İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Teacher, 27 dakika önce yazdı:

@LA TAHZEN nasilsiniz? Çocuklar nasillar? Rabbim once saglik versin... 

SevgiliElaziz gözükmüyor,okuyorsa iyiyim desin lütfen.?

Hocam teşekkür ederim. Hamdolsun İyiyim. Kuzucuklariniza selamlar hocam.

Sürekli ders yapmakta ,  bı birine bı diğerine  derken kosusturma içindeyim.  Zoomdayız ailecek bekleriz efendim. 

Saatler çakışıyor , hocalarım bana kızıyor, en son derdimi anlattım da kurtuldum. 

İlkokul, ortaokulu ve lisede  talebem var yaa, çakışıyor işte saatler.  Anlamıyorlar, hepsine ayrı ayrı anlattım da rahat ettim.

Aaahh dünürüm  şaka tabi yaa ? Hiç soylermiyim matematik öğretmeni olduğunuzu. ?

@Mutlu hocam biz aynı jenerasyonuz galiba .  Bendim buraların en yaşlısı.  Siz  anneanne de olmuşsunuz  maşallah. Amaan ruhumuz genç , zateun hanımlar 30 dan sonra 10 yıl da bir yaş büyüyor. Daha neyiz ki, ?

Çenem mi düştü gene ne ?

Sağlıcakla kalın dostlar, görüşmek üzere?

Aklima, 37 dakika önce yazdı:

Vazgeçilmezim olan bir husus. 689 Yayınlandıktan sonra nere de, ne zaman şeklinde kendimi sorguladığım, cevabını bugün dahi bulamadığım husus. Hey gidi günler.

İnşallah en kısa zamanda geri dönersiniz hocam.  Dualarımızdasınız. 

Rabb'im her işinizi kolaylaştırsın.

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 1

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)
Teacher, 1 saat önce yazdı:

A4 kagidi ne demekti?Sevgi demekti,emek demekti @Bay edebiyat ...??? 

Bir de kendi ozel işin kullanmamalisin,yoksa okula bir top kağit hediye etmelisin anlamina gelirdi A4 kagidi ben ve khklim için@RosedewittbukateR ...?

Benim gibi sinifa girince içinize kelebekler doluşurmuydu ????Öğretmenim @RosedewittbukateR ... 

Ozel değilse merak ettim. 

Bi ben miyim bu aşki yaşayan?  

Eşime bakiyorum,eğitim aşkı bitmek üzere.??? 

Benimki kullerinden doğan bir aşk sanki.??❤️♥️ 

Ben şu an şu moddayım:

"Aşkım baksana bana aşkım,

Aşkım ağlarım ama aşkım..." ??

Yani aşkım karşılıksız kaldı @Teachercığım ret alınca...

Sizin ışığınız sönmesin...

Ben civcivim için zor günler geçirdim. 2013de ve sonrasında çalışamadım. Sağlık sorunları nedeniyle. Tam sahalara döndüm derken bunlar oldu...

Ama unutamadığım bi sene var mı derseniz 2011 ve 12 yi unutamadım. Benim için çok güzel bi başlangıçtı. Hayatımın engüzel günleriydi. İçimde kelebekler uçuşuyordu evet. O günlere dönmeyi isterdim. Bak gözlerim doldu bi an...

En çok da bahçede nöbet tutmayı özledim. Çocuklarla voleybol oynamayı. Onlarla sinemaya gitmeyi. Piknik yapmayı. Biz çok kaynatırdık çocuklarla. Çok eğlenirdik. Arkadaş gibiydik. Kıpır kıpırdık. Hepsi de inekti. Beni hiç üzmediler. Şimdi üni falan bitmiştir yani. Güzeldi...

Şimdi de eğleniyorum ama, iyiyim. Bu işimi de seviyorum. Yoruluyorum ama öğretmenken de yoruluyordum. Fazla mesaiye kalıyorum ama öğretmenken de kalıyordum. Orda çoğunlukla gençler etrafımdaydı burda da öyle. Tek fark sesleniş şekli...

Eskiden Rose Hocam diyolardı şimdi Rose. Eskiden eokul işleri vardı şimdi de e-akademi. Eskiden sınav hazırlıyorduk. Şimdi ha bire sınav oluyoruz...

Belki son zamanlarımda okuldan uzak kalışımdan bu süreci kolay atlattım. Çünki ben de, annem sayesinde, tıpkı sizin gibi okulda doğdum. Okulda büyüdüm. Sonsuza kadar da okulda olacakmışım gibiydi. Yani son zamanlarım civcivime denk gelmeseydi hala çalışıyor olsaydım, okuldan birden ayrılmayı belki kaldıramazdım...

