İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

695 Dz.K.K bir red haberi geldi, adli soruşturma yok, dün komisyon sayfasında görmüş arkadaş. 

695 TSK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

birlik tarafindan ikinci 15 gün  ggu bitti ve kuvvetten yazi gelmediginden kanuni izinlerim baslatildi.derece ve kademe ilerlemesi yapilmamasi normal mi bu?

Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Muratmuratt, 4 dakika önce yazdı:

birlik tarafindan ikinci 15 gün  ggu bitti ve kuvvetten yazi gelmediginden kanuni izinlerim baslatildi.derece ve kademe ilerlemesi yapilmamasi normal mi bu?

Benm gördüğüm kadarıyla normal herkesin bekletildi bütün hakları sadece maaşı verildi.açığa alınınca da 2/3 maaşı verildi...beraat eden binbaşı arkadasimiz var 2yildir açıkta yaklasik 11ay yattı çıktı beraat aldı bekliyor ..lojmandalar ama göreve döndürülmedi öyle bekletiliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Nasıl bir iştir? Ben daha ihraç sebebimi bilmiyorum. Hapis yatanlar lojmanda. 

Yanlış anlaşılmasın sitemim size değil sisteme. Olmayan sisteme. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 14.09.2019 - 18:07 yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun,

**** Sorunuzun cevabı; 7179 sayılı Asker Alma Kanununda var. Beyanlarınıza göre tam olarak sizin durumunuz karşılamıyor ancak kullandıkları dayanak aşağıda koyu olan kısımdır.

Yedek subay veya yedek astsubay olmaya engel hâller

MADDE 33 – (1) Yedek subay veya yedek astsubay, yedek subay adayı veya yedek astsubay adayı, yedek subay aday adayı veya yedek astsubay aday adayı iken;

...

ç) Yedek subay adayı veya yedek astsubay adaylarından Bakanlıkça bu konuda çıkarılan yönetmelikte belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde;

...

2) Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşüren veya askerliğin şeref ve haysiyetiyle bağdaşmayacak eylemlerde bulunanlar ile tutum ve davranışlarıyla yasa dışı siyasi, yıkıcı, bölücü ideolojik görüşü benimsemiş olduğu anlaşılanlar,

...

askerlik hizmetini er statüsünde tamamlar. Bunların askerlik hizmeti erbaş ve erlerin hizmet süresi kadardır.

**** Bu durum doğal olarak askerlik şubenize yazıyla bildirilir. ASAL Genel müdürlüğüne bildirilir. Dolayısıyla bir nevi fişlenmiş oluyorsunuz. Bu durumda güvenlik soruşturması arşiv araştırması sırasında bu husus karşınıza çıkar şöyle ki;

GÜVENLİK SORUŞTURMASI VE ARŞİV ARAŞTIRMASI YÖNETMELİĞİ

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasında araştırılacak hususlar

Madde 11 – (Değişik:RG-25/10/2018-30576-C.K.-228/9 md.) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasında kişinin içinde bulunduğu ortam dikkate alınarak, kişinin kayıtlı ikamet adresi ile fiilen ikamet ettiği adres esas alınmak suretiyle;

a) Kimlik kontrolü, kimlik kayıtlarının doğruluk derecesi, uyrukluğu, geçmişte yabancı bir devletin uyrukluğuna girip girmediği,

b) Genel kolluk kuvvetlerinin ve istihbarat birimlerinin arşivlerinde bilgiler bulunup bulunmadığı, adli sicil kaydının ve hakkında arama kaydı veya herhangi bir tahdidin olup olmadığı,

c) Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakının bulunup bulunmadığı ve 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanuna ve Atatürk ilke ve inkılaplarına aykırı davranıp davranmadığı,

ç) Şeref ve haysiyetini ihlal edecek ve görevine yansıyacak şekilde kumara, uyuşturucuya, içkiye, paraya ve aşırı bir şekilde menfaatine düşkün olup olmadığı, ahlak ve adaba aykırı davranıp davranmadığı,

d) Yabancılarla, özellikle hasım ve hasım olması muhtemel Devlet mensupları ve temsilcileriyle ilgili derecesinin iç yüzü ve nedeni, araştırılır.

