İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Musa Erkmen, 4 saat önce yazdı:

Cuma mutemetle görüştüm bize bu konuda ulaşan yazı yok dedi sadece mahkeme kararıni ödüyoruz dedi yine de bir uçtan başlamaları güzel inşallah tüm kurumlara aynı prosedürü uygular

Hocam bende görüştüm , banada aynı cevabı verdiler, TRT ile irtibata geçince onların Hukuk işlerinden aldıkları olur ile ödeme yaptıklarını öğrendik. Dilekçenizi verin bizde görüş soralım ya da biraz daha bekleyin dediler

İade aktif çalışan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Ahmet tekin kuruma dilekçe vererek hukuken süreyi başlatmış olursunuz. Süre geçerse dava hakkınız sona erer.

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Özellikle yüksek gelir vergisi kesintisi ve agi ödemesi için toplu ödeme tarihinden itibaren 5 yıllık bir zaman aşımı var. Bu konuda başvuru yapılarak kesintiler alınıyor.

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben de komisyon ile geri döndüm. Geriye dönük toplu maaşlarımı yarım yamalak da olsa aldım. Ama hazırlık ödeneği, faiz ve ek ders için dava açmadım. Jakkim ise gelir beni bulur dedim. Bakalım alabilecek miyim? Yine de herşeyin hayırlısı olsun. Suçsuz olup daha dönemeyen varsa Allah yardımcıları olsun. 

672 KHK-Çalışıyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aydın44 toplu ödemenizi ne zaman aldınız?

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adalet bakanlığında teşkilatlara yazı gitmiş bana başka ildeki arkadaş bilgi vermişti bende mutemetle görüşüp aynı cevabı aşınca dilekçe ile aldım darısı başınıza diyelim 

701-jan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aslan Onur, 2 saat önce yazdı:

@Aydın44 toplu ödemenizi ne zaman aldınız?

Çok oldu, 2018 de aldım.

672 KHK-Çalışıyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Özel sektörde çalıştığı dönemin SGK prim ödemesi işçi payının iadesini alan varmı ben 36 ay çalıştım bordrolardaki hesabıma göre 26 bin beklentim vardı 6bin400 yattı zaten geriye dönük maaşlar kesildi özel sektör maaşın var diye primde bu kadar gelince iyice mağdur olduk acaba yanlışlık mı yaptılar az geldi bana da 

701-jan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aydın44, 27.03.2022 - 19:53 yazdı:

Çok oldu, 2018 de aldım.

Agi ödemesi ve gelir vergisi kesintisi için dava açılabilir 

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aslan Onur, 1 saat önce yazdı:

Agi ödemesi ve gelir vergisi kesintisi için dava açılabilir 

Değil agi ve vergi kesintisi için dava açmak ekders, faiz ve hazırlık ödeneği için bile dava açmadım. Vereceklerine dair umudum yoktu. Alan oldu mu bilmiyorum. İdareciler alabiliyor diye duydum. Ben sınıf öğretmeniyim.

672 KHK-Çalışıyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...