İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Konuk
RosedewittbukateR, 6 dakika önce yazdı:

Taşınınca kütüphaneye yer bulamadık hala tam yerleştirmedim, okuduğum kitap da içinde kalmış. Dört gözle extra izin günü bekliyorum bu işleri yapmak için...

Babamın dev bi kütüphanesi vardı bazılarını satmıştı çocukken çok ağlamıştım, gidip bazılarını geri almıştık. ? Şimdi bizde de bazı gereksiz kitaplar var, tam ayırıyorum, kıyamayıp geri alıyorum...

Uzun süredir yer sıkıntısı sebebiyle kütüphaneye bağışlıyorum kitaplarımı. Ne kitaplar çıkardım elden. İnsan çabuk alışıyor vermeye, kitap bile olsa. Tavsiye ederim ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar çok tşkler! Kaç zamandır gerçek kindle kullanıcılardan bunları duymayı istemiştim- bazıları negatif konuşmuştu, almadım. Her doğum gunumde eşim ‘hadi bi kindle seç bul, ben ödücem’ diyor ama hem değişik versiyonları bilmediğimden hemde parasına kıyamadığımdan almıyordum. Kendisi kitabın kokusunu almadan, sayfalara dokunarak açmadan okuyamayanlardan.

Arkadaslar bir soru daha; Yurtdışında bulunan ulusal bir kütüphaneye erişimim var (bunun için çook mutluyum). Fakat kütüphanenin dijital kitaplarına erişim bir uygulama üzerinden sağlanıyor kullanıcı adı ve şifre ile. Bu uygulamayı kindle’a indiremeyeceksem çok üzülürm. 

• Beğeni 1

KHK 675, kriter yok, Yurtdışında yetişmiş, Fetö’nün F’si bile bilinmiyordu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Diane, Bir saat önce yazdı:

Kindle'ın birleştirici gücü ?

Ben de Kindle'da meal okuyordum. Arapça okumayı denemedim. Mümkün mü?

Mobi veya azw formatında denemeye kalkmadım ama uğraşınca bir şekilde olur sanırım. Ben direkt pdf olarak Kindle DX'ten okuyorum. çözünürlük ve okunurluk mükemmel değilse de oldukça iyi.

• Beğeni 1

672 - Takipsizlik - Ohal Komisyon red - İdare Mah İade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
stranger, 14 dakika önce yazdı:

Arkadaslar çok tşkler! Kaç zamandır gerçek kindle kullanıcılardan bunları duymayı istemiştim- bazıları negatif konuşmuştu, almadım. Her doğum gunumde eşim ‘hadi bi kindle seç bul, ben ödücem’ diyor ama hem değişik versiyonları bilmediğimden hemde parasına kıyamadığımdan almıyordum. Kendisi kitabın kokusunu almadan, sayfalara dokunarak açmadan okuyamayanlardan.

Arkadaslar bir soru daha; Yurtdışında bulunan ulusal bir kütüphaneye erişimim var (bunun için çook mutluyum). Fakat kütüphanenin dijital kitaplarına erişim bir uygulama üzerinden sağlanıyor kullanıcı adı ve şifre ile. Bu uygulamayı kindle’a indiremeyeceksem çok üzülürm. 

Kindle'a uygulama kuramazsınız ? Kindle'ın gücü sadece kitap okutması, onu da çok iyi yapmasıdır. Ama indirdiğiniz kitapları Kindle'da atmanın yollarını bulabilirsiniz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Diane, 4 dakika önce yazdı:

Kindle'a uygulama kuramazsınız ? Kindle'ın gücü sadece kitap okutması, onu da çok iyi yapmasıdır. Ama indirdiğiniz kitapları Kindle'da atmanın yollarını bulabilirsiniz. 

Bu çok iyiydi. Kütüphanede indirdiklerimi kindle’a atabilmeyi hemen araştıracağım!:))

• Beğeni 1

KHK 675, kriter yok, Yurtdışında yetişmiş, Fetö’nün F’si bile bilinmiyordu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Diane, 6 saat önce yazdı:

Kindle'ın birleştirici gücü ?

Ben de Kindle'da meal okuyordum. Arapça okumayı denemedim. Mümkün mü?

Birde yazı boyutu büyütme özelliği var 4boy var sanırım arapçayı da büyütme şansınız var

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)
Magdres, 8 dakika önce yazdı:

Birde yazı boyutu büyütme özelliği var 4boy var sanırım arapçayı da büyütme şansınız var

Hocam Kur'an alfabesi modern Arapçadan biraz daha farklı. Harekeler vs. O yüzden pdf üzerinden okunuyordur ancak, onda da büyütme seçeneği yoktu. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
stranger, 5 saat önce yazdı:

Bu çok iyiydi. Kütüphanede indirdiklerimi kindle’a atabilmeyi hemen araştıracağım!:))

evet wi-fi erişimi olan kindle olursa atabilirsinz herseyi bide sd kartla bilgisayardan atabilirsin sd kart takiliyor

Diane, 4 dakika önce yazdı:

Hocam Kur'an alfabesi modern Arapçadan biraz daha farklı. Harekeler vs. O yüzden pdf üzerinden okunuyordur ancak, onda da büyütme seçeneği yoktu. 

İnternetten indirip sd kartla atınca büyüyordu ben öyle yapmıştım.direk pdf denemedm 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Diane, 19 saat önce yazdı:

?

Öfff yine kaldıramadığım bi alıntı. 

Konu açıyorum. Evet arkadaşlar. Herkes başından geçen paranormal veya açıklayamadığı bir deneyimi anlatsın. 

Ürkünç korkunç da olabilir, nötr de... 

Benim yok sayılır. İcap ederse çok da ilginç olmayan bir tanesini anlatırım ?

Benim var. Çokta severim ama anlatırken  ürkerim de. Yaşandığına göre paylaşmakta bir sakınca görmüyorum.

İş başvurusuna görüşmeye başka bir ilçeye gittim. Gitmeden önceki gece rüyamda bir adam ve onun arabasını gördüm.Fakat yüzünü ve aracın plakasını göremedim.Adamı ve aracı kaba hali ile gördüm.Hayal meyal diyelim. ( Normalde plakaları ve araçları çok detaylı görürüm) Ertesi gün iş başvurum bittiğinde tesadüfen o insanla tanıştım.Arabasıda ordaydı. Kendisiyle merakım yüzünden tanışmış oldum. Adamın işi mahallelere internet kablosu çekmek ve santral bakımını yapmaktı. Sokağın ortasında bir yarım saat muabbet etmiştik.

Bu rüyada bence  ben yakın geleceği görmüştüm.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
stranger, 12 saat önce yazdı:

Nasip bu mu oluyor?

Ve sonunda bi kindle kullanıcısı! Bende istiyorum. Hangisini önerirsiniz??2. el tabiki. Sıfırları pahalı.

Birde D&R’ınki var- kobo sanırım. Bilginiz var mı?

Ben  bilgisayar kullanıyorum ve kullanmak zorunda kalıyorum. Bu siteden güncel haberleri takip edip günlük ingilizce nasıl kullanılıyor onları okuyorum. Tavsiye ederim . Çok zevkli bir sitedir.Herkese göre konu var.İstediğinizi takip edebilirsiniz. İşte link---->

https://www.reddit.com/

Ama kindle ın çeşitli avantajlarını duymuştum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...