Karşınıza çıkması demek işe giremezsiniz demek değildir. İdare mahkemesine başvuru yaparak girebilirsiniz.

***Ne yapabilirim/yapmalıyım.

Mevcut asker alma kanununda "Yedek subay veya yedek astsubay olmaya engel hâller" altında geçen ve muhtemelen size uyguladıkları işleme dayanak olan "2) Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşüren veya askerliğin şeref ve haysiyetiyle bağdaşmayacak eylemlerde bulunanlar ile tutum ve davranışlarıyla yasa dışı siyasi, yıkıcı, bölücü ideolojik görüşü benimsemiş olduğu anlaşılanlar," maddesine sizin durumunuz uymuyor. kalın tutum ve davranışlarıyla....benimsemiş olduğu anlaşılanlar. Sizin hakkınızda tutulmuş bir tutanak, ses yada görüntü ve ses kaydı yoksa, yaptığınız beyanlar ve bunların şahitleri yoksa ve sadece sizin belirttiğiniz 7 ay civarı evde kalma beyanı varsa (evden sonra görüştüm, para yatırdım, bankada hesabım vardı, gibi ekstra hiç bir şey yoksa) bu durum sizin yedek subay adaylığından düşürmeye yetmez. Bu durumda idarenin takdir hakkı kılıfıyla açıklanamaz. Bu durum idarenin takdir hakkını keyfi kullanmasıdır. İdare verdiği kararda bir yasal dayanak göstermeye mecburdur. Bu konuda forumda paylaşımlarım var. Danıştay' ın bir kararının paylaşımı;

https://forum.khkhaber.com/topic/13230-beşi̇nci̇-dai̇re-esas-no-201658016-karar-no-20194157-hakimsavcı-bylock-dernek-tanık/?tab=comments#comment-27260

1 nci şık:

İlk paragraf koyu olan kısım. Konu farklı ancak olay "keyfi" lik konusudur. Konuyla ilgili olarak ilk önce ivedilikle dilekçe yazarak hakkınızda tesis edilen yedek subay adaylığı/aday adaylığından er rütbesine düşürülme işlemini kabul etmediğinizi,

hakkınızda yapılan işlemin mevcut asker alma kanununda "Yedek subay veya yedek astsubay olmaya engel hâller" başlığı altında hangi madde gerekçesiyle yapıldığının tarafınıza açık, anlaşılır bir şekilde gerekçeleriyle birlikte bildirilmesini,

Dilekçenizde şunu da belirtebilirsiniz. Hakkımda tesis edilen işlem .... tarihinde doldurmamız için bize verilen .... isimli formda belirttiğim 7 ay süreyle ... tarihler arasında evde kaldım şeklindeki beyanım ve bu beyanımın "Yedek subay veya yedek astsubay olmaya engel hâller" başlığı altında "2) Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşüren veya askerliğin şeref ve haysiyetiyle bağdaşmayacak eylemlerde bulunanlar ile tutum ve davranışlarıyla yasa dışı siyasi, yıkıcı, bölücü ideolojik görüşü benimsemiş olduğu anlaşılanlar," maddesi kapsamında değerlendirilmesi ise yapılan işlem hukuksuzdur. Söz konusu madde kapsamında hiç bir tutum ve davranışım olmadığı gibi bu konularda hiç bir ikaz, ihtar, uyarıda almadım. Kaldı ki T.C. Devletinin yani devletimin legal kabul etmediği hiç bir yapıyla şahsımı ilişkilendirmek, irtibat ve iltisak kurmak mümkün değildir. 

