İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Konuk

Bazen rüyada görüyorum sanıyorum. KHK'lıymışım, sonra iade olmuşum, sonra virüs çıkmış, tüm dünyayı sarmış, on binlerce insan ölüyormuş...Sonra rüyamda "ABD'deki Yellowstone Süper Volkan'ı hareketlenmiş. Patlarsa çıkan küller uzun yıllar güneş ışınlarının dünyaya gelmesini engelleyecekmiş. Bu da Buzul Çağı demekmiş, tarımın hayvancılığın ölmesi milyarlarca insanın ölmesi demekmiş...

Rüya herhalde... Gerçek olamaz herhalde... Biri şaka falan desin...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 10 dakika önce yazdı:

Üztüme üztüme yülüdüley. Düvdüley...

???

Gizem mizem de kalmadı. Nasıl geçecek artık günler...

Neyin peşine düşüces, neyi sorgulayacas, neyi tahmin edeces ne kaldı, demiyo kimse...

Bizi biarada tutacak şeyler böyle biiiğr biiiğr tükensindi miydi...

Aşkın bittiği evliliklere döndü forumdaki profilim...

Valla dağılalım yaf, bu ne böyle...

Tek başıma kaybettim ama savaşarak kaybettim...

Allahtan gece geç saatte oldu. Yoksa telefonumu tc mi alır da öyle yatardı bu mahalle...

???

Dünürümmm...

Sen de yoktun...

Hiç üzülmeyin sevgili@Rose belki de yolun sonuna geldiniz iadeniz an meselesidir engin sulara yelken açma vakti gelmiştir belli mi olur??⛵

• Beğeni 4

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Umutlu, 8 dakika önce yazdı:

Hiç üzülmeyin sevgili@Rose belki de yolun sonuna geldiniz iadeniz an meselesidir engin sulara yelken açma vakti gelmiştir belli mi olur??⛵

Ah o gemide ben de olsaydım... ??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bay edebiyat, 16 dakika önce yazdı:

Bazen rüyada görüyorum sanıyorum. KHK'lıymışım, sonra iade olmuşum, sonra virüs çıkmış, tüm dünyayı sarmış, on binlerce insan ölüyormuş...Sonra rüyamda "ABD'deki Yellowstone Süper Volkan'ı hareketlenmiş. Patlarsa çıkan küller uzun yıllar güneş ışınlarının dünyaya gelmesini engelleyecekmiş. Bu da Buzul Çağı demekmiş, tarımın hayvancılığın ölmesi milyarlarca insanın ölmesi demekmiş...

Rüya herhalde... Gerçek olamaz herhalde... Biri şaka falan desin...

Vallaa dilim tutuldu ne desem bilemedim???

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Zimmermen, 8 dakika önce yazdı:

@RosedewittbukateR 

matematikçi değilim hocam..I am a teacher..

Olsundu... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bütün iş @varex hocamın başından çıktı. Telsiz mandalını açtı kapattı sürekli. @RosedewittbukateR hocam da "sing" etmek zorunda kaldı ? 

• Kahkaha 6

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 15 dakika önce yazdı:

Bütün iş @varex hocamın başından çıktı. Telsiz mandalını açtı kapattı sürekli. @RosedewittbukateR hocam da "sing" etmek zorunda kaldı ? 

???

Singin' "Do wah diddy diddy dum diddy do"

???

Aklıma geldi bak şimdi...

???

Emmi söyleyin kaç gün önce plânladınız bunu. Söyleyin de bilelim...

Editör whatsapp grubumunuz mu var. Biliyodum zaten...

???

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bir test de ben yapayım:

A4 deyince aklınıza ne geliyor?

kağıt geliyorsa Fakir; Audi geliyorsa zenginsiniz.. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bay edebiyat, 8 dakika önce yazdı:

Bir test de ben yapayım:

A4 deyince aklınıza ne geliyor?

kağıt geliyorsa Fakir; Audi geliyorsa zenginsiniz.. ?

Yazılı kağıdının fotokopi makinesine sıkışmasının ardından kurulan uzun cümleler eşliğinde yapılan tamirat sonrası çıkarılan minik kağıt parçasının akabinde çekime devam ederken kaybedilen vaktin hesaplanışı ile akla gelen hiiih öğretmen zili çaldı eyvah sesi sonrası ay benim dersim boştu di mi şu yeni ders programını bi ezberleyemedim ile gelen alınteri eşliğinde çekilen bir oh tu kağıt...

???

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...