İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Konuk
Aklima, 2 saat önce yazdı:

Ankesör aramalarının delil olarak kabul edilmesine yönelik her arama için açıklamalı yargıtay içtihat metni olarak yayınlanan dört kararı https://forum.khkhaber.com/forum/10-yargıtay/ sayfasında paylaştım.

Kararlarda dikkatimi çeken bir hususlar var;

Yapılan açıklamalardan anladığım temyiz başvurusu HTS kayıtlarının hukuki olmaması ve iletişim özgürlüğünün ihlali üzerine yapılmış, İlk derece mahkeme kararlarındaki bütün bulgu, delil vb üzerine yapılmamış,

Yani kuvvetle, kuvvetle muhtemel kişiler hakkındaki tek ceza gerekçesi ankesör aramaları değil.

Sayın @Aklima banada savcı KYOK kararında" tek başına anlam ifade etmediğinden" diye yazmış. Ne zaman ki savcımıza değerlendirmeniz hatalı yanlış dedim tanık var, kimle konuştuğum belli, ne konuştuğum belli, ne yaptığım belli dedim KYOK kararı verdi. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BusnrYilmaz, 1 saat önce yazdı:

İyi gunler facebookta gördum kkk 24 aydir acikta olan bir astsubay iade olmus beraati varmis KYOK  suclama ankesor aciktan beraat KYOK alanlari iade ediyorlarda   bir gecede ihrac ettikleri bizlerin sucu neydi acaba bu haksizlik esitsizlik bir yerlerde giderilecek mi sizce? Yoksa boyle secilmis kurbanlar olarak kalmaya devam mi edecegiz fikri olan var mi? 

Bu işin içinde torpil yoksa hepimizin iade olması lazim

• Onaylama 1
  • Katılmama 1

Kriter yok ama ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BusnrYilmaz, 1 saat önce yazdı:

İyi gunler facebookta gördum kkk 24 aydir acikta olan bir astsubay iade olmus beraati varmis KYOK  suclama ankesor aciktan beraat KYOK alanlari iade ediyorlarda   bir gecede ihrac ettikleri bizlerin sucu neydi acaba bu haksizlik esitsizlik bir yerlerde giderilecek mi sizce? Yoksa boyle secilmis kurbanlar olarak kalmaya devam mi edecegiz fikri olan var mi? 

bizler belirli bir sayıyı doldurmak için ihraç listelerine konulmuş gariban, torpili dayısı olmayan personellerdik. O nedenle günahımız(!) büyük. 

Allah da büyük....o sayıları doldurmak için fetömetre vs uyduranlar, keyfi ya da kişisel problemleri nedeniyle verilen ihraç yetkilerini şuursuzca kullananlar için de ilahi adalet tecelli etmeye başladı ve illa ki birşeyler olacak. Özellikle ohal komisyonu kapandıktan sonra TSK, adalet gibi kurum ihraçlarında bir takım kararlar çıkacağını umuyorum. Çünkü şu anki iade kotalarını MEB ve diğer kurumlarla tamamlıyorlar, onlar bizim ret kararlarını maskeliyor. TSK dan iade duymasak da MEB iadeleri komisyon adil çalışıyormuş havası veriyor.

Ama birşeyler değişecek de önemli olan lehimize, adil şekilde değişmesi.

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Askerdik, 11 dakika önce yazdı:

Bu işin içinde torpil yoksa hepimizin iade olması lazim

Eksi veren arkadaş benim durumumu bilmedigin için eksi verdiğin düşüncesindeyim benim herhangi bir kriterim dahi yok. Burda ihraç olan askerlerin neredeyse hepsinin de aynı şekilde zaten bir tane kriteri olan yap hapisde ya da mahkeme ile uğraşıyor 

Komisyondan kabul beklerken ret alırsanız sizi görürüm şimdi siz masumum diyorsunuz. Ret alanların illa birşeyi vardır diyorsunuz yanılıyorsunuz ben de ret almadan önce böyle saniyordum

• Beğeni 1
  • Katılmama 1

Kriter yok ama ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Askerdik, 12 dakika önce yazdı:

Eksi veren arkadaş benim durumumu bilmedigin için eksi verdiğin düşüncesindeyim benim herhangi bir kriterim dahi yok. Burda ihraç olan askerlerin neredeyse hepsinin de aynı şekilde zaten bir tane kriteri olan yap hapisde ya da mahkeme ile uğraşıyor 

Komisyondan kabul beklerken ret alırsanız sizi görürüm şimdi siz masumum diyorsunuz. Ret alanların illa birşeyi vardır diyorsunuz yanılıyorsunuz ben de ret almadan önce böyle saniyordum

o eksi veren arkadaş herkese eksi veriyor. Saygı duymak lazım. Umarım kendince bizden daha temiz olduğunu düşünüp, gerçeği görmeden komisyona bel bağlayanlardan değildir. Ki zira, daha önceleri bu forumda da bir önceki forumda da böyle düşünüp ret kararı gelince büyük buhrana giren çok kişi oldu. 701 KHK öncesi, seçimlerde verdiği oyu paylaşıp reisçilik yapıp da 701 ile ihraç olunca küfürler savuranlar da vardı mesela. 