Yapılan işlem hukuksuzdur. Yapılan işlem idarenin takdir hakkının keyfi kullanılmasıdır. bu konuda Danıştay BEŞİNCİ DAİRE Esas No : 2016/58016 Karar No : 2019/4157 kararında "Yargı mensubu olarak görev yapanlar hakkında meslekte kalmasının uygun olmadığına ve meslekten çıkarılmasına ilişkin bahse konu olağanüstü tedbirin uygulanması için ilgililerin terör örgütleri ve millî güvenliğe karşı faaliyette bulunduğu kabul edilen yapılara üyelik, mensubiyet veya iltisakını ya da bunlarla irtibatını ortaya koyan delil, bulgu ve bu yönde değerlendirme yapılmasına neden olan hususların idare tarafından ortaya konulması gerekmektedir. " açıklamasıyla idarenin ortaya koyması gereken hususları net bir şekilde belirtmiştir.

Kaldı ki hakkımda tesis edilen işlem sadece askerlik hizmetinin ne rütbede yapılmasıyla kalmayacak ASAL, Askerlik Şubem, Askeri İstihbarat yazışmalarına konu olacağından ileride hakkımda yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmalarında "Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasında araştırılacak hususlar" karşıma çıkabilecek bir işlemdir.

Bu nedenle hakkımda tesis edilen ..... lığının .... tarih ve ..... sayılı işleminin iptalini, iptal edilmemesi durumunda hakkımda yapılan işlemin mevcut asker alma kanununda "Yedek subay veya yedek astsubay olmaya engel hâller" başlığı altında hangi madde gerekçesiyle yapıldığının tarafınıza açık, anlaşılır bir şekilde gerekçeleriyle birlikte bildirilmesini, Dilekçeme "Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun" kapsamında cevap verilmesini sorumlular hakkında idare mahkemelerinden çıkacak karar neticesinde dava açma hakkınızı saklı tuttuğunuzu bildirip gereğini arz ederim diyebilirsiniz.

2 nci şık:

Zaman kaybetmemek adına derhal hakkınızda tesis edilen ..... lığının .... tarih ve ..... sayılı işleminin 7179 sayılı Asker Alma Kanununda yer alan "Yedek subay veya yedek astsubay olmaya engel hâller başlığı" altında yer alan gerekçelerle açıklanamayacağını, mağdur edildiğinizi, hakkınızdaki işlemin gelecektede Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmalarında "Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasında araştırılacak hususlar" kapsamında karşınıza çıkabileceğini idarenin hiç bir yasal ve hukuki gerekçe göstermeden hakkınızda tesis ettiği işlemin idarenin takdir hakkının keyfi kullanılması olduğuınu bu konuda Danıştay Beşinci Daire Esas No : 2016/58016 Karar No : 2019/4157 kararında "Yargı mensubu olarak görev yapanlar hakkında meslekte kalmasının uygun olmadığına ve meslekten çıkarılmasına ilişkin bahse konu olağanüstü tedbirin uygulanması için ilgililerin terör örgütleri ve millî güvenliğe karşı faaliyette bulunduğu kabul edilen yapılara üyelik, mensubiyet veya iltisakını ya da bunlarla irtibatını ortaya koyan delil, bulgu ve bu yönde değerlendirme yapılmasına neden olan hususların idare tarafından ortaya konulması gerekmektedir. " açıklamasıyla çeliştiğini bu nedenle işlemin iptalini ve sonraki tazminat ve hak ihlali konusundaki başvurularımda idarenin tazminat ödemesi, T.C. Devleti Hukuk sistemi ve adalet mekanizmasının işleyişi konusunda eleştirilmesi yada cezaya mahkum edilebilecek olması gibi devlet ve kamu yararı hususları da göz önünde bulundurularak yürütmenin durdurulmasını arz ederim. Şeklinde bir dilekçeyle hemen idare mahkemesine başvurunuz yapın.

