İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Konuk
LA TAHZEN, 42 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun @Elazizhocam. Deprem diyince 99 depremini hatırlıyorum hep.

Allah'ım kimseyi çaresiz bırakmasın. 

Amin amin çok amin..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 1 saat önce yazdı:

Hafta sonu icin eve geldim ailemin yanina o sallantiyi antepte karsilamadim şükür.. Fakat başka sallantilar dahil oldu içime. Babamla konuştuk hasbihal ettik uzun uzun.. Ona kendim için umutlu olduğumdan bahsettim. Bana ben umutsuzum dedi. Sasirdim. O kadar sasirdim ki kendin için mi söylüyorsun dedim. Hayır  senin için de umutsuzum dedi. Afalladim. Bazen umudumun bir deli sacmasi olup olmadığı hakkında şüpheye düşerim bugün de yine öyle oldu iste. Kendi kendime halledemedim bunu. Ya babam gerçekten herşeyden sıtkını sıyırdı tüm beklentisini yitirdi adaletten ya da ben fazla saçmalıyorum olacaklar konusunda. Buradan bakınca ikisi de kötü. Hangisi doğru olursa olsun acıtır canımı.. Bunu görmek üzücü...

Sevgili @Ophelia sanirim baban bian karamsarliga dusmus. Esim de bazen benim hakkimda oyle konusurdu. Sasirirdim. 'Hani yuzde yuz iadeydim ben?'derdim. 

Elaziz, 1 saat önce yazdı:

Korktum ağladım sonra seslerini duydum sevindim sonra  sizinle paylaşmak istedim dostlar. İyi ki varsınız. Ninemin mahallesi yıkılmış bayağı kötüymüş durumlar.

Cok gecmis olsun:(

• Beğeni 3

KHK 675, kriter yok, Yurtdışında yetişmiş, Fetö’nün F’si bile bilinmiyordu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Elaziz, 2 saat önce yazdı:

Ailem iyi çok şükür fakat yıkım hasar diğer bir çok sıkıntı mevcut Elazığ'da

Çok geçmiş olsun Elaziz.

Allah korumuş bence .6.7 gerçekten yüksek bi oran.Allah bir daha yaşatmasın....???

• Beğeni 3

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ophelia bazen insanın modu düşüyor.

Banada o anlar geliyor.Duzelmeyecek hiç bir şey diyorum.Ama Allah'tan ümit kesilmez demiş atalarımız.Bunlar hep yaşanıp söylenen sözler .

Bakalım Rabbim neyler,neyler ise güzel eyler...

Yunus Emre diyor ya:

"

Cana cefa kıl ya vefa
Kahrın da hoş, lutfun da hoş,
Ya derd gönder ya deva,
Kahrında hoş, lutfun da hoş.

Hoştur bana senden gelen:
Ya hilat-ü yahut kefen,
Ya taze gül, yahut diken..
Kahrında hoş lutfun da hoş.

Gelse celalinden cefa
Yahut cemalinden vefa,
İkiside cana safa:
Kahrın da hoş, lutfun da hoş.

Ger bağ-u ger bostan ola.
Ger bendü ger zindan ola,
Ger vasl-ü ger hicran ola,
Kahrın da hoş, lutfun da hoş.

Ey padişah-ı Lemyezel!
Zat-ı ebed, hayy-ı ezel!
Ey lutfu bol, kahrı güzel!

Ağlatırsın zari zari,
Verirsen cennet-ü huri,
Layık görür isen nari,

Gerek ağlat, gerek güldür,
Gerek yaşat gerek öldür,
Aşık Yunus sana kuldur,
Kahrında hoş, lutfun da hoş" Ya Rap....

• Beğeni 5

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Gunaydin mahalle sakinleri rabbim enkaz altindakileri bi an once kurtarılmayı

nasip etsin cok zor bende 17 agustosu yasadim cok zor ve kış sartları bizde baya hissettik . Sevgili @Ophelia babanin umitsiz olmasi ve sana yansimasi cok normal bazen ole bi umitsizlige kapiliyoruz ki artik hic birseyin normallesmeyecegini dusunuruz ve  bence baban olumsuz bi duruma seni hazirliyo olabilir onceden yani gencken su 4yil 10 yil oldu bana bi olayin hep olumsuz yanini kendime cekerdim ki uzulmeyeyim sonrasinda ?

• Beğeni 4

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 13 saat önce yazdı:

Hafta sonu icin eve geldim ailemin yanina o sallantiyi antepte karsilamadim şükür.. Fakat başka sallantilar dahil oldu içime. Babamla konuştuk hasbihal ettik uzun uzun.. Ona kendim için umutlu olduğumdan bahsettim. Bana ben umutsuzum dedi. Sasirdim. O kadar sasirdim ki kendin için mi söylüyorsun dedim. Hayır  senin için de umutsuzum dedi. Afalladim. Bazen umudumun bir deli sacmasi olup olmadığı hakkında şüpheye düşerim bugün de yine öyle oldu iste. Kendi kendime halledemedim bunu. Ya babam gerçekten herşeyden sıtkını sıyırdı tüm beklentisini yitirdi adaletten ya da ben fazla saçmalıyorum olacaklar konusunda. Buradan bakınca ikisi de kötü. Hangisi doğru olursa olsun acıtır canımı.. Bunu görmek üzücü...

