İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

serpil68, 9 dakika önce yazdı:

Yargıtayın bozma kararıymış.Sucun ve cezanın şahsiliği konusunda.

wildPuppy, 5 dakika önce yazdı:

Açılmıyor . Facebook kullananlar için olabilir. Gizli link diyor. Ekran görüntüsü atabilirsiniz. 

Ekran görüntüsü aldim ama beceremedim kusura bakmayin. Konuyu yazdim yoruma.

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Estağfurullah, yargıtay kararıysa dkkate değer diye düşünüyorum. Facebook kullanan arkadaşlar varsa ekran görüntüsünü hizliresim.com adresinden yükleyebilirler. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 21 dakika önce yazdı:

Estağfurullah, yargıtay kararıysa dkkate değer diye düşünüyorum. Facebook kullanan arkadaşlar varsa ekran görüntüsünü hizliresim.com adresinden yükleyebilirler. 

serpil68, 4 dakika önce yazdı:

@willdpuppy

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
serpil68, 10 saat önce yazdı:

https://www.facebook.com/groups/241308560239816/permalink/303388390698499/ @Aklimabu konu biz akrabadan ihrac olanlar icin emsal teşkil edermi sizce.

Olay idare mahjemesi aşamasına giderse ve hskkınızda başkaca bir gerekçe yoksa suç ve cezanın şahsiliği idare mahkemesindede geçerli. Bu konuda geçen hafta bir idare mahkemesi kararı paylaşmıştım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

TSK' nın maalesef ki eski  mensupları nerelerdesiniz?

Pazar günüden buyana sayfada hiç ses yok. Bazı forumdaşları farklı sayfalarda görüyorum. Neden burada kimse selam sabah vermez?

Suçsuz olan herkes dönecek. Bütün mesele zaman.

Özellikle son iki haftadır dikkat ediyormusunuz malum partiden birileri çıkıp öz eleştiri yapıyor. Hemde her kesiminden. Hayır mı? Ne dersiniz?

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben aslında iade olacağıma inancım hep vardı.  Ama bu hafta çok fazla anlam veremediğim TSK dan ret kararları moral iyice bozdu

677-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Partililerin açıklamalarını hiç okumadim izlemedim de, bence RTE  sonrası dönem için günah çıkartıyorlar akıllarınca işte yoksa mağdur ve masumlar umurlarinda değil 

17 Ağustos 2017 GGU 25 Ağustos 2017 ihraç 7eylul 2017  kurum ihbarı sonucu soruşturma açılması 14 Nisan 2019 syok kararı (7 Mayıs 2019 kendim gidip öğrendim ) 693 KHK  kriter 1. Derece akraba (tahmin) 6 Nisan 2022 tarihinde kabul kararını gördüm.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

701 sayılı KHK TSK Kkk Astsubay 2012 yılı 1 ardışık arama, 2007 yılında lisedeyken 5 ay öğrenci evinde kalmak, başka birşey yok komisyon kararı dün itibariyle ret. Ankesörden dolayı dava devam ediyor arkadaşlar. insallah sizler kabul alırsınız. 

701 sayılı KHK TSK Asb. OHAL komisyonuna inceleme devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn @Aklima inceleme hala devam bir gelisme yok haliyle yazacak bisey de yok 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 3 saat önce yazdı:

Özellikle son iki haftadır dikkat ediyormusunuz malum partiden birileri çıkıp öz eleştiri yapıyor. Hemde her kesiminden. Hayır mı? Ne dersiniz?

Merhabalar hocam, yine rutin gaz alma işlemidir diye düşünüyorum. Keşke yanılsam. Daha yarı. Saat önce il nğfusa gittim pasaport olayını sormak için, memur bilgisayar ekranını çevirdi görmeyeyim diye, sonra 2 metre ötede durmamı söyledi. Khklılara bakışları bu.

İstanbulda en az 3 ay sürermiş pasaport işi. Öyle dedi. Yurtdışı yasağınız mahkemece kalkarsa başvuru yapabilirsiniz dedi. Ama tipi hiç güven vermeyen referanslı bir tipti memure hanım. O yüzden güvenemedim, asabım bım da biraz bozuldu tavırlarına. 7x8 kaç deseniz cevaplayamayacak bilgide... 

• Üzülme 1
  • Onaylama 2

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...