İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Konuk
Anka679, 49 dakika önce yazdı:

Ölüm olmadığı sürece bu form kapanmaz.

Büyük konuşmayalım bence ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese Allah uzun ömür versin.

Süreci atlatana kadar sağlık versin...

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 meb 34 md yrd. 16 ay sendika subat ifade eylül 2019 takipsizlik alındı.21 ekim kabul kararını sistemden gordum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gn.Editör
Diane, 10 dakika önce yazdı:

Büyük konuşmayalım bence ?

Bu büyük konuşmak değil,

Hepimiz ayrı ayrı büyük sıkıntılar sorunlar icinde çok acılar çekiyoruz, onun için bundan ötesi ölümdür,

Ölüm de Allah tandır.

Bu nedenle bu form ancak bu nedenle son bulur bunu anlatmak istiyorum.

• Onaylama 1

?? Hukuk ve Adalet ??'' SADECE ''

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Anka679, 2 saat önce yazdı:

Bu büyük konuşmak değil,

Hepimiz ayrı ayrı büyük sıkıntılar sorunlar icinde çok acılar çekiyoruz, onun için bundan ötesi ölümdür,

Ölüm de Allah tandır.

Bu nedenle bu form ancak bu nedenle son bulur bunu anlatmak istiyorum.

Ben de diyorum ki ölüm dışında nice sebepler vardır bu forumdan vazgeçmenize sebep olabilecek. 

Herkes bir gün yoluna gidecek, arkada kalanları düşünüp burayı açık tutarsanız minnettar oluruz. Tutmazsanız da anlayışla karşılarız. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kaç gündür giremiyordum ne muhabbetler edilmiş?

Egedeyim. Evt dağıtıyor insan. Bir evde kaliyoruz. Ev kirli ve esim beni  titiz olmakla sucluyor. Titiz degilimdir ama kire alışmış bir insan için temiz ev sorun olmuyorda temizliğe alışmış bi insan için kirli ev sorun. Saygi talep ediyorum bu konuda sadece bu! Onun için tartıştık eşimle. 

Birde halk plajları.. o da ayrı bi konu. Karpuz kavun cekirdekli halk plajlari. Ya herseyin bi kulturu var yaaa... Uyacaksan dogal atmosferini yasatip yasayacaksan gelceksin!! Gitmicem bir daha.

Tabi bizde butce bu kadar.. 

O kat kat kirli, kiri icine islemis buzdolabini silemiyorum ve halk plajinda yuzemiyorum, boguluyorum gorselden. Skintili bir tipmiyim????

• Beğeni 4

KHK 675, kriter yok, Yurtdışında yetişmiş, Fetö’nün F’si bile bilinmiyordu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Siz normalsiniz de bizim millet acayip!

Gercekten Türk milletinin çevreyi kirletmedeki başarısı azımsanamayacak derecede!

Dünya şampiyonasında Japonlar statları tertemiz bıraktılar,tüm dünya hayran ,en çok da temizlik işçileri ? 

Birde şu açıdan bakın 3 yılda 4 iş yeri değiştirdim.Hep yılık izin kullanmak uzereyken işten çıktım 3 gün üst üste izin yapmayali seneler oldu!!!

Ah birde tatillll.

Keşke tatilde olsam, karpuzlu plajda olsam....

Şanslısıniz benim zaviyemden!

İyi tatiller?

• Beğeni 3

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
eskicty, Bir saat önce yazdı:

Siz normalsiniz de bizim millet acayip!

Gercekten Türk milletinin çevreyi kirletmedeki başarısı azımsanamayacak derecede!

Dünya şampiyonasında Japonlar statları tertemiz bıraktılar,tüm dünya hayran ,en çok da temizlik işçileri ? 

Birde şu açıdan bakın 3 yılda 4 iş yeri değiştirdim.Hep yılık izin kullanmak uzereyken işten çıktım 3 gün üst üste izin yapmayali seneler oldu!!!

Ah birde tatillll.

Keşke tatilde olsam, karpuzlu plajda olsam....

Şanslısıniz benim zaviyemden!

İyi tatiller?

Cok tsk ederim. Bir erkek beni destekledi!

Size Allah en deluxe’undan en kisa zamanda versin ins! Buradaki herkese! Belli bi standarttan dusmek zor!

• Beğeni 2

KHK 675, kriter yok, Yurtdışında yetişmiş, Fetö’nün F’si bile bilinmiyordu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
stranger, 19 dakika önce yazdı:

Cok tsk ederim. Bir erkek beni destekledi!

Size Allah en deluxe’undan en kisa zamanda versin ins! Buradaki herkese! Belli bi standarttan dusmek zor!

Amin !

Hocam temizlik konusunda bende muzdaribim!

Saatlerce temizle arkana bak yine aynı?

Sonra kavga dövüş ?

Öğretmen iken çok sorun olmuyordu da özel sektör 10 -12 saat çalış gel birde evde temizlik yap!Ve 2 saatte aynı , dağilsin ev!

Sizi anlamaz miyim hiç!?

• Kahkaha 3

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
eskicty, 2 saat önce yazdı:

Amin !

Hocam temizlik konusunda bende muzdaribim!

Saatlerce temizle arkana bak yine aynı?

Sonra kavga dövüş ?

Öğretmen iken çok sorun olmuyordu da özel sektör 10 -12 saat çalış gel birde evde temizlik yap!Ve 2 saatte aynı , dağilsin ev!

Sizi anlamaz miyim hiç!?

Bir erkekten bunları duymayalı uzun süre oldu. Maşallah size.

@strangerhocam siz normalsinizde bizim insanımız rahat, fazla rahat.  Biz piknik bittiğinden çocuklarla etrafı toplar öyle ayrılırdık, şimdi büyük olanlara yaptıramıyorum. Başkaları yapmıyor kendimizi kötü hissediyoruz diyorlar.

Anlatıyorum,ama olmuyor. Bigün eski günlerimiz akıllarına gelir ve onlarda çocukları ile en çok kim topladı oyunu oynarlar diye umuyorum

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
LA TAHZEN, 11 dakika önce yazdı:

Bir erkekten bunları duymayalı uzun süre oldu. Maşallah size.

@strangerhocam siz normalsinizde bizim insanımız rahat, fazla rahat.  Biz piknik bittiğinden çocuklarla etrafı toplar öyle ayrılırdık, şimdi büyük olanlara yaptıramıyorum. Başkaları yapmıyor kendimizi kötü hissediyoruz diyorlar.

Anlatıyorum,ama olmuyor. Bigün eski günlerimiz akıllarına gelir ve onlarda çocukları ile en çok kim topladı oyunu oynarlar diye umuyorum

Temizliğin erkeği kadını mı olurmuş ya ? Şaşırdım gerçekten. 

• Beğeni 2

701 Sayılı KHK, Albatros-3A, Takipsizlik, Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...