İçeriği gör
MSA

dilekçe İdari Kararla İhraç Edilenlerin (OHAL Sonrası) İdari Dava Başvuru Dilekçesi

Önerilen Yorum

Konuk Fatih Seyis

7145 sayili kanunla bakan onayıyla ihraç edilenlerdenim kanunu inceleyince ihraç edilenler öncelikle kuruma itiraz etmesi gerekiyor yazıyor kafam karıştı kuruma ihracla alakalı itiraz edelim mi yoksam direk dava mı açalım 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk Fatih Seyis

ekteki örnek dava dilekçesi açılmıyor uzgunuz suresı dolmus yazıyor bu dava dilekçesine nasıl ulasabılırım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Fatih Seyis Düzeltildi.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dilekçe örneğinde "Savunma Hakkı Kullandirilmaksizin" başlığı var. Ben 2019'da OHAL sonrasında ve savunma verdikten sonra ihraç oldum. Bu dilekçe örneği uygun mu benim için? teşekkürler

OHAL sonrası ankesör ve ihraç 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Emekli olduğum kurum (DzKK)'dan Rütbemin geri alındığı tebliğ edildi. Kocaeli'de ikamet ediyorum. Nereye dava açmalıyım?

Türbenin geri alınması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dumanist Duman, 27 dakika önce yazdı:

Emekli olduğum kurum (DzKK)'dan Rütbemin geri alındığı tebliğ edildi. Kocaeli'de ikamet ediyorum. Nereye dava açmalıyım?

Emekli olunduğu için işlemi tesis eden idarenin bulunduğu yerdeki idare Mh.ne dava açılır. (2577 s.lı Kanun md 32.) Burada yetkili Mh, Ankara'daki idare mahkemesidır. 

.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehmet Ali Dinçer, 1 dakika önce yazdı:

Emekli olunduğu için işlemi tesis eden idarenin bulunduğu yerdeki idare Mh.ne dava açılır. (2577 s.lı Kanun md 32.) Burada yetkili Mh, Ankara'daki idare mahkemesidır. 

Teşekkürler 

Türbenin geri alınması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba sormak istediğim şu , OHAL komisyonundan ret alıp idare mahkemesine dava açanların davalarının görüldüğü mahkeme ile , açıktan ihraç olanların davalarının görüldüğü mahkeme farklımı? Forumlarda 1000 gün ve üzeri mahkeme süreleri görüyorum. BEn bugün dava açtım 14. idare mahkemesi 210 gün süre verdi. NOt: Açıktan ihraç oldum. Beraat aldım 

asker yakını

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mustafa Kargı, 4 saat önce yazdı:

Merhaba sormak istediğim şu , OHAL komisyonundan ret alıp idare mahkemesine dava açanların davalarının görüldüğü mahkeme ile , açıktan ihraç olanların davalarının görüldüğü mahkeme farklımı? Forumlarda 1000 gün ve üzeri mahkeme süreleri görüyorum. BEn bugün dava açtım 14. idare mahkemesi 210 gün süre verdi. NOt: Açıktan ihraç oldum. Beraat aldım 

Evet. Khk ile ihraç olanlar ile OHAL sonrası kurumca ihraç olanların yetkili mahkemeleri farklıdır.

Khk ihraçları 5 mahkemeye yığıldığı için süreler çok daha fazla...

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...