İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Konuk

Yarın ihracımın 3. Yılı. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karakeçili Aşrtndn, 11 saat önce yazdı:

Yarın ihracımın 3. Yılı. 

Benimde ?

• Üzülme 2

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)
hepsiyah, 22 saat önce yazdı:

Bu arada facede birinin intihar ettiğinden bahsediliyor  6yil falan ceza almış salı intihar edicem demiş ama 1saat önce etmiş galiba av. Bildirmiş Alalhim insanları ne kadar çaresiz bıraktılar 2cocugu var. Maddiyat o kadar önemliki bu adam baba ceza almış psikolojik olarak ne durumdaydı ki bu hala gelindi eğer doğruysa rabbim affetsin Allah rahmet etsin?

Offf... ?

Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun... ?

Geride kalanlar...

Lanet olsun...

vergici672, 21 saat önce yazdı:

Maliyeden bir meslektaşımızın İmam olan babası, yatsı namazını kıldırdıktan sonra, canına kıymıştı 2-3 sene önce. İki çocuğu da ihraç edilmişti adamın. Birisi de tutukluymuş. Rahmetli kaldıramamış. Düşünün ki cami imamı ve cemaatine namaz kıldırdıktan sonra vefat ediyor. Yük nasıl ağır gelmiş demek ki... Zor günler dostlar. Kendinize dikkat edin lütfen.

Karahisarlı, 16 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim güzel mahallem ilginize. Kaçmak yok. İnanın en son ben terk ederim mahalleyi. Ne anlatayım bilmiyorum. Sadece şunu söyleyim anne telefonla aramaya korkar olmuştum. Her telefon açtığım da ağlardı bende çok üzülürdüm. Sonunda kadıncağız bu acıya dayanamadı. O yüzden anlacak birşey yok diyorum. Sözün bittiği yer.

Allah rahmet eylesin, Mekanı cennet olsun, size de aabır versin... ?

..

Güncelleme • • RosedewittbukateR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaşlar  kusura bakmayin burasi yeri degil ama size bir sorum olacak. Işveren sigorta islemlerimizi yaparken khk li oldugumuz bilgisini gorebiliyor mu? Hiç bir yerde cevap bulamadım. Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

• Beğeni 1

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
geçer elbet..., 23 dakika önce yazdı:

arkadaşlar  kusura bakmayin burasi yeri degil ama size bir sorum olacak. Işveren sigorta islemlerimizi yaparken khk li oldugumuz bilgisini gorebiliyor mu? Hiç bir yerde cevap bulamadım. Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

Görmüyor. İşkur üzerinden işe giriyorsanız bazen işkur işverene söylüyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Güzel yürekli insanlar ,  

Bugun sosyal paylasim sitesinde paylasilmiş  bir fotograf beni cok dusundurdu.Guzel bir poz , gulen yuzler ve altina kucuk bir not dusulmuş." Mutluluk" diye...  

Once biraz bencilce dusundum ve iç sesimle tekrarladim." Bu mutluluktan ben de istiyorum." diye... 

Sonra nedense bir söz dustu aklima.Oturdu kirik yuregimin tam ustune...Bir kitapta okumustum.Diyor. du ki " Mutlu insanlarin öyküsü yoktur." Oyle yaaa, benim çok guzel bir hayat hikayem var...Daha ne olsun... 

Bir gecede buyumuş, kendine kucuk bir dunya kurmuş, icini sevdikleriyle suslemiş ben...Benden mutlusu kim olsun? dedim ve kendime geldim... ❤

Güncelleme • • Teacher
  • Beğeni 5
  • Onaylama 1

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
werwer, 27.10.2019 - 23:04 yazdı:

Gerçekten Sn Teacher kızlarını çok güzel anlatıyor.Yani kızlarınızdan her seferinde bahsetmeniz ve bizimde sıkılmadan da okumamız gerçekten güzel oluyor. Yazın yazın kısa hikaye gibi geliyor bana. Bence kitap yazsa okunur.

Kizlarimin hepinize selami var.??? 

Diyorlar ki " Üzülmeyin ve bekleyin; her güzel şey sabirdan sonra gelir." ? 

