İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

BusnrYilmaz, 5 saat önce yazdı:

@Bilinmeyen34 gecmis olsun dosyanizin icerigi nedir ankesorden mi sorusturma gecirdiniz EP var mi

EP tabii ki yok, olan şerefsizin iftirası var. Sadece 2006 askeri okul yılları için cematten olduğunu düşünüyorum demişti. E bendinden beraat almış oldum. Savcı istinafa götürdü. 

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk ne zaman, 5 saat önce yazdı:

Beraat sonucunu beklemeden ağır cezada davası var diyip komisyonun ret verdiği askerleri biliyorum. Karar sayınızı tarihini paylaşabilirmisiniz. Benim haddime değil ama hususları nızı foruma yazar iseniz çok iyi cevaplıyanlar var. Zaten birbirimizle forumda bile yazan az kriteri de söylermisin iz inşallah idareden dönersiniz

@Bilinmeyen34 

Kriterimi yukarıda yazdım. 2006 yılına ait sohbet iddiası daha doğrusu aynı memleketli olduğumuz için, örgütten olduğu iddiasıydı. Bir buçuk yıl yargılama sürdü. Mahrem imamın ismini verdi sözde bize sohbet veren, kişi bulunamadı. Dinlemek istedik savcı reddetti. Çünkü öyle biri yok. Evi söylesin ortak HTS bakılsın dedik. Evi söyleyemedi. HTS lere bakılamadı, o tarihte kayıt yok. Mahkeme devam ederken komisyon tarafından ret edilen TSK mensubu tanıdığım var. Ancak beraat almış ve ret alan var mı onu merak ediyorum. Geç yazdım kusura bakmayın, geceleri çalışıyorum çünkü.

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim bilmek istediğim hususlar;

Dava açıldıktan sonra tugay komutanı hakkımda dava açıldı diye önce GGU verdi. İddianame kabul edilince Haziran 15’te açığa alındım. Sonra da 701 KHK ile ihraç. Daha sonra öğrendiğime göre iddianame kabul edilince aynı zamanda “kamu görevinden ihraç teklifi” yapılmış tugay komutanı tarafından. Çarşamba günü sistemde ret kararını gördüğüm için henüz karar gelmedi. Dava açıldığı için ihraç oldum. İhraç olduğum için ret aldım galiba. 2017 Ağustos ayından itibaren açıkta olup, bakan onayı ile 6/3 ceza alan tanıdık yeni ihraç oldu. Suçumuz neydi bizim vatanı sevmek mi ? Şimdi benim hakkımda “kamu görevinden ihraç teklifi” veren tugay komutanına kurum kanaati sormuş iseler ihraç etmek istediği kişi hakkında ne karar bildirir diye düşünüyorum. Şu an açıkta olup, beraat alanları çeşitli kuvvetlerde göreve başlattıklarını duydum. Biz beraat alsak dahi ret alıyoruz, bu ironiyi anlayamadım. Uzun oldu kusura bakmayın.

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar dava surecim feto davasi degil amir memur askerlik iliskisinden kaynakli bir davaydi..dava bitti..ise iademin yapilacagini kurumdan sozlu ogrendim..bu arada ihrac degil aciktaydim..simdi kurum acikta gecen surede olan eksik maaslarimi alacagim ama tabi yuksek gelir  vergisi ve faizsiz..bununla ilgili basvuru dilekcelerimi hazirlamaya calisiyorum..nick sorusuna gelince cocukluk hayali diyelim?

Merhaba hakkimda askeri ceza kanununa muhalefetten asliye cezada dava acildi.dava sebebiyle 1.5 yil acikta kaldim.suan beraat ettim ve kararim kesinlesmek uzere..kurumumdan acikta gecen gecen surelere ait 1/3 luk eksik maasimin yatacagini ama yasal faizin yatirilmayacagini ogrendim..goreve basladigimda hem yasal faiz talebi hemde fazladan kesilecek olan gelir vergisi icin vergi mahkemesine basvurmayi dusunuyorum..vergi mahkemesi icin ve idare mahkemesi icin dilekce ornekleri ariyorum 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk ne zaman, 11 saat önce yazdı:

Göreve ohal komisyonu işlemi sonucumu döndünüz? Biraz detaylı bilgi ve soru yazabilirmisin? @Casus993 ...Nikiniz benim haddime değil ama her şeyi sordurur. 

Yukarda detayli yazdim aslinda..feto davasi degil amir memur iliskisinden kaynakli dava..ihrac degil aciktaydim...beraat aldim dönmek uzereyim.daha dogrusu kurum boyle soyluyor..nickbe gelince cocukluk hayali diyelim?

