İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

ikm2779, 7 saat önce yazdı:

Şuanda beyaz tvde bizden bahsediyorlar. ihraclarin yanlış olduğunu söylüyorlar. Cem küçük ve ş.özisik. 

Genel bir iade veya düzenleme öncesi tabanı hazırlıyorlar olmasın.  

677/Tarım.Orman/AdliYok/RED (Kurum Görüşü)/21. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Herkese güzel bir İstanbul sabahından günaydın. Hatalı yapılan ihraçlarla ilgili olarak toplumda artık çok büyük karşılık var ve bu yüzden sürekli televizyon programlarında bu dillendiriliyor(tv izlemem). İlk ihraç KHK'larından 701 KHK'ya dek yapılan ihraçlar toplumun genelinde karşılık buldu ve KHK lardan sonra birçok seçim kazanıldı. Ama 701 KHK'dan sonra işler değişmeye başladı. Seçimden önce hazırlanıp seçimden sonra yayınlanan 701 KHK ile mesleğinden ihraç edilen 18634 kişi benim kanımca diğer KHK'lardan daha büyük bir etki yaptı. Toplumdan gelen üst düzeyde tepki neticesinde havuz medyasında da hatalı yapılan ihraçlar sorgulanır hale geldi. Şuanda KHK ihraçları ile alakalı konuşan İktidar milletvekilleri bir elin parmaklarını geçmez ancak toplum gerekleri, yeni parti çalışmaları, kaybedilen seçim vb etkenler göz önünde bulundurulduğunda en azından toplumdaki adaletsizlik algısını(bize göre olgu) kırabilmek için düzenlemeler yapmayı düşünebilirler. Şuan uzak gibi gözükse de milli irade ne isterse o olur. Yasa önünde gerçekten suçu olan kim varsa cezasını çeksin ancak hiçbir suça karışmamış gariban memurların da hakkı iade edilsin istiyoruz. Herkesin günü güzel geçmesi dileğiyle...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın ptt as.den ikinci iade 701 KHK adlı sorusturma ve kriter yoktu 

701 KHK - KRITER YOK- PTT AŞ.- 05.07.2019 OHAL KOMISYONU KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guapo, 19 saat önce yazdı:

Şuana kadar bir dosyamın olduğunu bilmiyordum bir kaç kere savcılığa gidip sormuştum yok demişlerdi 2 gün önce savcılıktan dosyamın olduğunu öğrendim hem İstanbul adliyesine gittim malesef gerçekten bir adli dosyamın olduğunu öğrendim savcıyla görüşmek istedim ama bunu gerek yok dediler emniyeten dosyanı bekliyoruz dedi katip ona göre karar verecekmiş savcı bey..bu günde emniyete gitim dosyam kaçakcılıktaymış ordaki memurla görüştüm benim yapabileceğim bişey var mı bir an önce dosyanın gönderilmesini talep ettim 2,5 senedir ne dosyaymış anlamadım. Şuana kadar ifadem dahi alınmadı ama dosya acık ne yapılabilir dosyamın daha hızlı gitmesi için bir önerisi olan var mı..ben de saf gibi dosyam yok diyordum ama var mış 

Biz de dosya yok zannediyorduk. Geçen hafta telefona mesaj geldi açılan sorusturma ile ilgili savcılığa gelin diye. Ilginc olan 2017 ocakta ihraç oldu eşim. Soruşturma 2018 de açılmış.

679 KHK eşim ihraç. Komisyon inceliyor. Okul ve okuldan kaynaklı banka.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Hala siyasetten umut bekleyenler var. O kişiler gitsinler AKP nin kapısının önünde adalet diye dilensinler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Dilensinler felan hoş değil. Burada insanlar ekmeğinin emeklerinin derdine düşmüşler

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adanali46, 14 saat önce yazdı:

kararlar genellikle persembe ya da cuma giriliyor sisteme. karar yeni. sistemi her gun kontrol eden bir arkadas. 

kurum gorusu alinmamis. alinmis olsa dahi kendisinin haberi yok.

Günaydın hocam hangi tarihte hesap açılmiş biliyormusunuz

Komisyon devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Dediğin konuyla hiç alakası yok. Hala bunu yaşatanlardan medet ummak insanlarla alay etmektir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
atakann, 19 dakika önce yazdı:

Dediğin konuyla hiç alakası yok. Hala bunu yaşatanlardan medet ummak insanlarla alay etmektir. 

Mesele medet ummak değil farkındalık oluşturup hakkını almak. Birşeylerin değişmesi için önce kafaların değişmesi lazım. Adaleti Allah sağlar. Siz işinize her ne şekilde dönerseniz hakkınızı helal etmeyeceksiniz. Siz bu şekilde tepki göstererek bu sürece katkıda bulunabileceğinizi düşünüyormusunuz? Bu şekilde ifrit olursa herkes inatlaşır ise bu ihtamaller de ortadan kaybolacak. Alay edecek bir durum yok hepimiz aynı çukurdayız ve çıkış yolu arıyoruz.

Ayrıca eğer bu farkındalık olma meselesinde tepki görürsem zaten bir daha yazıp da zamanımı burada tüketmem...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
SONDEDE, 9 saat önce yazdı:

içiş b degişirse herşey düzelir gibi geliyor bana

Düzelme ses çıkarmayla olur. Bu da millete yansır. Millette seçimlerde boylarının ölçüsünü verir. Bunu göremedikleri sürece batışları devam eder. Bu yüzden çevremizdeki herkesle konuşulmalı, yazılı görsel basına yazılı görsel olarak durumlarımız iletilmeli, cimer sürekli adaletsizlerini hatırlatılacak şekilde rahatsız edilmeli, ... Kısaca susmamalı, her yolla adaletsizlikler ortaya konulmalıdır. Zamanı gelince de anlamamışlarsa koltuklarından aşağıya ineceklerdir. Buna kendileri karar verecek. Durmak yok her yolla yapılan zulüm seslendirilmesi, seslendirenler desteklenmelidir. Bu oldukça düzelmeler olur, olmazsa otomatik seçimle indirilir. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Çıkıyorda ...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...