İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Ahmet tekin, 20.03.2022 - 13:04 yazdı:

Arkadaşlar çok yeni bir gelişmeden bahsetmek istiyorum. 1-2 haftadır bazı kamu kurumlarının mesela TRT ve METEOROLOJİ Gnl Md. Gibi sadece personelin dilekçelerine istinaden yasal faizleri ödemeye başlamışlardır

Neye göre ödüyorlar. Kurumlar mahkeme kararı olmadan ödmez

679 KHK Komisyon inceleme sürüyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

TRT personeli de iade olduklarında sadece maaşlarını almışlar ve 2 hafta önce başlayan uygulama ile geriye dönük yasal faizlerini de almaya  başlamışlar. Henüz çok yeni olduğu için fazla duyulmadı. Kurum kendi içerisinde hukuk işlerinden uygundur görüşü alarak ödeme yapmaya başlamış. Bizzat iadesini alan kişilerle konuştum

İade aktif çalışan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ahmet tekin, 1 saat önce yazdı:

TRT personeli de iade olduklarında sadece maaşlarını almışlar ve 2 hafta önce başlayan uygulama ile geriye dönük yasal faizlerini de almaya  başlamışlar. Henüz çok yeni olduğu için fazla duyulmadı. Kurum kendi içerisinde hukuk işlerinden uygundur görüşü alarak ödeme yapmaya başlamış. Bizzat iadesini alan kişilerle konuştum

Her kurumda yok hocam sadece mahkeme ile dönenlere ödeniyor komısyon kararında konuyla ilgili görüş yok diyor bu konuda mebın olumsuz görüş yazısı var 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Evet haklısınız, şu ana kadar mahkeme kararı olmadan ödeme yapılmamıştı ama dediğim gibi TRT de hukuk biriminden görüş alınarak ödenmeye başlamış . Bu uygulama bir emsal teşkil ediyor yaygınlaştığı takdirde Maliye den konuyla ilgili mutlaka bir yazı çıkacaktır

İade aktif çalışan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ahmet tekin, 6 saat önce yazdı:

Evet haklısınız, şu ana kadar mahkeme kararı olmadan ödeme yapılmamıştı ama dediğim gibi TRT de hukuk biriminden görüş alınarak ödenmeye başlamış . Bu uygulama bir emsal teşkil ediyor yaygınlaştığı takdirde Maliye den konuyla ilgili mutlaka bir yazı çıkacaktır

Sadece faizmi. Pramosyon, fazla mesai ekders ücreti için illaki mahkeme kararı ister kurumlar

679 KHK Komisyon inceleme sürüyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar yeni üye oldum da takip edemedim ben 2020 ayında açığa alınmıştım iade edilmiştim,bu ayda idari kapanmış sanırım kesilen maaş yatırılmış fakat,fazla çalışma ücretini de yatirmislar tekrar istiyorlar ,dava açıp kazananları görmüştüm başka yerlerde emsal kararı olan varmıdır elinde yardımcı olacabilecek

3 ay açıkta kaldım iade oldum geçen ayda maaş yatırıldı eksik olanlar ,lakin fazla çalışma ücretini istiyorlar mahkemeye vermek istiyorum yardımcı olursnz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

EGM personeliyim bu arada

3 ay açıkta kaldım iade oldum geçen ayda maaş yatırıldı eksik olanlar ,lakin fazla çalışma ücretini istiyorlar mahkemeye vermek istiyorum yardımcı olursnz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar Ahmet tekin arkadaş doğru söylüyor bunu daha önce bende söyledim bu sayfada kurumlara yazı gitmiş yasal faiz verilsin diye dava açmaya gerek Yok dilekçe ile alıyorsunuz aslında mutemet in bize söylemesi lazım ama haberi olan alıyor işte şöye özet geçeyim adalet bakanlığı yasal fazizi dilekçe ile aldım promosyonu dilekçe ile aldım geriye dönük maaşlar özel sektör maaşları düşürülüp yattı sadece SGK dan mükerrer prim iadeleri yatmadı henüz o da inş yatacak ipral edilmiş çünkü mükerrer primler bunun içinde SGK ya dilkeçe vermek gerekiyor

Bende başka bir şey sormak istiyorum uyaptan özlül bilgisi bakınca memurluk sınıfı yanında (ş) ibaresi var biraz araştırdğımda şehit gazi yakınları ve ihtaç olup iade olanlarda var die bilgi aldım bu resmen mimlemek başka yaşayan var mı bu durumu

701-jan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Jan mayen, 17 saat önce yazdı:

Arkadaşlar Ahmet tekin arkadaş doğru söylüyor bunu daha önce bende söyledim bu sayfada kurumlara yazı gitmiş yasal faiz verilsin diye dava açmaya gerek Yok dilekçe ile alıyorsunuz aslında mutemet in bize söylemesi lazım ama haberi olan alıyor işte şöye özet geçeyim adalet bakanlığı yasal fazizi dilekçe ile aldım promosyonu dilekçe ile aldım geriye dönük maaşlar özel sektör maaşları düşürülüp yattı sadece SGK dan mükerrer prim iadeleri yatmadı henüz o da inş yatacak ipral edilmiş çünkü mükerrer primler bunun içinde SGK ya dilkeçe vermek gerekiyor

Bende başka bir şey sormak istiyorum uyaptan özlül bilgisi bakınca memurluk sınıfı yanında (ş) ibaresi var biraz araştırdğımda şehit gazi yakınları ve ihtaç olup iade olanlarda var die bilgi aldım bu resmen mimlemek başka yaşayan var mı bu durumu

Cuma mutemetle görüştüm bize bu konuda ulaşan yazı yok dedi sadece mahkeme kararıni ödüyoruz dedi yine de bir uçtan başlamaları güzel inşallah tüm kurumlara aynı prosedürü uygular

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kurumdan kuruma ilden ile değişiyor maalesef uygulamalar, ancak her işlem için dava süresini kaçırmamak gerekir.

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...