Sayin opelia aynı durumu ben de yaşıyorum maalesef. Ben de umutlu idim babam ise umutsuz.. Duzelmeyecek diyor. Sizi kurban ettiler bitti...diyor. geri dönüş  falan olmaz diyor. Halbuki ben bu hatalardan dönülecsk diye umutluydum?

Elaziz, 13 saat önce yazdı:

Korktum ağladım sonra seslerini duydum sevindim sonra  sizinle paylaşmak istedim dostlar. İyi ki varsınız. Ninemin mahallesi yıkılmış bayağı kötüymüş durumlar.

Çok geçmiş olsun... Rabbim kolaylik versin. Bilmoyorum biz ne olacağız.  Marmara hep ayakta hafif hafif sallaniyoruz beyetonden korusun Rabbim 99 tekrar etmez inşaallah 

• Beğeni 1
  • Üzülme 3

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selaman mahalle.öncelikle elazığlılara ve tüm memleketime geçniş olsun.hayatını kaybedenlere Rabbim merhametiyle muamele etsin.geride kalanlara sabri cemil versin .çok üzücü hepimiz çok üzüldük ama biliyorum ki ateş düştüğü yeri daha çok yakar.?

Sayın ophelia ve elaf benim de çevremde olumsuz konuşan insanlar var bunlardan biri de eşim.ben inatla diyorum ki olumsuz konuşanlara Rabbim asla zulmetmez , kimsenin hakkını kimsede bırakmaz, zulüm baki olmaz ,kimsenin yanına yaptığı kalmaz er ya da geç hakkımızı alacagız.Adil i mutlak olan Allah bu zulmü görüyor.bizler alın teri dökerek ,dirsek çürüterek vatanımıza milletimize hizmet etmek için yola çıktık ana babamıza hayırlı  evlat olmak ,onların başını öne eğmemek için hak yemeden  didindik durduk.kim ne derse desin ben kendimden eminim kalplerin sahibi olan Allah benim kalbimi ve vicdamımı biliyor,bu bi imtihan herbirimiz için ,zulmeden ve zulme uğrayanlar için,hamdolsun ki rabbim beni mazlumlardan eyledi.hep diyorum ki zulmedenler düşünsün.asla ve asla kim nederse desin ümitsizliğe kapılmayın.

Herşey vaktini bekler

Ne gül vaktinden önce açar

Ne güneş vaktinden önce doğar

Bekle senin olan sana dönecektir.

(  Mevlana)

Selam ve dua ile.....

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1

20. İdare mahkesi bekleniyor?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR

Depreme çok üzüldüm. Kalanlara şifa sabır ve biran önce ferahlık, ölenlere de Allahtan rahmet diliyorum...

Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın...

?

Başta Sn @Elaziz olmak üzere herkese geçmişolsun...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Diane, 17 saat önce yazdı:

Rosie bugün hastalanmış, civciv de hastaydı biliyorsunuz. Maalesef foruma uğrayamayacak bir süre. Selamlarını iletiyor.

SnRose ,sevgili civcivine ve Güzel Ülkemin insanlarına geçmiş olsun dileklerini iletiyorum.Cok ama çok üzgünüm,uzgunken yazamam,kabuguma çekilirim.Tvleri izlememeye çalışıyorum,canım yanıyor.Rabbim ölenlere rahmet eylesin,kalanlara ve ailelerine sabırlar ihsan eylesin...

Elaziz, 16 saat önce yazdı:

Ailem iyi çok şükür fakat yıkım hasar diğer bir çok sıkıntı mevcut Elazığ'da

Öncelikle geçmiş olsun.Rabbim bir daha yaşatmasın @Elaziz ..Depremi ilk duydum ve inanın aklıma önce siz geldiniz.Sizi çok iyi anlıyorum.Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

Elaziz, 15 saat önce yazdı:

Gece çok üzüldüm ,hala üzgünüm.Ölen kardeşlerime  dualar yolluyorum,elimden fazlası gelmiyor.

• Beğeni 4

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Teacher, 6 dakika önce yazdı:

SnRose ,sevgili civcivine ve Güzel Ülkemin insanlarına geçmiş olsun dileklerini iletiyorum.Cok ama çok üzgünüm,uzgunken yazamam,kabuguma çekilirim.Tvleri izlememeye çalışıyorum,canım yanıyor.Rabbim ölenlere rahmet eylesin,kalanlara ve ailelerine sabırlar ihsan eylesin...

Çok sağolun Sn @Teacher...

Civciv bana bulaştırdı sanırım, dün işte kötü oldum baya böyle birden. Ama şu deprem varya mahvetti bizi, çok üzüldüm ben de. Şu soğuk kış gününde, Allahım çok zor ya...

Hala enkazda kurtarılmayı bekleyen insanlar var. Bazı görüntüler dolaşıyor sosyal medyada, içler acısı...

Offf...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...