Her iki durumda da olay idare mahkemesine gider. Bu durumda belki siz askerliğinizi bitirmiş olursunuz. Önemli değil. Önemli olan mücadelenizi yapın. "Keyfi" kararları kabul etmeyin. Velev ki davayı kaybettiniz. İstinaf var. Danıştay var. AYM var. Her halde sonuçta kazanacaksınız. İdare mahkemelerinde avukata ihtiyacınız yok bence. Kazanırmısınız anlattığınız kadarıyla kesinlikle kazanacaksınız. Anlatmadıklarınız varsa, o zaman başka.

öncelikle geçmiş olsun dileğin için ve derdimle ilgilendiğin için müteşekkirim aklima gayet güzel açıklamışsın eline sağlık çok faydalı oldu en kısa zamanda izin alıp idare mahkemesine gidicem. 

belirtmemişim ama tahmin ettiğin sebepten "tedbiren" erliğe düşürüldük o da şu

Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşüren veya askerliğin şeref ve haysiyetiyle bağdaşmayacak eylemlerde bulunanlar ile tutum ve davranışlarıyla yasa dışı siyasi, yıkıcı, bölücü ideolojik görüşü benimsemiş olduğu anlaşılanlar

belirtmediğim ek şeyler 7 ay kaldım değilde 1 eğitim dönemi boyunca cemaat evinde kaldığımı belirtmiştim ancak yinede Eylül 2013 ten bu yana hiç bir şekilde iletişim, bağlantı, bankasya, vb olmadı onun dışında cemaat evinde kalanlar için mecburi olan zaman gazetesi üyeliği(evden ayrılan dek) merhaba ve tümü olmamak üzere sohbetlere katıldığımı da belirtmiştim. son olarak da 2011 de dershaneye gittiğimi de belittim ancak ne disiplin kurulunda ne de konuştuğum avukatlar bu kısma pek odaklanmadıkları için benimde aklımda yer etmemiş olacak ki yazmamışım.

Sonuç olarak birinci şık üzerinden gideceğim sanıyorum aklima yardımın için tekrar teşekkürler Allah yolunu açık etsin 

tsknın manevi şahsiyetine gölge düşürmek veya askerliğin şeref ve haysiyetiyle bağdaşmayacak eylemlerde bulunmak tutum ve davranışlarıyla yasadışı siyasi yıkıcı bölücü ideolojik görüşü benimsemiş olmak disiiplinsizliği suçlaması (aslında 2012de cemaat evinde 7 ay ikamet ettiğimin tespit edilmesi) 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muratmuratt, 14 saat önce yazdı:

Paylaşımınızdan askeri personel olduğunuzu anlıyorum ancak profil bilgileriniz adalet bakanlığı şeklinde.

Derece kademe ilerlemesi yazıyla 30 ağustostan önce birliklere gelir. Mutemetlerde gelen listeyi bordro programına girerdi. Bu usul değişti mi bilmiyorum. En net bilgiyi maaş mutemedinizi arayarak alabilirdiniz. Kademe ilerlemeleri atamaya yetkili amir tarafından yayınlanır. Eğer askerseniz burası kuvvet komutanlığıdır. 657 sayılı kanun madde 64. Kademe ilerlemesinin kıstasıda bulunduğunuz kademede en az bir yıl çalışmış olmanız gerekiyor. Bir yılı doldurmadıysanız ilerleme olmaması normal. Bir yılı doldurduğunuz tarihte ilerleme yapılacaktır.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba Arkadaşlar 

ben ilk defa yazıyorum daha önce takip ediyordum sadece, burada benim durumuma tam olarak uyan kimseyi göremedim

14/07/17  tarihinde 692 ile ihraç oldum. Gözaltı, ifade verme ev araması hiç bir şey olmadı, yaklaşık 2 ay ggu sonrası khk'da  ismimi gördüm. İhraç sonrası araştırmalarım sonucu yaklaşık 10 ay sonra hakkımda takipsizlik kararı (KYOD) verildiğini öğrendim.11/06/18 tarihli karar ile