Buraya komisyon hakkında olumlu birşey yazınca, birilerini övünce iade olmayacağımızı da hatırlatmak isterim. TSK personeli olarak, söz konusu kriter/temizlik ise iade alan diğer kurum personellerinden emin olunki bir çoğumuz daha temiz(!)dir. Temizlik kavramını muktedirlerin kriter saçmalığı adına kullandım. 

TSK personeli olarak bize tamamen ayrı bir tutum uygulandığı açık. Gazete+sohbet+tanık vs birçok kriteri olan (o dönem suç olmasa bile) bir MEB mensubu iade olurken biz savunmamız dahi alınmadan ihraç edilip üstüne RED alıyoruz komisyondan. Benim komisyon red gerekçem, açık soruşturma (ki HTS kayıtları boş çıktı) ve ihraç edilmem (EVET İHRAÇ EDİLMEM RET GEREKÇESİ).

İş bu haldeyken, her yazılana red vermek yerine gerçekçi bakış açısıyla değerlendirmek daha doğru bir yaklaşım olacaktır düşüncesindeyim. 

Güncelleme • • wildPuppy

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

O buhranlardan birini yaşayan da benim emin ol söz konusu asker olunca masum olmak imkansız bırak kriter wildpuppy kriteri olmayan ben ret aldım gerekçeli kararı paylaştım burada işte 3 kriter belirlemisler ihraç olmam takipsizlik almam (dosya boş) bir de 2010_2016 senelerinde genel bir şüphe varmis

Kriter yok ama ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Askerdik, 11 dakika önce yazdı:

O buhranlardan birini yaşayan da benim emin ol söz konusu asker olunca masum olmak imkansız bırak kriter wildpuppy kriteri olmayan ben ret aldım gerekçeli kararı paylaştım burada işte 3 kriter belirlemisler ihraç olmam takipsizlik almam (dosya boş) bir de 2010_2016 senelerinde genel bir şüphe varmis

Aynen katılıyorum.

Bizler TSK personeli olarak, halen birleşemedik. Oysa ergenekon balyoz döneminde ne güzel bir dayanışma vardı. Her ne kadar yardım etmeyeni fişklediler ise de dayanışma, aile bağları güzeldi. Bugün ise, ihraç olan zümrede öyle farklılııklar var ki, herkes birbirine şüphe ile bakıyor. YAhu varsayalım ki silah arkadaşın gerçekten bu adilere bulaşmış olsun, ama kral dahi çıplakken, sen zayıf gördüğün için silah arkadaşına yükleniyorsun... Elindeki iktidar gücüne, istihbarat gücüne rağmen aldanmışlara susarken, garip anadolu evladına yüklenmek de nedir?

Gerçekten beynini kiraya vermişler zaten aramızda yok! Onlar ya hapiste veya umudunu kesmiş işine gücüne bakıyor, ya yurtdışında, ya da görevde!

Güncelleme • • wildPuppy
  • Beğeni 1
  • Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Neye birlik olacağız usta bu seferde isyana sokarlar işi herkesin dosyası davası ayrı  çuvalın içi o kadar karışık ki kim neci belli değil hele hele asker olunca işler iyice pisliğe sarıyor. Birlik mirlik olmaz bu gruptan birinde birtane pislik varsa hepimize bulaşır. Bunu devlet yapacak nasıl yapar bilmem ama yapmalı masum çok insan kaynadi arada

Kriter yok ama ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Askerdik, 4 dakika önce yazdı:

Neye birlik olacağız usta bu seferde isyana sokarlar işi herkesin dosyası davası ayrı  çuvalın içi o kadar karışık ki kim neci belli değil hele hele asker olunca işler iyice pisliğe sarıyor. Birlik mirlik olmaz bu gruptan birinde birtane pislik varsa hepimize bulaşır. Bunu devlet yapacak nasıl yapar bilmem ama yapmalı masum çok insan kaynadi arada

Ses dahi getiremiyoruz, herkes kendi paçasının derdinde. Ergenekonda da kimin ne olduğu belli değildi. Ama bir birlik vardı. Şu an kral çıplak dahi diyemiyoruz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BusnrYilmaz, 3 saat önce yazdı:

Sn @Aklima siz bu konuda ne dusunuyorsunuz ayni suctan yargilanip beraat takipsizlik alan insanlardan aciktakilerin iade edilmesi ihrac edilenlerin hic umursanmamasi daha nereye kadar surecek bi yerde duzelecek mi sizce  yorumunuzu merak ediyorum ? 

Mutlaka düzelecek, ama ne zaman sorusunun cevabını veremem. Belirtiler ve gerekçeler önemli, İktidar değişimi, halkı inandırabilecekleri yeni bir düşman (kandırıldık diyebilmek için), ekonomik nedenlerle dış ülkelerin baskıları neden olabilir. Kendi iradeleriyle bir şey yapacaklarına asla inanmam. Çünkü hak, adalet gibi bir dertleri olmadığı söylemleri ve yaptıklarıyla ortada.

Unutulmaması gereken husus, bu yol kısa değil.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...