Nasip. Eğer ihraç olur olmaz bi üni vs okusaydım da bu süreci anlamazdım, iyi olurdu. Evden okula okuldan eve bi hayat işte, aynen devam derdim...

Bi okul kokusu duymak beni çok etkiliyor, bi de çocuk sesleri. Ona dayanamıyor insan, hiç giymediğim önlüğümü bile görmeye dayanamıyorum aslında...

Uzun süre özel ders ile idare ettim ama insan defter kitap görmeye de dayanamıyor. 1000 kere anlattığın bi konuyu başka bi defterde başka biri anlatmış görünce yutkunamıyor insan. Gelen çocuğun kalemkutusu bile ayrı güzel kokuyor bian. Çantasının tozuna imreniyorsun. Öğretmeninin koyduğu ✔ işaretine gidiyor parmakların da dokununca için sızlıyor. Bazen özel derse formasıyla geliyor çocuk. Üstünün başının kiri bile ne güzelmiş meğer diyorsun...

Benim de bi kalemkutum vardı. Anahtarlarım bir sürü. Dolaplarım. Dosyalarım. Tahtakalemlerim. Mürekkeplerim. Kupam vardı mesela. Çayımı içtiğim. Dolabıma yapıştırdığım resimlerim vardı. Bahçe nöbetinde çaldığım bi düdüğüm. Minik bilgisayarım. Dolabıma koyduğum çocuklara dağıttığım birsürü çikolatam vardı. Tüm sınıfımı alıp çiğköfte ısmarlamayı özledim. Eylül ayında çılgınca yaptığım kırtasiye alışverişini. Çocuklarla yaptığımız kalem hastanesini. Çektiğim fotokopilerde elimi ısıtmayı özledim...

Baktım kalbim dayanmıyor, ben de işe girdim işte...

Yine de şükür şükür şükür...

Bana bu günlerimi aratmasın Allah...

Önce sağlık, önce...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

sn.Rose meslektaşım gözlerim dolarak okudum yazdıklarınızı.Tekrar gelir mi yaşanan o güzel günler demekten kendimi alamıyorum.Bizler  sadece para için yapmadık bu mesleği ona inanıyorum.Diyorum ki Allah biliyor ya ?

• Beğeni 8

672 sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
LA TAHZEN, 2 saat önce yazdı:

@Mutlu hocam biz aynı jenerasyonuz galiba .  Bendim buraların en yaşlısı.  Siz  anneanne de olmuşsunuz  maşallah. Amaan ruhumuz genç , zateun hanımlar 30 dan sonra 10 yıl da bir yaş büyüyor. Daha neyiz ki, ?

Çenem mi düştü gene ne ?

Sağlıcakla kalın dostlar, görüşmek üzere?

Zannedersem ben sizden daha yaşlıyımdır çocuklarınızın yaşına bakacak olursak sn @LA TAHZEN  ama dediğimiz gibi önemli olan ruhumuzun genç olması ya zaten her yaşın ayrı bir güzelliği var ?sizleri ,mahalleyi çok sevdim inanın??? buradaki herkesin Allah gönlündeki muradını versin tez zamanda iade olmalarını işlerine kavuşmalarını nasip etsin inşaallah??

• Beğeni 5

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutlu, 20 dakika önce yazdı:

Zannedersem ben sizden daha yaşlıyımdır çocuklarınızın yaşına bakacak olursak sn @LA TAHZEN  ama dediğimiz gibi önemli olan ruhumuzun genç olması ya zaten her yaşın ayrı bir güzelliği var ?sizleri ,mahalleyi çok sevdim inanın??? buradaki herkesin Allah gönlündeki muradını versin tez zamanda iade olmalarını işlerine kavuşmalarını nasip etsin inşaallah??

Biz de sizi çok sevdik öğretmenim @Umutlu .... 

Bu arada nickiniz bence sizi yansıtıyor,ne guzeldir umut taşimak ve tasidigi bu umudu başkalarina hissettirebilmek...?

inegöl, Bir saat önce yazdı:

sn.Rose meslektaşım gözlerim dolarak okudum yazdıklarınızı.Tekrar gelir mi yaşanan o güzel günler demekten kendimi alamıyorum.Bizler  sadece para için yapmadık bu mesleği ona inanıyorum.Diyorum ki Allah biliyor ya ?

