İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Tüüç, 07.08.2019 - 15:34 yazdı:

Hocam iyi günler size mail atmıştım bakma şansınız var mı

Dilekçenizde bazı değişiklik ve eklemeler yaptım. E-postanıza yolladım. Umarım faydalı olur.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Koyunyemez, Bir saat önce yazdı:

Öyle bi anlatıyorum ki sanki kıçı kirik disiplin subayligini yüceltiyor çok şey biliyormuş edaları yaratıyorsun. Bizde Hvkk da nerde ise yaramayan adam varsa onları disiplin subayı yaparlar bu söylediğiniz işlemlerde alay seviyesine emir kuvvet komutanlıkları tarafından verilir...alay seviyesi birlik münferit hareket edemez.

Üslup olarak neden böyle tarz izlediniz anlamış değilim. Hvkk çalışmıyorum. Kkk personeliyim. Bu yüce ordunun içinde kıçı kırık iş olmaz. İnsanları yapılan işlemler ile az yada çok bilgilendirmek zorunuza gitti galiba. Sizi seviyeye davet ediyorum 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese selamlar. Haziran ayında bakan oluruyla ihraç oldum. Benimle birebir aynı durumda olan arkadaşlarım açıkta devam ediyor (inşallah hiç ihraç olmasınlar). Bazı arkadaşlar ise çok daha uzun süredir ggu-açık durumunda devam ediyorlar. Ben dahil olmak üzere bahsettiğim arkadaşlar ankesör nedeniyle 3-6 ay arası cezaevi geçmişimiz var. İddianameler genelde balon şekilde. Bilirkişi bile %80inin yalan olduğunu ortaya koydu. Sormak istediğim soru kim neye göre ihraç oluyor/olmuyor? İdari davada isim vermeden benzer durumda olan kişiler ihraç olmadı şeklinde bir itiraz yapılmalı mıdır? Şimdiden teşekkürler

Ohal sonrası-Tabii değil-Ankesör-Ankara 20.Acm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
siradanbirkisi, 2 dakika önce yazdı:

Herkese selamlar. Haziran ayında bakan oluruyla ihraç oldum. Benimle birebir aynı durumda olan arkadaşlarım açıkta devam ediyor (inşallah hiç ihraç olmasınlar). Bazı arkadaşlar ise çok daha uzun süredir ggu-açık durumunda devam ediyorlar. Ben dahil olmak üzere bahsettiğim arkadaşlar ankesör nedeniyle 3-6 ay arası cezaevi geçmişimiz var. İddianameler genelde balon şekilde. Bilirkişi bile %80inin yalan olduğunu ortaya koydu. Sormak istediğim soru kim neye göre ihraç oluyor/olmuyor? İdari davada isim vermeden benzer durumda olan kişiler ihraç olmadı şeklinde bir itiraz yapılmalı mıdır? Şimdiden teşekkürler

Öncelikle geçmiş olsun. İnşallah tez zamanda tekrar döneriz. Sizin diğerlerinden önce ihraç olmanızın kendi kanaatimce iki sebebi vardır. Birinci ihtimal malum fetometre var çalıştığınız amirlerden tutun da aldığınız takdirlere kadar bir puan veriliyor. İkinci ihtimal kuvvetin istediği bazı belgeler var idari tahkikat, savunma vs. bunları onlardan önce yollamış olabilir. Hakkınızda hayırlısı. Saygılar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Vefa1453, 6 dakika önce yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun. İnşallah tez zamanda tekrar döneriz. Sizin diğerlerinden önce ihraç olmanızın kendi kanaatimce iki sebebi vardır. Birinci ihtimal malum fetometre var çalıştığınız amirlerden tutun da aldığınız takdirlere kadar bir puan veriliyor. İkinci ihtimal kuvvetin istediği bazı belgeler var idari tahkikat, savunma vs. bunları onlardan önce yollamış olabilir. Hakkınızda hayırlısı. Saygılar.

bu fetometre dedikleri sey butun tsk icin uygulaniyormu acaba.Bilmedigim icin soruyorum tam olarak bu fetometrede nelere bakiliyor biraz acarmisiniz

ankesör ve tanik beyani

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ona bakılırsa, ben de savunmam bile alınmadan ihraç oldum. O zaman ben de yahu adam cezaevinde yatmış görevde, bense ihracım demiştim. 

