İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Sanliurfa halfeti ilcesi faizini veririz dediler vermeme ihtimalleri de var

• 672 sendika kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Brqnco, 19.01.2020 - 23:59 yazdı:

Merhaba sürecte SGK dan birikmiş paralarıni.alan oldu mu ya i SGK çalışan kesintisi..herhangi bir sorun çıkıyor mu ortalama kaç ayda alınıyor..alan arkadaş varsa cevap bekliyorum

Başvuru yapanlar bir ay içinde alabildiğini söylediler ..

ben SGK ya dilekçe mi daha  yeni verdim SGK da  kimse ya hiç bir şey bilmiyor veya öyle davranıyorlar hazır dilekçe ile gidin çünkü makamına gittiğim kişiye derdimi anlatmak yerine dilekçe mi uzattım .

677 KHK incelemeye devam ediyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sondakika, 3 saat önce yazdı:

Başvuru yapanlar bir ay içinde alabildiğini söylediler ..

ben SGK ya dilekçe mi daha  yeni verdim SGK da  kimse ya hiç bir şey bilmiyor veya öyle davranıyorlar hazır dilekçe ile gidin çünkü makamına gittiğim kişiye derdimi anlatmak yerine dilekçe mi uzattım .

Komisyon incelemesi devam ediyor mu sizin 

697 KHK - komisyon incelemede-beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Y.aydin, 50 dakika önce yazdı:

Komisyon incelemesi devam ediyor mu sizin 

10. Ayda iade edildim SGK olayına hiç fırsatım kalmamıştı 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ayın 3ünde kabul kararını gördük. Ama kararname yok daha! Var mı b er nim durumumda olan

672 KHK - SENDİKA - K. Y. O. KARARI - İNCELEME DEVAM EDİYOR. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
atakann, 33 dakika önce yazdı:

https://dosya.co/ueeaketdhmjo/İDARE_MAHKEMESİNE.docx.html

İdari mahkemeye başvuru dileçem. Sendika avukatı yazmıştı. Forum yetkilileri alıp genele paylaşabilir.

Sağolasın hocam... Ek karar falan sunmadınız mı acaba

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar eşim Temmuz 2016 da açığa alındı. Eylül 2016 da ihraç oldu. Mutemet Eylül 2016 ile iade olduğu Aralık 2019 arasını hesaplıyormuş. Yanlız biz açığa alındığı dönem de 2 kez maaş iadesi yapmıştık(442+1200) bunları nasıl alabiliriz bilgisi olan var mı? 

672 MEB. Adli idari yok. İnceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İşimizi kolaylaştıracağını düşündüğüm bir bilgi paylaşmak istiyorum:

Birçoğumuzun mahkemeler ile işi oldu ve olacak. Bu mahkemelerin kararlarından sonra kararda belirtilen ve talep edebileceğimiz fazladan ödenmiş harç paralarının geri alınabilmesinin yolu olarak, en yakın adliyeye gidip, oradaki ilgili mahkeme veya vezne aracılığı ile dilekçe ile talep edilmesi söylenmektedir.

Benim de böyle bir durumum oldu. Ben, zamanım olmayıp gidemeyeceğimden, CİMER aracılığı ile bu fazladan ödenmiş harç parasını talep etmeyi düşündüm ve öyle yaptım. İstemiş olduğum parayı, ilgili mahkeme, CİMER dilekçemde belirtmiş olduğum IBAN numaralı hesabıma eksiksiz yatırmış. Yani hem bizzat giderek işimden gücümden olmadım. Hem de, yazılı dilekçeyi göndermek için talep edecekleri posta pulu masrafını ödememiş oldum.

Siz de gerektiğinde böyle yapabilirsiniz.

672 KHK - EGM - Rütbeli - Aralık 2019'da TAKİPSİZLİK, Ocak 2020'de KABÜL kararı çıktı. Kodlama: 'Derece 1: E - Derece 2: E' . Anlamı: Hayatının Hiçbir Döneminde Fetö ile ilişkisi olmayan ve İşini İyi takip Eden' - EGM'ye atamam yapıldı. Şükür Kavuşturana.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rıza Baba, 12 dakika önce yazdı:

İşimizi kolaylaştıracağını düşündüğüm bir bilgi paylaşmak istiyorum:

Birçoğumuzun mahkemeler ile işi oldu ve olacak. Bu mahkemelerin kararlarından sonra kararda belirtilen ve talep edebileceğimiz fazladan ödenmiş harç paralarının geri alınabilmesinin yolu olarak, en yakın adliyeye gidip, oradaki ilgili mahkeme veya vezne aracılığı ile dilekçe ile talep edilmesi söylenmektedir.

Benim de böyle bir durumum oldu. Ben, zamanım olmayıp gidemeyeceğimden, CİMER aracılığı ile bu fazladan ödenmiş harç parasını talep etmeyi düşündüm ve öyle yaptım. İstemiş olduğum parayı, ilgili mahkeme, CİMER dilekçemde belirtmiş olduğum IBAN numaralı hesabıma eksiksiz yatırmış. Yani hem bizzat giderek işimden gücümden olmadım. Hem de, yazılı dilekçeyi göndermek için talep edecekleri posta pulu masrafını ödememiş oldum.

Siz de gerektiğinde böyle yapabilirsiniz.

Bizim ilk açtığımız yetkisizlik kararı verilen harç paraları mı ?

672 KHK lı eşler, 29 dakika önce yazdı:

Merhabalar eşim Temmuz 2016 da açığa alındı. Eylül 2016 da ihraç oldu. Mutemet Eylül 2016 ile iade olduğu Aralık 2019 arasını hesaplıyormuş. Yanlız biz açığa alındığı dönem de 2 kez maaş iadesi yapmıştık(442+1200) bunları nasıl alabiliriz bilgisi olan var mı? 

Bununla ilgili önce mutemet ile konuşun baktınız olmadı kuruma durumunuzu izah edin olumsuz cevap gelirse ombdusmana başvurun ..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...