Abim üniversitede öğretim görevlisi olarak görev yaparken benden once ihraç oldu ve ve 3 yıl 2 ay ceza aldı 8 ay yatarı var yaklaşık 4 ay önce içeri girdi. OHAL komisyonu halihazırda tarafıma herhangi bir olumlu-olumsuz yanıt vermedi benim isteğim nasıl bir cevap geleceğine dair yorumlarınız. ben işlerim nedeni ile sosyal medyayı çok kullanamıyorum sabah erken işe gidip akşam geç geliyorum ara ara bakmaya çalışıyorum.  Hv.K. Kd Bçvş. tüm mağdurların bir an önce mağduriyetlerinin giderilmesi dileğiyle sağlıcakla kalınız

692KHK KYOD  soruşturma yok, mahkeme yok OHAL beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KHK692, 9 dakika önce yazdı:

Merhaba Arkadaşlar 

ben ilk defa yazıyorum daha önce takip ediyordum sadece, burada benim durumuma tam olarak uyan kimseyi göremedim

14/07/17  tarihinde 692 ile ihraç oldum. Gözaltı, ifade verme ev araması hiç bir şey olmadı, yaklaşık 2 ay ggu sonrası khk'da  ismimi gördüm. İhraç sonrası araştırmalarım sonucu yaklaşık 10 ay sonra hakkımda takipsizlik kararı (KYOD) verildiğini öğrendim.11/06/18 tarihli karar ile

Abim üniversitede öğretim görevlisi olarak görev yaparken benden once ihraç oldu ve ve 3 yıl 2 ay ceza aldı 8 ay yatarı var yaklaşık 4 ay önce içeri girdi. OHAL komisyonu halihazırda tarafıma herhangi bir olumlu-olumsuz yanıt vermedi benim isteğim nasıl bir cevap geleceğine dair yorumlarınız. ben işlerim nedeni ile sosyal medyayı çok kullanamıyorum sabah erken işe gidip akşam geç geliyorum ara ara bakmaya çalışıyorum.  Hv.K. Kd Bçvş. tüm mağdurların bir an önce mağduriyetlerinin giderilmesi dileğiyle sağlıcakla kalınız

Anladigim kadariyla kriterinizi bilmiyorsunuz, akraba durumundan ihrac olan bircok insan var abinizin ihraci sizin ihrac sebebiniz olabilir. Bunu bir cok kurumda yaptilar. takipsizlik kararinizda yazmiyor mu neden kyok verildiği? 

KYOK- kurum kanaati ihrac- idare mahkemesinden sonuç  bekleniyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima rica etsem son gelişmelerle ilgili tsk (islem görmeyenler ,akrabadan ihraclar,vs.)hakkinda bir analiz yaparmisiniz.Acaba TSK ihraclari icinde olumlu gelismeler olurmuki.Ekim ayı icin bayagi gelişmeler olacağı söylentilerine sizin yorumunuz nedir?

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tweety, 18 saat önce yazdı:

Anladigim kadariyla kriterinizi bilmiyorsunuz, akraba durumundan ihrac olan bircok insan var abinizin ihraci sizin ihrac sebebiniz olabilir. Bunu bir cok kurumda yaptilar. takipsizlik kararinizda yazmiyor mu neden kyok verildiği? 

kyok'da yakınları hakkında gözaltına alınanların bulunduğu, yakınlarının bank asya hesabı olduğu ve para giriş çıkışı kayıtlarının bulunduğu kendisinin sızıntı dergisi ile telefon irtibatının tespit edildiği ancak kendisinin terör örgütü üyesi olduğuna dair herhangi bir delil elde edilemediği ifade ediliyor. 

692KHK KYOD  soruşturma yok, mahkeme yok OHAL beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...