İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Bizimde 2011 yılından şahsi numaramdan ne arayan ne de arama var. Fakat bir ankesorden mahrem imam aranmış bu aramayı benim yaptığımı iddea ediyorlar. Işin  içinden çıkamadık bakalım 29unda mahkeme var.

phantom18, 13 saat önce yazdı:

Sayın @Özlem Koyun öncelikle geçmiş olsun ne yazık ki "ankesör" deliliği yüzünden başımıza böyle şeyler getiriliyor.Zamanla gerçekler açığa çıkacaktır elbette

Sizin için özel değilse davanın içeriğini ve dikkatimi çeken "10 YIL" önce yani 2008-2010 yıllarına denk gelen bir HTS kaydıyla ilgili mi sorumlu tutuldunuz?Şöyle ki en eski 2012 ye kadar indiklerini biliyordum? Bu kadar eski kayıt BTK'nın elinde mevcut muymuş?

Bizimde 2011 yılından şahsi numaramdan ne arayan ne de arama var. Fakat bir ankesorden mahrem imam aranmış bu aramayı benim yaptığımı iddea ediyorlar. Işin  içinden çıkamadık bakalım 29unda mahkeme var.

(701 khk-komisyon inceleme devam- Baz sinyali çakışması birde ankesörlu telefondan imam aranmış sen aradin diyolar bunu zaten hala anlamıyorum) Düzelir bu yanlışlıklar diye diliyorum icimden ama arada bi umutsuzluk kapliyo yaşına gelmeyen oğlum beni üniforma ile görsün tek dileğim tek savaşım bunun icin.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mrb abim yaklaşık 2 gün önce 314/2 silahlı terör örgütüne üye olmak suçuna istinaden şüpheli sıfatı ile savcıya ifade verdi ve etkin pişmanlıktan faydalanmak istediğini belirttiği için aynı gün sulh ceza hakimliğince adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağı verilerek beraat etti..Asb olarak görev yapıyor.Sorum şu buna istinaden kamu davası açılacak fakat tsk dan bu 7145 sayılı khknın ek 35 ine göre hemen ihraç olur mu olmaz mı, süreç nasıl işler??Soruşturma sonucu beklenir mi ihraç veya açığa alma, ggu gibi..Cevaplarsanız cok sevinirim.

Etkin pişmanlık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Şirinceli sizinki tam deli saçması yani sizin "ankesörden 2011 yılında" aradığınızı nasıl tespit etmişler? Bununla alakalı birşey söylendi mi? 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Fb1907, 12.01.2020 - 03:32 yazdı:

Mrb abim yaklaşık 2 gün önce 314/2 silahlı terör örgütüne üye olmak suçuna istinaden şüpheli sıfatı ile savcıya ifade verdi ve etkin pişmanlıktan faydalanmak istediğini belirttiği için aynı gün sulh ceza hakimliğince adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağı verilerek beraat etti..Asb olarak görev yapıyor.Sorum şu buna istinaden kamu davası açılacak fakat tsk dan bu 7145 sayılı khknın ek 35 ine göre hemen ihraç olur mu olmaz mı, süreç nasıl işler??Soruşturma sonucu beklenir mi ihraç veya açığa alma, ggu gibi..Cevaplarsanız cok sevinirim.

Sayın Fb1907,

EP den faydalanmış olmakla kendisine yapılan suçlamayı kabullenmiş oluyor. MSB bu durumu öğrendiği anda nkendisi için 7145 sayılı kanun kapsamında işlem başlatacaktır. İlk önce birliği tarafından çağrılıp savunması istenecektir. Süreç böylece başlamış olacak.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ep den faydalanmak kötü bir durum mu?Aranma var cevap yok, aranmalarda sürekli ve belli yıllarda var..

Etkin pişmanlık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Fb1907, 2 saat önce yazdı:

Ep den faydalanmak kötü bir durum mu?Aranma var cevap yok, aranmalarda sürekli ve belli yıllarda var..

EP olayı Türk Ceza Kanununun 221 inci maddesinde düzenleniyor. https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.5237.pdf adresinde mevcut.

"Etkin pişmanlık

Madde 221- (1) Suç işlemek amacıyla örgüt kurma suçu nedeniyle soruşturmaya başlanmadan ve örgütün amacı doğrultusunda suç işlenmeden önce, örgütü dağıtan veya verdiği bilgilerle örgütün dağılmasını sağlayan kurucu veya yöneticiler hakkında cezaya hükmolunmaz.

(2) Örgüt üyesinin, örgütün faaliyeti çerçevesinde herhangi bir suçun işlenişine iştirak etmeksizin, gönüllü olarak örgütten ayrıldığını ilgili makamlara bildirmesi halinde, hakkında cezaya hükmolunmaz.