Kuvvetin cevabı: herkesin dosyası kişisel olarak inceliyor. Kıyaslama yapılamaz. 

Geçmiş olsun 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 15 dakika önce yazdı:

Ona bakılırsa, ben de savunmam bile alınmadan ihraç oldum. O zaman ben de yahu adam cezaevinde yatmış görevde, bense ihracım demiştim. 

Kuvvetin cevabı: herkesin dosyası kişisel olarak inceliyor. Kıyaslama yapılamaz. 

Geçmiş olsun 

Kimsenin dosyası incelenmiyor, okumuyorlar bile, isim veriliyor ve ihraç ediliyor.  Kolay güdülecek adamları tutuyorlar yanlarında ihraç etmiyorlar,  FETÖ bahane.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 1 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun 

Öncelikle geçmiş olsun. Savunma almadan ihraç olmaniz aslında lehinize bir durum idare mahkemesinde bu karar bozma gerekçesi olabilir. Daha önce sanki bir öğretmeni de ohal den sonra savunma alınmadan ihraç Edip, idare mahkemesi kararı bozmuştu. Saygılar

azd3280, 2 saat önce yazdı:

bu fetometre dedikleri sey butun tsk icin uygulaniyormu acaba.Bilmedigim icin soruyorum tam olarak bu fetometrede nelere bakiliyor biraz acarmisiniz

Nedim Şenerin bununla ilgili bir kitabı var ben aldım okudum size de tavsiye ederim. Orada fetometre denilen şeyi her ne kadar hukuk dışı da olsa anlatıyor. Bence tüm kuvvetler uyguluyor. Zaten ilk çıkaran kuvvet dkk. Saygılar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Özet olarak

Nedim Şener, FETÖMETRE'yi şöyle açıkladı:

"Bir kişinin aldığı terfiler, yurt dışı görevler, dil sınavlarına giriş sınavları, geldiği okul, ByLock kullanıp kullanmadığı, Bank Asya'da hesap açıp açmadığı, himmet yapıp yapmadığı, katalogdan evlilik yapıp yapmadığı, çocuklarını okuttukları okullar... Bunlardan birkaç tanesi üst üste gelirse sizin FETÖ'cü olduğunuz hakkında bir şüphe çıkacak. FETÖMETRE durduk yere bir kişiye uygulanan sistem değil, bir adli soruşturma sırasında ismi çıkacak, o kişiyle ilgili bu kriterler tutuyorsa o kişiyle ilgili bilgi sunulacak nitekim savcılıklar da TSK'ya gönderdikleri yazılarda kişiler hakkında bu tür bilgiler istiyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Vefa1453, Bir saat önce yazdı:

Özet olarak

Nedim Şener, FETÖMETRE'yi şöyle açıkladı:

"Bir kişinin aldığı terfiler, yurt dışı görevler, dil sınavlarına giriş sınavları, geldiği okul, ByLock kullanıp kullanmadığı, Bank Asya'da hesap açıp açmadığı, himmet yapıp yapmadığı, katalogdan evlilik yapıp yapmadığı, çocuklarını okuttukları okullar... Bunlardan birkaç tanesi üst üste gelirse sizin FETÖ'cü olduğunuz hakkında bir şüphe çıkacak. FETÖMETRE durduk yere bir kişiye uygulanan sistem değil, bir adli soruşturma sırasında ismi çıkacak, o kişiyle ilgili bu kriterler tutuyorsa o kişiyle ilgili bilgi sunulacak nitekim savcılıklar da TSK'ya gönderdikleri yazılarda kişiler hakkında bu tür bilgiler istiyor. 

Bak kardeşim gene insanları farklı yönlere yonlendiriyorsun nedimin kitabını para verip almam bile ,ikincisi savcılık soruşturması ayrı kuvvetin kanaati ayrı savcılık kuvvete soruyor bu kişi hakkındaki kanatın ne diyor kuvvet elinde ki delillere göre iltisat yada irtibat olarak değerlendiriyor yani o bahsettigin 159 maddelik fetometreyi her kuvvet uygulamıyor örneğin ben takipsizlikte bisey yok...yani insanlarda bilmedigin konular üzerine yönlendirme yapma tahminim genç bir subaysın biraz olaylar içinde takılı kalmışın biraz daha olaylara yukarıdan bak değerlendirme yap...

701 KHK TSK ankesörlü telefon

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...