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

“Sabredenlere, felâketlere karşı dişlerini sıkıp göğüs gerenlere, mükâfatları hesapsız ödenecektir.” (Zümer sûresi (39), 10)

• Beğeni 5

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
werwer, 18 saat önce yazdı:

@Fatih4234  

Doğru yere geldiniz. Forklift operatörlerine de çok ihtiyaç oluyor. Ama dikkat ve öngörü gerektiriyor. Genelde mobilya da 1-2 tonluk 25 li veya 50 li sunta kaldırıyorlar. 1 tabaka sunta maliyeti 200 tl. Eğer 50 li bir sunta paketini olurda düşürürseniz 10000 tl gibi bir zarara yol açarsınız. Diğer iş kollarında tahminimce çok daha pahalı ürünler kaldırıyorlar. Gözünüz korkmasın öğrenilir. Ben baka baka biraz öğrendim ama daha fazla iş yükü olmasın diye ona el atmıyorum.Yoksa fabrikada yatar kalkar hale gelirim.Bende işsizdim yazın  iş buldum. Çalışıyorum. Ama extra mesai olunca moralim bozuluyor. Çünkü ne kadar fazla çalışırsam çalışayım bana hakkettiğim parayı vermeyecekler.

Gelelim CNC makinasına. Benimki çok karışık değil ama en basitide değil.Ahşap işleme üzerine çalışıyorum.Suntalara delik açarak modüler mobilya üretiyoruz. Kullandığım makinalar Omaksan SL100 ve SL 1650. Aşağıya linkini bırakacağım. Üç boyutlu görmek ve proje okuyup onu makinaya yaptırabilmek çok önemli.Yoksa pedala basmayı herkes yapıyor.İmkanım olsa sizin gibi ,büyük şehirlerde bulunan çok fonksiyonlu CNC makinaları var.Onlara gözümü dikerdim.Onların kursunu alabilirsiniz ya da benim gibi balıklama dalarak ,sürekli sorarak ve bakarak çözmeye çalışırsınız. Ve bir gün bir bakmışsınız makinayı yönetiyorsunuz.Ayrıca şunu da söyleyeyim patronum öğretmen olacak adammış.Onunda hakkını yemeyeyim. Her sorduğum soruya cevap veriyor. Ama karşılığınıda ben verdim ve veriyorum.Başlarda patron çok az yardıma geldi. Şimdi ise gelmiyor. Çünkü neredeyse o neyse ben de oyum o makinada. Ben 1,5 ayda çözdüm makinayı ama yanlış yapmaktan korktuğum için ilk projemi 2,5 uncu ayda girdim.Nedeni seri üretim yapmamız. Olası bir yanlışta 1000 tl zarardan 50000 tl zarara kadar yolu var( bir günlük maliyet).  Ben mobilya sektöründe sürekli ihtiyaç olduğunu biliyorum. Bir mobilya fabrikasında en son işten çıkarılacak kişi CNC operatörüdür. Bu diğer fabrikalarda da geçerli. Hatta metal,aliminyum ve kalıpçılıkta daha önemli.Umarım yardımcı olmuşumdur.Kusura bakmayın işten anca geldim ve foruma yeni girebildim.Yoksa daha erken cevaplardım. Unutmayın herkesin bir rızkı var. Yaklaşık 70 tane yere başvurduktan sonra bu işi bulabildim . Yani tam istediğim gibi bir işti. Mutluyum inşallah size de nasip olur. 

Şunu da belirteyim bu makinalar çok hızlı. Olurda dalgınlık olursa( çok düşük bir ihtimal) elinizden eser kalmaz.

Çok teşekkür ederim, gerçekten uğraşıp tecrübelerinizi tavsiyelerinizi paylaşmışsınız, ağzınıza sağlık ?? Yazdıklarını değerlendiricem, yine varsa farklı tavsiyesi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim??

• Beğeni 2

istinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 1 saat önce yazdı:

Kizlarimin hepinize selami var.??? 

Diyorlar ki " Üzülmeyin ve bekleyin; her güzel şey sabirdan sonra gelir." ? 

Aleyküm selam teacherım.

Kız çocuklarını çok severim. İki oğlum vardı kızlarım yoktu. Bir bebek dikmiştim poşetlerimi dolduruyordum içine,  birgün küçük oğlumu o bebeği hırpalarken buldum. Neden yaptığını sordum. Benim onu sevdiğimi severken de güzel kızım dediğimi söyledi. Kıskanmış bez bebeği. ?

Siz kızlarım diyince hep o hatıram aklıma geliyor. Allah dan senin ufaklık büyük, durumu kavrayabilcek yaşta. Benim küçüğüm o zaman 2,5 _3 yaşlarındaydı.

• Beğeni 6
  • Kahkaha 1

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...