(3) Örgütün faaliyeti çerçevesinde herhangi bir suçun işlenişine iştirak etmeden yakalanan örgüt üyesinin, pişmanlık duyarak örgütün dağılmasını veya mensuplarının yakalanmasını sağlamaya elverişli bilgi vermesi halinde, hakkında cezaya hükmolunmaz.

(4) Suç işlemek amacıyla örgüt kuran, yöneten veya örgüte üye olan ya da üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleyen veya örgüte bilerek ve isteyerek yardım eden kişinin, gönüllü olarak teslim olup, örgütün yapısı ve faaliyeti çerçevesinde işlenen suçlarla ilgili bilgi vermesi halinde, hakkında örgüt kurmak, yönetmek veya örgüte üye olmak suçundan dolayı cezaya hükmolunmaz. Kişinin bu bilgileri yakalandıktan sonra vermesi halinde, hakkında bu suçtan dolayı verilecek cezada üçte birden dörtte üçe kadar indirim yapılır.(1)

(5) Etkin pişmanlıktan yararlanan kişiler hakkında bir yıl süreyle denetimli serbestlik tedbirine hükmolunur. Denetimli serbestlik tedbirinin süresi üç yıla kadar uzatılabilir. (6) (Ek: 6/12/2006 – 5560/8 md.) Kişi hakkında, bu maddedeki etkin pişmanlık hükümleri birden fazla uygulanmaz."

Bu maddeye göre; EP den faydalanan kişi örgütle olan bağını minimum 4 ncü madde kapsamında kabul etmektedir. Suçunuz yoksa, ilginiz yoksa, kendinizden eminseniz kabul etmemenizi tavsiye ederim. Ohal sonrası kamu görevinden çıkarmalarda 7145 sayılı kanunla "...irtibatı iltisakı olduğu değerlendirilen" şeklindeki cümle kullanılmaktadır. Siz EP den faydalanarak örgütle bir bağlantınız olduğunu kendiniz kabul ediyorsunuz. Bu durum kamu görevinden çıkarılma sonrası yapılacak bütün idari dava sürecinde kurum tarafından "değerlendirilen" ifadesinin delili olarak kullanılacaktır. Kişiler genel olarak içeriğini bilmeden EP yi kabul etmekte yada hapse girmemek için EP den faydalanıp tutuksuz olarak yargılanmak için kabul etmekteler. Bilenlerse zaten bilinçli olarak kabul etmekte ve bilgi vermektedir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Abimde tutuklanacağını düşünerek ep den faydalanmak istediğini söylemiş tabi sonrasında adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.İfadesinde de kimseyle konuşup görüşmediğini, sürekli arandığını, araya birilerinin sokulup kendi içlerine çekilmeye çalışıldığını fakat hiç birsekilde görüşmeyip hts kayıtlarında da bunların mevcut olduğunu anlatmış..Herşeyin hayırlısı Rabbim bu durumda olan herkesin yardımcısı olsun..

Etkin pişmanlık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @plathom18 çok özür dilerim günlük ağız alışkanlığımdan 10 yıl önceki diye yazmışım 2009 yılında tayinle marmariste göreve başlamıştık .Yani 10 yıl öncesi derken tayin dönemini dile getirmişim
dava içeriği derken neyi öğrenmek istiyorsunuz

Sayın @plathom18 çok özür dilerim günlük ağız alışkanlığımdan 10 yıl önceki diye yazmışım 2009 yılında tayinle marmariste göreve başlamıştık .Yani 10 yıl öncesi derken tayin dönemini dile getirmişim
dava içeriği derken neyi öğrenmek istiyorsunuz

bunu anlamadım

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Özlem Koyun 10 yıl öncesi şeklinde olunca açıkca ayrıca bir şaşırmıştım. Dava içeriğinden kastımsizi "sizin ankesörden aradığınızı(?)" iddia ettiklerini söylemiştiniz bu nasıl oluyor neye dayanarak söylüyorlar bunu? 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phantom18, 5 dakika önce yazdı:

Sayın @Özlem Koyun 10 yıl öncesi şeklinde olunca açıkca ayrıca bir şaşırmıştım. Dava içeriğinden kastımsizi "sizin ankesörden aradığınızı(?)" iddia ettiklerini söylemiştiniz bu nasıl oluyor neye dayanarak söylüyorlar bunu? 

Sayın @Özlem Koyun kusura bakmayın sizin durumla Sayın @Şirinceli durumunu karıştırmışım... Ankesörden onun aradığını iddia etmişler.. Tekrar kusura bakmayın 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...