Merhaba hakkimda askeri ceza kanununa muhalefetten asliye cezada dava acildi.dava sebebiyle 1.5 yil acikta kaldim.suan beraat ettim ve kararim kesinlesmek uzere..kurumumdan acikta gecen gecen surelere ait 1/3 luk eksik maasimin yatacagini ama yasal faizin yatirilmayacagini ogrendim..goreve basladigimda hem yasal faiz talebi hemde fazladan kesilecek olan gelir vergisi icin vergi mahkemesine basvurmayi dusunuyorum..vergi mahkemesi icin ve idare mahkemesi icin dilekce ornekleri ariyorum 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 15 saat önce yazdı:

https://forum.khkhaber.com/forum/108-kabul-kararı-emsal-kararlar/ sayfasında sayın MSA tarafından paylaşılan 4 karar var. Bu kararlardan yola çıkarak hazırlayabilirsiniz.

Cok tesekkur ediyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bilinmeyen34, 8 saat önce yazdı:

Kriterimi yukarıda yazdım. 2006 yılına ait sohbet iddiası daha doğrusu aynı memleketli olduğumuz için, örgütten olduğu iddiasıydı. Bir buçuk yıl yargılama sürdü. Mahrem imamın ismini verdi sözde bize sohbet veren, kişi bulunamadı. Dinlemek istedik savcı reddetti. Çünkü öyle biri yok. Evi söylesin ortak HTS bakılsın dedik. Evi söyleyemedi. HTS lere bakılamadı, o tarihte kayıt yok. Mahkeme devam ederken komisyon tarafından ret edilen TSK mensubu tanıdığım var. Ancak beraat almış ve ret alan var mı onu merak ediyorum. Geç yazdım kusura bakmayın, geceleri çalışıyorum çünkü.

Sizin sorunuza cevap olacak tanıdık beraat almış ret alan yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Bilinmeyen34 beraat alip ret alan bircok TSK mensubu var tanidiklarim da var zaten TSK da beraat takipsizlik  hic onemli degil  direk ret veriliyor bu yuzden karariniz sasirtici degil hatta bence sevinmelisiniz komisyon surecinden kurtuldugunuz  icin

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 12 saat önce yazdı:

geçmiş olsun, TSK ise zaten daha iade göremedik. Beraat alıp da ret alan, soruşturma var diye ret alan (yargılanmadan), ihraç oldu diye ret alan bile var. Hiçbir kriteri olmasa bile.

TSK ya farklı bir muamele olduğu kesin. Siyaset el atmadığı sürece düzelmeyecek gibi. İnşallah idareden döneriz.

Beraat alıp ret alan tanıdığınız var mı ?

Sn @wildPuppy

BusnrYilmaz, 4 dakika önce yazdı:

@Bilinmeyen34 beraat alip ret alan bircok TSK mensubu var tanidiklarim da var zaten TSK da beraat takipsizlik  hic onemli degil  direk ret veriliyor bu yuzden karariniz sasirtici degil hatta bence sevinmelisiniz komisyon surecinden kurtuldugunuz  icin

Yani şunu sormak istiyorum. Adli davadan beraat aldı. Daha sonra komisyondan ret aldı doğru mudur? Rütbe ve kuvvet verebilir misiniz sakıncası yoksa. Bir diğer husus şimdi fetömetre dedikleri şey var. Örnek vereyim; kişi adli olarak beraat etmiş, Kardeşi ihraç yada anne yada babasının bank asyada hesabı var. Bunun gibi karşılaştırmak istiyorum. Bende hiçbir yokta acaba sorun ben de mi ? Tek tanık beraat ret kabullenemiyorum.

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bilinmeyen34, 11 dakika önce yazdı:

Beraat alıp ret alan tanıdığınız var mı ?

Sn @wildPuppy

Yani şunu sormak istiyorum. Adli davadan beraat aldı. Daha sonra komisyondan ret aldı doğru mudur? Rütbe ve kuvvet verebilir misiniz sakıncası yoksa. Bir diğer husus şimdi fetömetre dedikleri şey var. Örnek vereyim; kişi adli olarak beraat etmiş, Kardeşi ihraç yada anne yada babasının bank asyada hesabı var. Bunun gibi karşılaştırmak istiyorum. Bende hiçbir yokta acaba sorun ben de mi ? Tek tanık beraat ret kabullenemiyorum.

Dzkk astsubay üsçavuş. 

Kriter ankesörden 1 defa ardışık olmayan aranma. Beraat aldı ama komisyon sonucu ret. Gerekçe kurum değerlendirmesi. Ailesinde vs ihraç falan yok. 

Sayın koyunyemez şimdi buna da eksi verir ?

Maalesef durum böyle. Kurum kanaati deyip geçiyorlar. O arkadaş şu an idari dava aşamasında. Dzkk, kurum kanatine delil sunamadı. Verdiği cevap ise "delil gösterme zorunluluğu bulunmamaktadır" 

Güncelleme • • wildPuppy

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...