü, Adalet yürüyüşü katılımcıları arasındaki mesela HavaHarp Okulu öğrencisi olan oğlu cezaevinde olan Rizeli Veysel Kılıç başta bir çok katılımcı, 24 Haziranda meclise soktugumuz KHK lı vekillerin etkisini, Gergerlioğlu, Kaboğlu, nun etkisini, meriçte boğulan ailelerin etkisini vs vs vs unutmamak lazım.

Sizi ve buradaki bir çok KHK lıyı tenzih ederim lakin, 701 diyince benim aklıma,  Seçim öncesi iktidarın mitinglerini dolduran, buralardan selfie ve secim günü bize bunları yapanlara verdiği oyun fotosunu çekip, sosyal medyada yayınlanan , ihraç edilene kadar, biz açığa sehven alındık devlet hatasını anlayacak çünkü biz daha önce ihraç edilenlerden değiliz diyen ... lar geliyor.Bana göre 701  kopmakta olan bir halatın son lifinden başka bir şey değil.

Sanırım anlatmak istediğinizi tam ifade edemediniz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bahsettiğiniz gibi olmayan 701 liler de var Özgür Hocam?Herkesi kapsamıyor değil mi bu? "O" yapanları düşününce onlarla aynı yerde anılmaktan hicap duydum biraz, alınganlık yaptım?

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Özgür KARAGEDİK, 1 dakika önce yazdı:

Bu kısmı anlamadım. Bahse konu 18634 kişinin ,diğer ~115000 kişiden daha fazla toplumunda rahatsızlık  oluşturduğu sonucuna nasıl vardınız.

Kaldı ki , 701 e kadar , ihraç edilen şehit abisi Yarbay Mehmet Alkan,  Adalet Yürüyüşü, Adalet yürüyüşü katılımcıları arasındaki mesela HavaHarp Okulu öğrencisi olan oğlu cezaevinde olan Rizeli Veysel Kılıç başta bir çok katılımcı, 24 Haziranda meclise soktugumuz KHK lı vekillerin etkisini, Gergerlioğlu, Kaboğlu, nun etkisini, meriçte boğulan ailelerin etkisini vs vs vs unutmamak lazım.

Sizi ve buradaki bir çok KHK lıyı tenzih ederim lakin, 701 diyince benim aklıma,  Seçim öncesi iktidarın mitinglerini dolduran, buralardan selfie ve secim günü bize bunları yapanlara verdiği oyun fotosunu çekip, sosyal medyada yayınlanan , ihraç edilene kadar, biz açığa sehven alındık devlet hatasını anlayacak çünkü biz daha önce ihraç edilenlerden değiliz diyen ... lar geliyor.Bana göre 701  kopmakta olan bir halatın son lifinden başka bir şey değil.

Sanırım anlatmak istediğinizi tam ifade edemediniz

Ben toplumun genelinin verdiği tepkiden bahsediyorum. Şöyle ki 701 KHK çıkana kadar hiç seçim kaybedilmedi ya da başarısızlıkları olmadı. 701 KHK da ihraçları özelinde olmasa bile 701 KHK'dan sonra toplumda ve medyada yüksek tonda sesler yükselmeye başladı. Bundan önceki KHK'ları vatandaşlar onayladı ama 701 KHK'yı vatandaşlar onaylamadı. Bu 701 KHK özelinde olmayabilir ama farkındalık ancak oluştu diyebilirim. Umarım düşüncelerimi doğru ifade edebilmişimdir. Tabi ki bu şahsi görüşüm. Herkes dilediğini söylemekte ve düşünmekte özgür...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...