Ben de çok duygulandım,bunca meslegini seven guzel insanlarin yaninda meslek aşkimdan bahsetmekten utandim???@inegöl .. 

Hepinizden özür diliyorum....

@RosedewittbukateR öğretmenim,yazdiklarinizi okurken inanın yaşadim.Gozumde ve kalbimde canlandı. 

Dilerim ki,en kisa surede guzel oğrencilerinize kavuşun,onlar da size...?

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @RosedewittbukateR hocam,

Siz ne kadar güzel anlatmışsınız...Bir çoğunu ben de hissetmişim ama kendime bile itiraf edememişim resmen okuyunca “ah evet işte ben” dedim.“İşte ben...”Aynı duygular...

Ben de evlilik,tayinler,2 çocuk için doğum izinleri derken 2015-2016 kendimi tam olarak işime verdiğim yıllardı.Artık bir tanesi 1.sınıf diğeri de kreşe başlıcaktı....Öğretmenlikten çok zevk almama rağmen bişey eksikti, kendimi geliştrmeliydim..

Çok düşündükten sonra akademik hayata devam etmeye karar verdim.O yıl hiçte fena sayılmaycak iyi bir üniversiteye doktoraya başvurdum.Ama öylesine..master yapalı çok olmuştu, unutmuştum ara vermiştim..

Tam o malum günün gündüzünde öğrendim kabul edildiğimi hem de ilk sıralarda.

Şunu da atlamak istemiyorum:Babam öğretmen olarak devam etmemden hep şikayetçi olmuştur.Derdi ki:lisans yaptığım üniv kastederek o iyi okuldan öğretmen olmak için mi mezun oldun??☺️Halbuki eğitm fakültesi mezunuyum.
Bana üniversteye mi geçeceksin diye sordu.Ben de yok babacım hem doktora yapıp hem öğretmen olacağım dedim.

Neyse 19unda (o sırada memleketteydim) atladım gittim ünivye kaydolmaya.

Bir hafta sonra açığa alındığımda gördüğüm yazıda 19temmuzda insan kaynaklarından çıkan kararla açığa alınmışım.

Yani 19 temmuzda bi yandan doktoraya kaydolmuşum diğer yandan öğretmenlikte defterim dürülmeye başlamış.???

Aslında süreci atlatmamda bir yandan iyi oldu.Hiç bir şey olmamış gibi öğrenciliğe devam ettim.2 yıl derslere devam ettim.Ama o en sancılı yıllarda...En kötü zamanlarda...Allah’ım akademi ne kaynıyordu.İhraçların arkasından ne atıyorlardı!!neler neler??tabi ben başım yerde dinleyip eve gelince depresyona giriyordum...

Bu arada beni bulmaları o kadar kolaydı ki AllahImın sayesinde benim ihraç olduğumu hiç anlamadılar.Ama ben kendimi hep kötü hissettim.Sizin çalışırkenki haliniz...Çok sevilen bir doktora öğrencisi oldum baya gözdeydim, makalem bile var. Ama teze geçince devam edemeyeceğime karar verdim.Çünkü hocaya daha fazla yalan söyleyemexektim,doğruyu söylersem de benle çalışmayacaktı.Ben de nedensiz bıraktım.Hayatımdaki en büyük başarısızlıkıtır,bir şeyi hem de çok iyi yaptığım bir şeyi yarım bıraktım..
Özel derslerde de hep sizin gibi hissettim...Ama en çok kızım şimdi benim bıraktığım öğrencilerimin yaşına geldi.Onun defteri,ödevleri vs. hem hasretimi gideriyor hem de beni çok üzüyor..?

Ay ne çok yazmışım?sanırım yazınca rahatladım.

• Beğeni 4
  • Üzülme 5

672 meb ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zimmermen, 20 dakika önce yazdı:

Siz ne kadar güzel anlatmışsınız...Bir çoğunu ben de hissetmişim ama kendime bile itiraf edememişim resmen okuyunca “ah evet işte ben” dedim.“İşte ben...”Aynı duygular...

Ben de evlilik,tayinler,2 çocuk için doğum izinleri derken 2015-2016 kendimi tam olarak işime verdiğim yıllardı.Artık bir tanesi 1.sınıf diğeri de kreşe başlıcaktı....Öğretmenlikten çok zevk almama rağmen bişey eksikti, kendimi geliştrmeliydim..

Çok düşündükten sonra akademik hayata devam etmeye karar verdim.O yıl hiçte fena sayılmaycak iyi bir üniversiteye doktoraya başvurdum.Ama öylesine..master yapalı çok olmuştu, unutmuştum ara vermiştim..

Şunu da atlamak istemiyorum:Babam öğretmen olarak devam etmemden hep şikayetçi olmuştur.Derdi ki:lisans yaptığım üniv kastederek o iyi okuldan öğretmen olmak için mi mezun oldun??☺️Halbuki eğitm fakültesi mezunuyum.
Bana üniversteye mi geçeceksin diye sordu.Ben de yok babacım hem doktora yapıp hem öğretmen olacağım dedim.

Bir hafta sonra açığa alındığımda gördüğüm yazıda 19temmuzda insan kaynaklarından çıkan kararla açığa alınmışım.

Yani 19 temmuzda bi yandan doktoraya kaydolmuşum diğer yandan öğretmenlikte defterim dürülmeye başlamış.???

Aslında süreci atlatmamda bir yandan iyi oldu.Hiç bir şey olmamış gibi öğrenciliğe devam ettim.2 yıl derslere devam ettim.Ama o en sancılı yıllarda...En kötü zamanlarda...Allah’ım akademi ne kaynıyordu.İhraçların arkasından ne atıyorlardı!!neler neler??tabi ben başım yerde dinleyip eve gelince depresyona giriyordum...

Bu arada beni bulmaları o kadar kolaydı ki AllahImın sayesinde benim ihraç olduğumu hiç anlamadılar.Ama ben kendimi hep kötü hissettim.Sizin çalışırkenki haliniz...Çok sevilen bir doktora öğrencisi oldum baya gözdeydim, makalem bile var. Ama teze geçince devam edemeyeceğime karar verdim.Çünkü hocaya daha fazla yalan söyleyemexektim,doğruyu söylersem de benle çalışmayacaktı.Ben de nedensiz bıraktım.Hayatımdaki en büyük başarısızlıkıtır,bir şeyi hem de çok iyi yaptığım bir şeyi yarım bıraktım..
Özel derslerde de hep sizin gibi hissettim...Ama en çok kızım şimdi benim bıraktığım öğrencilerimin yaşına geldi.Onun defteri,ödevleri vs. hem hasretimi gideriyor hem de beni çok üzüyor..?

Hocam ben de henüz tez hocama söylemedim. TÜBİTAK projesi falan olmadığı sürece de sorun olmaz. Anlaşılmaz. Bence bir af olursa dönün. Devam edin... Anladığım kadarıyla zamanında TRde ilk 1000 hatta ilk 500e girerek TRnin en iyi okullarından birinde İngilizce öğretmenliği okudunuz. Güzel bir eğitim doktorası çok güzel bir kiraz olur bu pastanın üzerine....

@RosedewittbukateRhocam. Okurken duygulandım. Ekim ayında iade olan arkadaşım da böyle anlatırdı. O sınıf öğretmeni idi. Küçük çocuklarla kurduğu bağı anlatır. Gözleri dolardı. Şükür Allaha kavuştu öğrencilerine. Siz de kavuşacaksınız inşallah. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 30 dakika önce yazdı:

Biz de sizi çok sevdik öğretmenim @Umutlu

Ben de çok duygulandım,bunca meslegini seven guzel insanlarin yaninda meslek aşkimdan bahsetmekten utandim???@inegöl .. 

Hepinizden özür diliyorum....

@RosedewittbukateR

Olur mu @Teacher estağfurullah anlattıklarınız da kendimizi görüyoruz.Mesleğimize tekrardan kavuşalım işimizi aşkla şevkle yapalım inşallah.Bu konuşulanları da acı bir anı olarak anlatalım

• Beğeni 3

672 sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Gidişata bakıp üzülme, sabırlı ol

. Bak ayetinde ne diyor Allah (c.c);

'Lâ yukellifullâhu nefsen illâ vus'ahâ'

"Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başka yük yüklemez"

Saygılarımla

• Beğeni 9

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zimmermen, 31 dakika önce yazdı:

Ne diyeceğimi bilemiyorum inanın,bunları yapanlar bu vebalden nasıl kurtulacaklar.Böylesine meslek aşkıyla dolu zeki çalışkan dinamik insan tam da bu ülkeye hizmet etmeye etrafını aydınlatmaya başlamışken böylesine karanlığa gömmek bu ülkeye yapılacak en büyük ihanet değilmi.İnşaallah en kısa zamanda tüm sıkıntılarınız biter bıraktığınız yerden mesleğinize devam edersiniz inşaallah umudunuzu ve sağlığınizı kaybetmeyin yeter

• Beğeni 4

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...